• Çalışma Saatlerimiz08:30/20:00
  • Sabit Numaralarımız(0212) 446 00 55
  • Sabit Numaralarımız(0212) 445 60 52
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Su kaçağı

Su kaçağı

 Su kaçağı – Su tesisatında oluşan su kaçağını kırma yapmadan cihazla bulup tamir ediyoruz

Su kaçağı, tesisatta oluşan arıza sonucu belli bir noktadan suyun tesisat dışına çıkarak zeminde ıslaklık oluşturmasıdır. Bu sorunun oluşumu eski binada olacağı gibi yeni binada da karşımıza çıkmakta olup çözüm noktasında hızlı davranmak gerekmektedir. Su kaçağının sosyal etkisine bakmak gerekirse,oluşan su kaçağı zemine sızıp buradan farklı yollar bulup alt komşunuza sızabilmektedir.

Sizin haberiniz olmaksızın su kaçağı oluşan tesisat kaynaklı alt kata sızan su ,komşunuzun yeni yaptırdığı boyaya, kartonpiyere, stop lambalara maliyeti yüksek zararlar verebilmektedir. Su kaçağının oluşturduğu bu etki komşunuzun ani çıkışıyla sizi olumsuz etkileyici bir tablo oluşacak, sizde olaydan habersiz ne olduğunu anlamdan olayın içerisinde kendinizi bulacaksınız.

Su kaçağı nasıl bulunur ?

Tesisat ile ilgili sorunlar her zaman yaşanılan ancak çözüm noktasında nasıl bir uygulama ile çözüm üretileceği önemlidir. Su kaçağı hangi mekanda,ne tür ortaya çıkarsa çıksın cihazla kırma yapmadan noktasal tespit yapılmalıdır. ”Su kaçağı nasıl bulunur”  sorusu kafalarda soru işareti olarak kalmamalı, su kaçağının kaynağı net bulunarak tamiri de aynı hızla yapılmalıdır. Su kaçağı olan adrese servisimiz gittiğinde ilk genel tespit yaparak, hangi cihazla nereden test yapılmaya başlanacağına karar verilir. Bu aşamadan sonra gerekli görülen sıralama ile bütün testler yapılır. Bir sırlama yaparak kafanızda somut bir tablo oluşturmaya çalışalım.

Su kaçağı

Dairede su kaçağı varsayımı ile başlamış olalım.Önce temiz su tesisatı akustik dinleme cihazı ile dinlenerek gerekli testler yapılır. Burada kaçak yoksa kamera ile pis su giderleri pimaş tesisatı görüntülenir. Pimaş tesisatının görüntülenmesindeki amaç pimaş hattında çökme var mı, çatlak var mı, eğimsizlik var mı gibi su kaçağına neden olabilecek olgular tek tek kontrol edilmesidir. Bu arada kalorifer tesisatı ile ilgili kontroller de yapılarak bu tesisatta bir kaçak olup olmadığı da test edilir. Su kaçağı nasıl bulunur sorusunun cevabı bu saydığımız kontroller ile sağlanmış olacaktır.

Su kaçak tespit fiyatları :

Su tesisatı olgusu çoğumuzun bilgisi olduğu hatta su tesisatı arızalarının da çözüme kavuşturulması konusunda az çok bilgimizin olduğu aşikardır. Bu uygulama fiyatları konusunda da bilgi dağarcığımızda az çok bilgi bulunmaktadır. Fiyat unsuru hepimizin önceliğini oluşturan,su kaçak tespiti yaptırırken bile su kaçak tespit fiyatı ön plana alınarak tesisat firma seçimi yapılmaktadır. Bu uygulama fiyatlama anlamında  tesisat firmaları arasında ki rekabete bağlı değişkenlik göstermekle beraber bazen anlam verilemeyen fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Somut olması açısından örnek verecek olursak su kaçağı bulma fiyatı bir firmada 150 TL iken diğer firmada 100 TL olabilmektedir.

