• Çalışma Saatlerimiz08:30/20:00
  • Sabit Numaralarımız(0212) 446 00 55
  • Sabit Numaralarımız(0212) 445 60 52
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma – Tesisat tıkanıklığı robotla kırmadan açılır ve kamera ile boru içi görüntüleme yapılır

Tıkanıklık açma uygulamasını gerektiren gider tıkanıklığının tanımı ile başlayalım. Tıkanıklık tesisat hattında akışkanlığın ortadan kalkması ,tesisatın bir noktasında daralma olması sonucu suyun o noktadan sonra gitmemesidir. Tıkanıklık denince bir arıza bir sorun olduğu aşikardır. Temelde bahse konu bu arıza pis su, pimaş gider hattında yaşanmakta olup, kameralar ile tıkanıklık görüntülenmekte ve robotla tıkanıklık açılabilmektedir. Oysa temiz su tesisatında bir tıkanıklık yaşanması durumunda tıkanıklığın tespiti çok daha zordur. Burada temel ilke tıkanıklık oluştuktan sonra bu arıza, cihazla mı ortadan kaldırılacak yoksa,öngörü ile tesisatçı tecrübesine mi dayanarak ?

Yukarıda bahsettiğimiz tablodan şu asla çıkarılmamalı;tesisatçı tıkanıklığı açamaz bu tesisatçı ile olacak iş değildir. Bu algıda yanlış olup, tıkanıklığın açılması usta olmadan cihaz olmadan yapılmamalıdır. Her iki unsur birbirini tamamlayan elmanın iki yarısı gibidir. Eskiye dönüp baktığınızda tesisatta tıkanıklık oluşması bizleri fazlasıyla rahatsız eden, strese sokan tesisat arızasıdır. Tesisat tıkanıklığı için günümüzdeki uygulamalar bizleri rahatlatan uygulamalar olup maliyet açısından da daha düşük maliyetlidir. Tıkanıklığın oluştuğu yerler, mutfak tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, süzgeç tıkanıklığı şeklinde sıralanabilir.

Mutfak tıkanıklığı

Tıkanıklığın yaşandığı andan itibaren alarma geçilmesi gereken mekan mutfaktır. Bayanların en çok zaman harcadıkları bu mekan hijyenik açıdan büyük önem arz etmektedir. Düşünelim mutfakta tıkanıklık var, sizin misafiriniz var. Bu olumsuz tablodan kurtulmak veya bu aşamada ne yapmak en isabetli olacaktır. Mutfak tıkanıklığı görmezden gelinecek, idare edilecek, son hadde kadar beklenilecek bir tesisat arızası değildir. Özellikle sağlığımızı direkt etki eden mutfak tıkanıklığının bireysel çabalarla açılmaya çalışılarak zaman kaybedilmemelidir.

Mutfak tıkanıklığını kısa südre uzman tecrübeli tesisatçılar ve kullandıkları tıkanıklık robotu ile açılmalıdır. Mutfak tıkanıklığı açıldıktan sonra kimyasal uygulamada yapılırsa çok isabetli ve yararlı olacaktır. Nedenini merak ettiğinizi düşünerek ifade edeyim;mutfak tıkanıklığı robotla açıldıktan sonra giderde bulunan yağlar yumuşak ve elastik dokuda olduğu için tekrar birleşebilirler. Bu yapı oluşunca tekrar tıkanıklığın yaşanması daha hızlı yaşanmaktadır. Bu nokta bu yüzden önemli olup ,tıkanıklığı açacak tesisatçıdan bu uygulamayı ek olarak talep edin.

Lavabo tıkanıklığı

Tesisatın vazgeçilmez öğelerinden lavabo gün içinde sıkça kullandığımız elimizi, yüzümüzü yıkadığımız önemli bir tesisat bağlantı noktasıdır. Lavabo tıkanıp kullanılmayacak olursa bunun yerine yaşadığımız alanda neresi kullanılabilir düşünmenizi isterim. Gelen cevaplar sanki hiçbir yer gibi…Buradan anlaşıldığı üzere kullanım açısından çokta alternatifi olmayan lavabo tıkandığında yaşamsal bir tıkanlıklık yaşanmış gibidir.

Lavabo tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı önemsenmeli, tıkanıklık olduğu andan itibaren kurumsal tesisat firması ile iletişime geçerek lavabo tıkanıklığı cihazla açılmalıdır. Bu sağlandığı takdirde lavabo tıkanıklığı ile yaşanması olumsuz talihsiz durumlar ortadan kaldırılmış olacaktır. Yine belirtmekte fayda var,tıkanıklığın hangi çeşidi olursa olsun kırma dökmenin olmadığı robotla tıkanıklık açma hizmeti alınmalıdır.

Tuvalet tıkanıklığı

Bu tıkanıklık çeşidi en rahatsız edici görüntünün ortaya çıkmasına ve kötü kokunun ortaya çıkmasına neden olan en istenmeyen tıkanıklık çeşididir. Tuvalet tıkanıklığı nasıl oluşur denilirse bunun cevabı şu şekilde verilebilir. Tuvalete atılan erimeyen peçeteler, pedler burada ifade edilemeyen tuvalet giderine atılmaması gereken yabancı cisimler tuvalet tıkanıklığında büyük etkendir. Tuvalet tıkandığında çoçuğunuz tuvaleti kullanmak istediğinde çocuğum tuvalet tıkalı deseniz bu durumu çocuk nasıl anlar veya anlatılabilir mi ? Diğer taraftan misafirinizin geldiğini düşünün, tuvalet tıkalı demek ne kadar şık olur.

Bu kapsamda tuvalet tıkanıklığı oluştuğu andan itibaren ivedi açılması gereken tıkanıklık çeşitleri arasında en önemli tıkanıklıktır. Bu ve benzeri tesisat arızalarında yardım alabileceğiniz kurumsal tesisat firması ile çalışmak ne akıllıcası olacaktır. İlgi firma tıkanıklık robotu ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan pratik uygulama ile açmaktadır.

Banyom tıkandı ne yapmalıyım ?

Tıkanması söz konusu olan banyo gider tıkanıklığı sıklıkla yaşanmaktadır. Banyo giderine atılan saç ve kıl kalıntıları bir ağ örmekte olup, en küçük bir cisimde gitse bu ağa takılıp kaldığından tıkanıklık yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bu giderde tıkanıklık olması aşamasında su azda olsa gidiyorsa biz bu durumu önemsemeden gideri kullanmaktayız.

Tıkanıklık açma

Oysa  banyo gider tıkanıklığı yaşanan bu gider daha fazla tıkanarak suyun tamamının geri gelmesine ve koku oluşmasına neden olacaktır. Rahatsız edici görüntü kirliliğinin oluşmasının ve kötü kokunun ortaya çıkmasının önüne geçmek sizin elinizdedir. Banyo gider tıkanıklığı tesisat firması tarafından robotla kırmadan açılarak söz konusu tıkanıklığı sonlandıracaktır.

(0212) 446 00 550535 338 12 53