Banyo tıkanıklığı, banyoda bulunan süzgeç, duşa kabin gideri veya banyodaki lavabo giderinden su gitmemesi yada geri taşmasıdır. Banyo lavabosu, lavabo tıkanıklığı açma işini lavabo açıcı ile değil makine ile kırmadan açarız.

Banyo yaptıktan sonra, banyo giderinden su çıkması tıkanıklığın sinyalidir. Banyo gideri taşıyor yani atık su geri geliyor ise küvet banyo tıkanıklığı açmada önce tıkanıklık açıcı ilaç kullanılabilir. Tıkanan banyo gideri, küvet tıkanıklığı ve gider tıkanıklığı açma kimyasal açıcı ile yapılamaz ise robotla açılmalıdır. Banyo giderleri tıkandı ise banyo tıkanıklığı açma robotlu uygulamadan geçer.

Lavabo açma, banyo gideri açma, tıkanan lavabo nasıl açılır soruları için teknolojik cihazlarla profesyonel çözüm şarttır. Banyo tıkanıklığı, banyo gideri tıkanması denince bunlar akla gelmelidir. Tıkanıklığın ortaya çıkaracağı zararlar artmadan makine ile gider tıkanıklığı açılmalıdır.

Banyo Tıkanıklığı, Neden Olur?

Lavabo gider borusu, mutfak gideri açma, tuvalet lavabosu, mutfak lavabosu açmayı gerekli kılan nedenler nelerdir.

 • Banyoda saçlar tarandığında dökülen saçlar lavabo giderine, duşa kabin giderine, banyoda yerde bulunan süzgece gider. Sonrası belli aslında, sonra saçlar boruya sarılacaktır. Boruya sarılan saç telleri boru çapını daraltacak ve zamanla tıkanıklığa neden olacaktır.
 • Banyoda tadilat yaptırdıysanız ve tadilat yapılırken giderlerin ağzı kapatılmadı ise giderlere taş, toprak, boya  artıkları dökülür ise banyo gideri tıkanır.
 • Banyoda klozet var ise klozet giderine, ıslak mendil, tuvalet kağıdı, bez gibi gidere atılmaması gereken şeyleri gidere atarsanız banyo gideri tıkanacaktır.
Banyo Tıkanıklığı | Uzmanlar Tesisat

Banyo Tıkanıklığı | Uzmanlar Tesisat

Banyo gideri tıkanıklığı problemi olduğunda banyo giderinden su çıkması veya banyo gideri taşıyor olması beklenen durumdur. Umursamadan kişilerin banyo giderine attığı yabancı cisimler tıkanıklıkta en büyük paya sahiptir.

Banyo Tıkanıklığı, Nasıl Açılır?

Tıkalı banyo gideri nasıl açılır, banyo giderinde su gitmiyor mu veya duş alırken su birikmesi mi oluyor? Duşakabin banyo gideri açma, duşakabin ve küvet tıkanıklıkları açma işi kameralı robot cihazlarla tıkanıklık açma yöntemi ile yapılır.

Tıkalı banyo gideri nasıl açılır?

Tıkalı banyo gideri nasıl açılır, robotla kırmadan banyo tıkanıklığı açma bu işi çözer mi? Banyo tıkanıklığı açma, tıkanan gider borusu nasıl açılır, banyo gideri tıkandı nasıl açılır? Bu arızaları makine ile kırmadan açıyoruz.

 • Banyo gider tıkanıklığı hangi giderden kaynaklandı ise oradan makinenin çelik ve esnek yayını salarak gideri tıkayan şey sert bir cisim ise rögara iter. Eğer tıkanıklık nedeni ıslak mendil, poşet, tuvalet kağıdı, peçete, bez gibi bir şey ise de yay bunları kendine sarıp tesisat dışına çıkartır.
 • Böylece tıkanıklığın ana nedeni ortadan kaldırılır ve tıkanıklık arızası sizler yorulmadan gereksiz stres yaşamadan, etraf kirlenmeden, zaman kaybı yaşamadan çözülür.

Banyo tıkanıklığına bunca profesyonel çözüm yolu var iken kırma dökme sadece sorunu büyütür. Stresinizi artırır, görüntü kirliliğine neden olur. Banyo tıkandığında, tuvalet tıkandığında ana hat pimaş tıkandığında bizi aramanız yeterli olur. Makine ile banyo tıkanıklık açma servisi olarak her daim profesyonel pratik hizmet sunuyoruz.

Banyo Tıkanıklığı Açma ve Banyo Gideri Açma Yöntemleri

 • Banyoda oluşan tıkanıklığı kendi çabamızla, gidere sert inşaat teli veya banyo gideri açma teli salarak açmaya çalışırız.
 • Tıkanıklığı açmak için gidere çamaşır suyu dökerek, tıkanıklık kimyasalı dökerek açmaya çalışırız.
 • En kalıcı ve pratik çözüm tıkanıklık açma cihazı ile tıkanıklığı açtırmaktır.
 • Tıkanan banyo giderini evde kendi çabalarımızla açmak çoğu zaman mümkün olmaz. Tıkanıklık açılmadığı gibi birde yeni arızalara sebebiyet veririz. Bu açıdan tıkanıklık ciddi boyutta ise profesyonel yardım alın. Uğraşıp yorulmayın yeni sorunlara sebebiyet vermeyin.
 • Profesyonel yardımı, tıkanıklığı makine ile açan tesisatçı firmadan alabilirsiniz. Tesisatçı firma hangi gider tıkanırsa tıkansın çözümü tıkanıklık açma robotu ile sunar.
 • Kırma dökme olmadan tıkanıklığın açılması için lütfen sizler müdahil olmadan bu işi hakkıyla yapan tesisatçı firmayı çağırın.

Banyo Tıkanıklığı Açan Usta Banyo Bataryası Tıkanıklığını Açabilir mi?

Banyo gider tıkanıklığından tamamen farklı olan Banyo Batarya Tıkanıklığı temiz su tesisatı tıkanıklığıdır. Bu tip tıkanıklıklarda hava ve su ile tıkanıklık açılmaya çalışılır. Bu uygulama yapılırken açma garantisi verilemez. Eğer tıkanıklık açılmaz ise tesisatın değişimi bile gerekebilir. Banyo Batarya Tıkanıklığı bazen de batarya girişlerini pislik tıkayabiliyor. Bu durumda batarya sökülüp temizlenmeli ve yeniden bağlantı yapılmalıdır.  Banyo tıkanıklığını açan usta banyo batarya tıkanıklığı robotu var ise açabilir.

Banyo gideri taşıyor ise bunu açma fiyatı ile banyo giderinden su gelmesi fiyatı aynıdır. Oysa ki, banyo gideri açma fiyat ile banyo batarya temiz su tesisatı tıkanıklığı açma fiyatı farklıdır. Farklı tip tıkanıklıklar olduğundan kullanılan makine ve yapılan uygulama farklı olduğu için fiyatta farklıdır.