• Çalışma Saatlerimiz08:30/20:00
  • Sabit Numaralarımız(0212) 446 00 55
  • Sabit Numaralarımız(0212) 445 60 52
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Petek temizliği

Petek temizliği

Petek temizliği – Kalorifer tesisat temizliği periyodik olarak her yıl cihaz ve kimyasal ile yapılmalıdır

Petek temizliği yaptırılmasını gerekli kılan zamanla sudaki kirecin etkisi ve çamurlaşma olmasının ve bununda peteklerdeki sıcaklığı düşürmesidir. Yaz ayında bizim için belkide hiç bir şey ifade etmeyen kalorifer tesisatı ve petekler kış ayı geldiğinde ısınmamızı sağlayan  vazgeçilmez hizmet halini almaktadır. Kış ayı için bizlere sıcak ortamları sunacak bu sistemin bakımı elbette yaptırmamız gerekmektedir.

Petek temizliği, kalorifer tesisatında oluşan tortu, çamur, korozyonun ve petek yüzeylerinde ısı iletkenliğini engelleyen tabakanın temizlenmesidir. Petek tesisatı dediğimiz kalorifer tesisatı kışın yoğun kullanılan yazın hemen hemen hiç kullanılmayan tesisattır. İlgi tesisatın verimini artırmak, yakıt tüketimini azaltmak için kimyasal ilaçlı ve cihaz istenilen temizlik yapılır. Periyodik olarak yapıldığı takdirde istenilen verim alınacak ve kombi arızaları ortadan kalkacaktır.

Bireyler olarak kombi bakımını önemsediğimiz derecede petek bakımını, kalorifer tesisat bakımını da önemsemeliyiz. Petek temizliğinin farklı ifadelerle ortaya konduğu durumlarda kafalar karışabilmektedir. Bu açıdan genel itibari ile bu uygulama ile ilgili kullanılan kelimeleri paylaşmakta fayda görüyorum. Kalorifer tesisat temizliği, tesisat temizliği, radyatör temizliği gibi farklı okunan ancak aynı şeyi ifade eden kelimelerdir bunlar.

Petek temizliği nasıl yapılır ?

Cihazla yapılan bu uygulama kişilerin kış için ev sıcaklığını sürekli kılmak amacıyla yaptırması gerekli pratik uygulamadır. Bu uygulamanın yapılma aşamasında etraf kirlenmeden,petekler sökülmeden, tesisatta en uygun noktadan petek temizleme cihazı bağlanarak kimyasal uygulama ile bu uygulama gerçekleştirilir. Petek temizliği nasıl yapılır kısmı burada kısmi ifade edilebilir. Somut olarak petek temizliği uygulamasını yaptırdığınızda kafanızda bu uygulamanın yapılma şekli kalıcı olarak kalacaktır.

Diğer taraftan ve en önemlisi petek temizliği yapıldıktan sonra sizler için kalıcı avantajlarını da gözlemle şansınız olmaktadır. Petek temizleme nasıl yapılır sorusu, alüminyum petekler için ve döküm petekler için biraz farklılık gösterebilir. Diğer taraftan yerden ısıtma tesisatı için yapılan uygulama bazı noktalarda ayrışabilir, cihazla yapılan basınç farklılığı gibi unsurlar da buna eklenebilir.

Merkezi ısıtma petek temizliği uygulaması diğer uygulamalardan tamamen farklı olup bu uygulamayı her tesisatçının yapamayacağını da belirtmek isterim. Sonuç; petek temizliği nasıl yapılır sorusu için videolar izlenebilirse daha somut bir düşünce kafanızda belirecektir.

Petek temizliği fiyatları ?

Petek temizliğini periyodik yaptıran bireyler yılda 1 defa yaptırdıkları bu uygulama ile ne denli tasarruf ettiklerini ve kışı sıcak geçirdiklerini iyi bilmektedirler. Bu açıdan petek temizliği fiyatları ele alındığında gayet makul fiyatlar ile bu işin yapıldığını da iyi bilirler. Kaldı ki, bu fiyatlar yıllık bazda en azından tefe-tüfeye göre  artması gerekirken rekabet kaynaklı ve kalitesi tesisat firmalarının piyasada tutunmak adına uyguladıkları fiyat politikası nedeni ile aşağı yönlü seyir izlemektedir.

