Kalorifer peteği temizleme, kombi sonrası kalorifer tesisat borularının ve petek kanalları tıkanıklığının temizliğidir.

Petek temizliği, kombi tesisat bakımı, kalorifer tesisatı temizliği, radyatör petek temizliği gibi farklı farklı kelimelerle ifa edilir. Yılda bir kere kalorifer tesisat yıkama makinesi ile kalorifer peteği temizleme uygulaması yaptırın. Klaorfier petek temizliği, ısıda maksimum verim anlamına gelir. Kalorifer peteklerini temizlemek, uygun basınçlı(6-8 bar) kalorifer peteği temizleme makinesi ile olmalıdır.

Ne zaman petekler ısınmamaya başlar, ısıyı tam olarak iletmez peteklerin temizlik ihtiyacı anlaşılır. Ancak bunu beklemeden 2 yılda bir petekleri temizletebilirsiniz. Böylece kışın zor durumda kalmazsınız. Kalorifer peteği temizleme servisi olarak petek temizliği yaptığımızda petekleri yerinden sökmeden kalorifer tesisat temizliğini yapıyoruz. Evde petek temizleme, makinasız petek temizleme olacağı için etkili olmayacağını bilmenizde fayda vardır.

Kalorifer Peteği Temizleme ve Kombi Petek Temizliği

Peteklere zarar vermeyen bu uygulama peteklerin içindeki tortuları, makine yardımı ile temizler. Yapılan işlemler petek asyısına göre 1saat-2 saat saatte  tamamlanır. Evinizde telaşa gerek kalmadan, peteklerin temizliği yapılır.

Kış gelmeden nasıl kombi bakımını yaptırıyorsanız, zamanı geldiyse peteklerin temizliğini de yaptırmalısınız. Kışın ısınmak için, kalorifer tesisatınızı sağlıklı bir şekilde hazırlamalısınız.

Kalorifer Peteği Temizleme servisi olarak sizlere önerimiz kombi bakımını yaptırmadan kombi bakımını yaptırın. Radyatörlerde, petek tesisatında bulunan tıkanıklığı periyodik  tesisat temizliği ile gidererek, yüksek ısı verimi sağlayabilirsiniz.

İstanbul petek temizliği, kombi kalorifer petek tesisat temizliğini  petekleri sökmeden temizleme yolu ile kısa sürede temizler. Evde kalorifer peteği temizleme gibi bir düşünceniz var ise önce cihazın gerekli olduğunu bilmelisiniz. Tortulaşmış, katılaşmış sıcak su, petek kalorifer tesisatı içerisinde bütün peteklere gitmez.  Kanalları ve boruyu tıkayan kirliliği, doğalgaz peteği temizleme makinesi ile temizleriz. Kalorifer peteklerini evde nasıl temizlerim diye araştırma yapan çok. Ancak petekleri söküp içlerini yıkamak ile başlayan çözümleri dikkate almayın.

Kalorifer peteği tıkandı, tıkalı kalorifer peteği nasıl açılır? Kalorifer peteği temizleme ve kalorifer peteğin iç temizliği ile tıkalı petek kanalları açılır. Kalorifer tesisatın daha önceki gibi ısıtmadığını düşünüyorsanız, peteklerin temizlenme zamanı gelmiştir.

Tesisatın içinde sürekli aynı su dolaştığından zamanla kireçlenme başta olmak üzere, tortu, pislik oluşur. Bu duruma bağlı olarak petek kanallarında ve kalorifer borularında tıkanmalar, daralmalar olur. Bu sorun suyun kireçli olduğu bölgelerde daha sık yaşanmaktadır. Buna acilen önlem almazsanız, hem ödediğiniz yakıt tutarı artacak, hem de yeterince ısınamayacaksınız. Petek temizliği yaptırdığınızda kış için büyük bir hazırlık yapmış olursunuz.

Kalorifer Peteği Temizleme | Bizim Tesisatçımız

Kalorifer Peteği Temizleme | Bizim Tesisatçımız

Petekleri, petek temizleme cihazı ile düzenli temizlik yaptırdığınızda, sizde aradaki farkı anlayacaksınız. Petek temizliğin, yüksek basınçlı petek temizleme makinesi kullanan ustalara yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede petekler yerinde temizlenecek, borularda bile tıkanıklık sorunu kalmayacak. Bütçenizi yakıt giderleri sarsmayacak, ısınmanın keyfini süreceksiniz.

Kalorifer Peteği Temizleme Kombi Petek Temizliği Fiyatı

Kalorifer Peteği Temizleme işi cihazla yapıldığını ve gereken zamanın ayrıldığı varsayımı ile bir dairede 5 peteğin temizliği ortalama 1.000TL dir.(2023) Bu fiyatın çok altında fiyat alırsanız veya çok üstünde fiyat alırsanız bir düşünün deriz. Piyasa şartlarından bağımsız fiyatlar çoğu zaman vatandaşı mağdur etmiştir. Bu açıdan petek temizleme fiyatı alırken sadece fiyata odaklanıp diğer noktaları atlamayın.

Kalorifer petekleri nasıl temizlenir sorusuna bile düzgün cevap veremeyen kişiler bu hizmeti sunar oldu. Öyle ki, makineye gerek yok  petek temizleme yalanı ile mağduriyetlere neden olmaya başladılar. Peteklerdeki tıkanıklığı sadece sistem içine ilaç koyarak çözeriz diye bir petek temizleme yalanı ortaya çıktı. Bunu yapanlar sizden fazla para alıp sadece bir ilaçla emek olmadan para kazanmaya çalışan kişilerdir. Kalorifer petek yıkama cihazı ile petekleri sökmeden temizleme hizmeti alın rahat edin.