Petek Temizleme 215 kez görüntülendi

Petek havası neyle alınır ? Petek havasını vatandaş alabilir bunun için bir tesisatçıya gerek yoktur

Petekler bazen hava yaptığı için ısınma sorunu yaşamanıza neden olabilir. Eğer petekleriniz hava yaparsa, peteklerin üst kısımları ısınmaz. Ancak alt kısımları sıcak olur. Peteklerinizin altı ısınmıyorsa bu havadan kaynaklanamaz. Sorun peteklerin temizliğe ihtiyacı olduğundan kaynaklanır. Peteklerinizi hava yaptığından emin olursanız, evde kendi başınıza bunu düzeltebilirsiniz. Petek havası neyle alınır, bunu bilmiyorsanız peteklerinizin sağ ya da sol tarafına bakın. Burada purjör tapası dediğimiz bir tapa olur. Petek havasını düz bir tornavida yardımıyla ya da purjör anahtarı yardımıyla alabilirsiniz.

Petek havası neyle alınır, nasıl alınır makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Purjör tapasını düz bir tornavidayla saat yönünün tersine doğru çevirerek petek havasını alabilirsiniz. Bunun için varsa purjör anahtarı da kullanılabilir. Bu işlemde tapadan hava çıkıyorsa, su gelene kadar bekleyin. Daha sonra tapayı kapatın. Eğer tapayı çevirdiğinizde hemen su geliyorsa, petekte hava yok demektir. Hemen tapayı kapatmalısınız. Eğer tesisatınızdan su eksildiyse bunun da tamamlanması gerekir. Petek havasını kendi başınıza alamayacağınızı düşüyorsanız, servisimizi arayın ustalarımız size yardımcı olsun.

Petek havası nasıl alınır

Petek havası alma uygulaması içi bir tesisatçıya ihtiyacınız olmamakla beraber bu iş basitte olsa nasıl yapıldığını ve ne gerektiğini bilmek gereklidir. Eğer bu konu hakkında fikir sahibi de olsam yapamam uğraşama diyorsanız bir tesisatçı firmadan yardım almanız gereklidir. Petek havası neyle alınır sorusuna umarım uygulama yapabileceğiniz düzeyde cevap vermişizdir.