Petek Temizleme 265 kez görüntülendi

Petekler çok soğuk – Isınmayan petekler kışın soğuğunda hiç istemediğimiz bir durum olup, cihazla petekler temizletilmelidir

Petekler çok soğuk neden böyle oluyor, yakıt masrafında oldukça yükseldi buna rağmen ısınamıyorum. Kombi çalışıyor, hatta kombi ayarını yükseltmeme rağmen petekler çok soğuk neden diyorsanız petek temizliğini ihmal etmiş olabilirsiniz. Bunlar petek bakımını, temizliğini ihmal etmiş olan kişilerin yakınmalarıdır.

Kombi sağlıklı çalıştığında petekler ısınmıyor soğuk kalıyorsa, hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.Petek temizleme hizmeti sayesinde bu sorunu kolayca aşacaksınız. Ekiplerimiz petek temizleme cihazı ile peteklerinizi özel bir kimyasalla temizler.

 Peteklerinizin soğuk olmasını hemen petekte hava vardır diye geçiştirmeyin. Petek havası olduğunda sadece peteğin üst kısımları ısınmaz. Eğer peteklerin altında soğukluk varsa bu tamamen peteklerin kirlenmesinden dolayı olur.

Peteklerin kirlenmesi, kireçlenmesi ısınmanızın önünde önemli bir engeldir. Petekleri temizletmediğiniz takdirde bundan kurtulamazsınız.  Acilen petek temizliği yaptırmanız gerekir. Daha sonrada her sene peteklerinizi böyle temizletmelisiniz. Bu sayede petekler çok soğuk neden diye endişe etmez, sorun yaşamazsınız, evde de ısınmanız kesintiye uğramaz. Soğuk petekler için çare petek temizliği yapmak ve sorundan kurtulmaktır.

Petekler çok soğuk

Petek temizliği ısıtmayan peteklerde ilk akla gelen seçenektir. Oysa kapsamlı olaya baktığımızda başka  nedenlerde  olduğunu görürüz. Peteklerin ısıtmaması kombinin yetersiz kalması veya kombide arıza olması veya kalorifer tesisatında ters bağlantı olması da neden olabilir. Dolayısıyla şuna bakmak gerek burada, ben daha önce peteklerden istediğim sıcaklığı alıp ısınabiliyor muydum ? Eğer cevap evet ise zamana ve kullanıma bağlı kalorifer tesisatı kirlenmiş, tıkanmış olabilir. Eğer cevap hayır hiç istediğim ısıyı alamadım ise burada kalorifer tesisatında veya kombide bir sorun var demektir.