• Çalışma Saatlerimiz08:30/20:00
  • Sabit Numaralarımız(0212) 446 00 55
  • Sabit Numaralarımız(0212) 445 60 52
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Petek arası toz temizliği

Petek arası toz temizliği

Petek arası toz temizliği – Petek toz temizliği, petek dışı toz temizliği olan bu uygulamayı buharlı cihazla yapıyoruz

Petek arası toz temizliği, petek ızgarasında yani peteğin göremediğimiz, ulaşamadığımız  iç kısmında toz yumaklarının kuru buharlı petek temizleme cihazı ile temizlenmesidir.Petek dışında, petek ızgaralarında zamana ve kullanıma bağlı olarak oluşan toz sarmalı temizlenmediği takdirde bütün haşerenin ve mikropların barındığı bir merkez haline gelmektedir. Burada biriken tozlar sıcak havanın etkisiyle yükselerek yaşadığımız ortamlarda soluduğumuz hava ile bizleri hasta etmektedir. Evde allerjik hasta varsa bu konu çok daha önem arz etmektedir.


Petek arası toz temizliği (petek dış temizliği) çok yaygın olmadığından bireyler bu hizmetten haberdar değildir. Birey eğer petek içine dikkatlice bakarsa gördüğü manzara kendisini çok rahatsız edeceğinden buna kendince bir çözüm bulacaktır. Tabii burada önemli nokta  petek içindeki pislikten, tozdan haberdar olmasıdır. Çünkü kişiyi harekete geçiren bu bilinç ve farkındalıktır.

Soruyorum, bu güne kadar kaçımız evimizde kışın bizleri ısıtan peteğin içine dikkatlice baktık, bu soruya olumlu yanıt inanın çok azdır. Petek arası toz temizliği kombi bakımından daha önemli desem abartmış olmam.Nedeni, kombi bakımı yaptırmazsınız.

Petek arası toz temizliği cihazı

Petek arası toz temizliği cihazı su ile kuru buhar üreten basınçlı elektronik cihazdır.

Petek temizliği yanında  çok yaygın olmadığı için gözden kaçan, atladığımız bir nokta petek arası toz temizliğidir. Petek arası toz temizliği cihazı bireylerin alıp kullanabileceği bir cihaz demek çok kapsayıcı bir ifade olmayacaktır. Nedeni bu cihazların ev modelleri ve büyük modelleri olup, ev modelleri çok güçlü buhar üretebilen bütün tozları söküp atabilen cihazlar değildir.

Petek arası toz temizliği cihazı

Dolayısıyla daha iyi buhar üretebilen cihazların da fiyatları çok yüksek olabilmektedir. Bu anlamda bireyin böylesi bir ürüne bu kadar para ayıracak bütçesi olmayabilir. Ancak yılda bir petek dış temizliğini cüzi bir fiyatla yaptırabilir. Petek arası toz temizliği cihazı model açısından istenilen güçte olmalı ki emekler boşa gitmesin istenilen verim alınabilsin.

Petek arası toz temizliği fiyatları

Peteklerin temizliği bir mevsime bağlı olmaksızın yaptırılabilir. Bu anlamda kışı beklemeden yaz ayında da petek dış temizliği yaptırıldığında petek ızgarasında kümelenmiş hijyen olmayan ortamların oluşmasına neden olan etkenler ortadan kaldırılmış olacaktır. Petek temizleme fiyatları yılda bir defa yapıldığı düşünüldüğünde bütçeyi etkilemeyecek denli uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Somut bir veri görmek istediğinizi bildiğimden rakam yazma zorunluluğu hissettiğimden belirtmek durumundayım. Petek dışı toz temizliğinde 4-5 petek 150 TL, sonrası için petek başı 20 TL eklenmektedir. Petek büyüklüğünün fiyatı etkileyici etkisi bulunmamaktadır.

Petek dış temizliği – Petek arası toz temizliğinin faydaları

Petek temizliği denince ilk akla gelen peteklerin iç yüzeyleri yani,sıcak suyun dolaşımda bulunduğu peteklere sıcak suyun taşındığı boru içi, petek içinden bahsedilmektedir. Bizim üzerinde durduğumuz konu ise petek ızgara araları yani petek dış yüzeyidir. Petek dışı,petek arası toz temizliğinin faydaları şu şekilde özetlenebilir

  • Petek dış temizliği ile toz yumakları temizlenir.
  • Petek dış temizliği  ile perdeler is olmaktan kurtulur.
  • Petek arası toz temizliği ile ailemizde allerjik hasta varsa onları korumuş oluruz.
  • Petek dış temizliği ile peteklerin sıcaklığını dolaylı olarak artırmış oluruz.
  • Petek dış temizliği ile petek aralarında ki mikrobik oluşumların önüne geçeriz.
(0212) 446 00 550535 338 12 53