Petek Temizleme 251 kez görüntülendi

Petekler evi ısıtmıyor – Kalorifer petekleri tıkandığında sıcaklık düşeceğinden cihazla tesisat ve petek temizleme yapılmalıdır

Petekler evi ısıtmıyor ise evde istenilen sıcak ortam oluşmayacaktır. Buna neden olan durum temelde kalorifer tesisatında ve peteklerde oluşan çamurlaşma ve tıkanıklıktır.  Kalorifer tesisatı herkesin daha kolay ısınmak için tercih ettiği bir ısıtma sistemidir. Ancak bu sistemde çamurlaşma ve kirlenmeye dayalı bazı sorunları olabilir. Özellikle bakımı için gereken özen gösterilmediği zaman ısınma sorunları ortaya çıkabilir. Sizlerde böyle sorunlarda petek temizleme servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle petek evi ısıtmıyor, evde ısınma sorunlarım var diyorsanız gecikmeden arayın.

Peteklerde kirlenme olduğu için petek kanalları tıkanacak sıcak su sirkülasyonu gerçekleşmeyeceğinden petekler  evi ısıtmıyor olabilir. Bu durumda petek temizliğinin cihazla ve kimyasal ile  yapılması gerekir. Firmamızın deneyimli ve bu konuda bilgili olan ustaları petekleri kimyasalla cihazla temizler. Özel petek temizleme kimyasalı ile evinizi ısıtmayan petek kolaylıkla temizlenir.

Petekler düzenli olarak temizlenirse böyle ısınma sorunu yaşamazsınız. Kalorifer tesisatının içinde dolaşan su zamanla peteklerde, borularda kireçlenmeye neden olur. Bu kireç tabakası kalınlaştıkça petekler ısıyı iletemez duruma gelir. Petek evi ısıtmıyor dediğinizde kireç tabakasının ne kadar kalınlaştığını anlayabilirsiniz.

Petekler evi ısıtmıyor

Kireçler zamanında temizlenseydi, petek temizliği yapılmış olsaydı böyle mağdur olmazdınız. Bu aşamadan sonra petekleri temizletmeniz faydanıza olacağından tavsiyemiz temizliği ihmal etmemeniz gerektiği yönündedir. Bundan sonra da ihmal etmeden her yıl petek temizliği yapan servisimizi arayarak randevunuzu almanız önem arz etmektedir. Yukarıda resimde gördüğünüz çamur alüminyum petekler ile ısınan bir evdeki kalorifer tesisatından ve peteklerden çıkan kirliliği çok net ortaya koymaktadır.