Petek Temizleme 346 kez görüntülendi

Havlupan temizlenir mi ? Havlupan temizliğinin yapılması da diğer petekler gibi gereklidir

Havlupan banyolar için kullanılmakta olup peteklerin odalarda üslendiği ısıtma görevini banyoda havlupanlar yerine getirir. Banyoda havlupan kullanımının en önemli nedeni yerden tasarruf edilmesidir. Bildiğiniz gibi havlupan duvara monte edilir ve yer kaplamaz. Ancak petekler gibi havlupan içinde de tesisattaki su dolaşır ve ısınmayı sağlar. Zamanla havlupanda kireçlenme olabilir. Atık maddelerde birikebilir.

Bu nedenle havlupan temizlenir mi diye merak ediyorsanız, elbette temizlenir diyebiliriz. Isıtıcı ve ısınma aracı olan havlupan kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Krom ve galvanizle üretilen havlupan yan yana dizili çubuklardan meydana gelir. Günümüzde son derece şık ve kullanışlı havlupan modelleri bulunmaktadır.

Havlupan kanallarında dolaşımda bulunan sıcak su ısınmasıyla bulunduğu ortama ısı yaymaktadır. Kanalların özelliği ısıyı uzun süre muhafaza etmesidir. Havlupan temizlenir mi, buna evet diyebiliriz üstelik çok kolay şekilde temizlenir. Havlupan yerinden sökülmeden yine petek temizleme makinesi kullanılarak kolay şekilde temizlenir. Bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz. Ustalarımız çok kısa zamanda havlupan temizliğini yapar. Isınma sisteminizdeki petekleri ve havlupan temizliğini işinin ehli ustalarımız cihazla yapar.

Havlupan temizlenir mi ?

Genelde yapılan bir hata şu ki; petek temizliği yapılan yerlerde hablupan temizlenmeden yerine monte ediliyor. Oysa havlupanda ciddi oranda çamurlaşma ve kirlilik vardır. Havlupan çoğu zaman kapalıdır. Sıcak su  sirkülasyonu her daim sağlanmadığından burada çamurlaşma daha fazladır. Bu anlamda havlupan temizliği ihmale edilirse burada biriken pislikler diğer temizlenmiş petekleri de kirletecektir.