Petek temizliği

Diğer yazılarda ana başlık petek temizliği fiyatları yazdığı halde içerik olarak aradığınızı bulamadığınızı bildiğimden bu yazıda rakam ifade edeceğim. 2016-2017  yılı fiyatları genel çerçeve şu şekildedir. Bahse konu bu hizmette fiyat petek sayısına göre değişiklik göstermekle beraber petek büyüklüğü fiyatta etken değildir.

  • 4  ve  6 petek’ e kadar  petek temizliği fiyatı : 150 TL olup, 6 petek sonrası petek başı 20 TL eklenmektedir.
  • Alüminyum petek temizliği fiyatları panel petek temizliği fiyatlarından daha yüksektir. Sebebi ; alüminyum petekler daha hassas petekler olduğundan,kanalları daha dar olduğundan temizliği daha zor olup zaman alıcıdır. Alüminyum petek temizliğinde fiyat aralığı 5 peteğe kadar 170 sonrası her petek için 30 TL eklenmektedir.

Petek temizleme makinesi

Petek temizliği cihazı gidiş dönüş hattına sahip olan belli bir aralıkta basınç üretebilen suyu ısıtma özelliğine sahip, kimyasal uygulamanın yapılacağı bir depoya sahip elektronik cihazdır

Bu hizmetin sunulmasında büyük kolaylıklar sunan, petek temizliği cihazı teknolojinin bizlere sunduğu büyük bir fırsattır. Bu cihaz tesisat piyasasına girdiğinden beri tesisat temizliği,kalorifer petek temizliği ortamı kirletmeden zamanı en verimli şekilde kullanarak hizmet sunmayı sağlamıştır.

Petek temizleme makinesi ilk çıktığı günden bu güne sunduğu kolaylıklar neticesinde tesisatçılar ve bu cihaz hakkına olumlu düşünceler oluşmasına sebep olmuştur. Hizmetin sunulduğu birey,petek temizliği uygulamasını petekleri sökmeden tek noktadan yaptığından,tesisatçıyı beğenmiştir. Bu uygulamadan memnun kaldığından bir daha ki kış gelmeden bu hizmeti tekrar almayı düşünmeye petek temizliği cihazının sunduğu kolaylık ve sunduğu fayda açısından müşteri memnuniyeti oluşmasını sağlamıştır.

Petek temizleme cihazı

Bu uygulama yapım aşamasında cihaz önemli bir argümandır. Cihazda en önemli özellik bar basınç değeri olup, sirkülasyonu sağlayacak, parçacıkları tesisat dışına itecek güç olması önemlidir. Tesisatçılarda bir çok farklı cihaz bulunmakta olup, birey bunların ortak noktası olan bar basıncına dikkat etmeli, görüntü ve büyüklüğüne aldanmamalıdır. Temel ölçüt bu olursa, hizmeti alma aşamasında tesisatçı seçme noktasında  yanılma payı düşük olacaktır. Burada cihaz kadar öneme sahip olan kimyasal ilaçta cihaz kadar önem teşkil etmektedir. Cihaz ve kimyasal birbirlerini tamamlayan iki unsur olup, her ikisinin seçimi isabetli olursa hizmet doğru firmadan alınmış olacaktır.

Petek arası toz temizliği :

Peteklerin dışarıdan görülebilen, ancak ulaşılması zor olan kısmın temizliğini ifade etmektedir. Aslını ifade etmem gerekirse petek iç temizliği kadar dış temizliği de önem arz etmektedir. Petek ızgara aralarında kümelenen toz tabakası petekler ısındığında havalanarak solunum yolu ile bizlere geçer.

Bu da bizleri rahatsız etmeye, hassas olan kişileri de hasta etmeye yetecektir. Özellikle astım hastaları bu durumdan çok rahatsız olmaktadır. Bunun yanında bir de toz yumakları ısıdan dolayı yanarak koku yapar ve perdelerde leke oluşumlarına neden olur. Zannedersem bu nedenler petek arası toz temizliği yaptırmak için yeterli olacaktır.

(0212) 446 00 550535 338 12 53