İşin realitesine bakıldığı zaman fiyatlar arasında makasın bu denli açık olması fiyatların birinde sorun olduğudur. Burada  sahada olan biri olarak, bir tahlil yapacak olursak 100 TL olarak fiyat belirten tesisatçı size sürpriz yapabilir. 150 TL fiyat veren firma işin detayını ve bu fiyatın dahilinde olan hizmet içeriğini size aktarır. Yani su kaçağına 150 TL fiyat veren ve su kaçağını bulmaya gelen tesisatçı firma bunun kapsamında temiz su tesisatı kaçak kontrolü,pis su pimaş kaçak kontrolü olduğunu ifade etmiştir. Diğer taraftan 100 TL fiyat veren su kaçak tespit firması adrese geldiğinde temiz suya bakıp fiyat kapsamında pis su pimaş hattının kamera ile görüntülenmesini kapsamadığını söyleyebilir. Bu örnekle fiyatlar arasındaki makasın neden bu denli açık olduğunu ifade etmeye çalıştım. Burada belirtilen fiyatlar dairede oluşan su kaçağını bulmak için verilen fiyatlar olarak alabilirsiniz.

Su kaçak tespit cihazı :

Su kaçak bulmak için teknolojinin biz tesisatçılara sunduğu bu cihazlar ile ne denli bir zaman kazandığımız aşikardır. Su kaçak bulma cihazı ile kırma yapmadan su kaçağının tam yer tespiti yapıldığından müşterinin yüzü de gülmüştür. Su kaçak tespit cihazı bir devrim niteliğinde olup, su kaçağı olduğunda bizlerde oluşan stresi ortadan kaldırmış ve tesisatçının emeğinin boşa gitmesinin önüne geçmiştir.

Su kaçağı bulma cihazı

Tesisatçı, su kaçağı cihazı olmadan önceki dönemde su kaçağını tamamen öngörü ile kırarak bulmaktayken veya tesisatta kaçak olan yer için şu denebiliyordu; buranın tesisatını kim yaptıysa tesisatın nereden gittiğini o bilir o tesisatçıyı çağırın. Bu tabloda tesisatı yapan tesisatçının şu an nerede olduğunu bilmek,onu bulup getirmek, su kaçağını buldurmak bana çok ütopik geliyor. Tablo bu iken şu an su kaçak bulma cihazı ile kişilere bağlı kalmadan teknolojik çağda teknolojik imkanlardan yaralanmak daha reel ve daha kolay.Peki sizce….

Su kaçağı kimyasal çözüm :

Su tesisatı kaçağı kimyasal uygulama ile yapılan elde edilen kaçağın ortadan kalkması hem de hiç bir yeri kırmadan ve tesisatta kaç tane kaçak varsa tamamı kimyasal uygulama ile kapanmaktadır. Burada bizim kullandığımız uygulama ağırlıklı kalorifer tesisatı kaçaklarıdır. Bu çerçevede kalorifer kaçağı olupta, kalorifer su kaçağı kimyasal uygulama ile sonuç aldığımız çok uygulama olmuştur. Somut olsun diye rakamsal olarak örnek versem 100 uygulamadan başarısız olan 5 ’i geçmez desem yanlış olmaz. Kalorifer kaçağının olduğu tesisat için yaptığımız uygulama hakkında çok detay yazmak istemiyorum.

Su kaçak giderme kimyasalı

Şu kadarını ifade edeyim kalorifer kaçak kimyasalı tesisatta oluşan kaçaklarının olduğu yerlerde kristalleşip kalmaktadır. Bu tesisatla ilgili farklı bir kimyasal uygulama yapılmadığı müddetçe, kalorifer su kaçağı kimyasal uygulamanın ömrü uzundur, ağlıklı bir tesisata sahipsiniz demektir

Kırmadan su kaçağı bulma :

Tesisat arızası olan su kaçağı ile karşılaşan birey su kaçağının en pratik biçimde bulunmasını ve tamir edilmesini istemektedir. Bahse konu kırmadan su kaçak bulma pratik uygulama ve su kaçak bulma cihazları ile kısa sürede bulunmaktadır. Su kaçağı bu şekilde cihazla bulunduğu için zaman kaybının,para kaybının ve ek masrafların önüne geçilmiş olunmaktadır. Su kaçağı bulunma aşamasında hiç hesapta olmayan tadilat gerektirici bir durum ile karşılaşmak moral bozukluğuna da neden olmaktadır. Sahada bu durumu size yaşatan firmaları da maalesef sizle seçmektesiniz.

Kırmadan su kaçak bulma

Bu çerçevede su kaçağı arızası olduğunda mutlaka cihazla kırmadan su kaçağı bulacak tesisatçı firma ile irtibata geçin. Kırmadan su kaçağı bulma uygulaması ile  sizin için ortaya çıkacak artıları görünce bizleri daha iyi anlayacağınızı çok iyi biliyoruz.

(0212) 446 00 550535 338 12 53