Kırmadan su kaçağı bulma, zemin altında bulunan su tesisatı borusunda oluşan su sızıntısının cihazla kırmadan yer tespitinin yapılmasıdır. Cihazlar ile kırmadan su sızıntısı tespiti için gerekli olan şartlar yerine getirilmelidir. Bu şartlar, su kaçak tespit cihazı ve bu cihazı kullanmasını bilen tesisatçı ustasıdır. Su tesisatçısı, su kaçağı tespiti yaparken su kaçağı tespit cihazı ile kırmadan su kaçağı tespiti yapar.

Kırmadan cihazla su kaçağı tespiti ile büyük maliyetler de ortadan kalkar. Kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmesi için olmaz sa olmaz su kaçağı bulma cihazı ve tesisat ustası ikilisidir. Su sızıntısını kırmadan makine ile bulan firma teknolojik makinelere sahiptir. Su sızıntısı bulma ve temiz su borusunda su kaçağı bulma işinde tecrübelidir. Pis su tesisatı içinde, kameralı su kaçağı bulma uygulamasını yapar. Su kaçağı tespiti ve onarımı da aynı elden yapılır.

Su Kaçağının Nedenleri ve Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su tesisatı kaçaklarının ve su sızıntısının birden fazla nedeni olduğu için madde madde ele almak istedik. Hiç ummadık anda ortaya çıkan su kaçağının nedenleri üzerinde durmaya çalışalım. Nedenleri ne olursa olsun makineli, kameralı, kırmadan su kaçağı bulma elzemdir.

 • Su tesisatı borusunda oluşan arıza veya pis su gider tesisatında oluşan arıza su kaçağı oluşumunda en büyük etkendir.
 • Temiz su tesisatı borusunda delinme olduğunda su kaçağı oluşur. Bazen evde bir şeylerin montajını yaparken bilmeden boruyu delebiliriz.
 • Pimaş pis su gider tesisatında tıkanma olduğunda ara bağlantı yerlerinden su sızması olur ve su kaçağı meydana gelir.
 • Pimaş borularında kırılma, çökme olduğunda su kaçağı oluşur.
 • Bodrum katta oturuyorsanız ve tabandan su çekiyor ise su kaçağı var zannedebilirsiniz. Bunu tam anlayabilmek için su kaçak tespit cihazı ile tespit yaptırmanız gereklidir.
 • Tabandaki fayans aralarında var olan derz bitti ise buralardan alt kata su sızacak ve su kaçağı oluşacaktır.
 • Çatı katında oturuyorsanız aşırı yağmur yağdığında duvarlardan su akabilir. Bu durum yağmur kestikten sonra biraz zaman geçince kesmesi gereklidir. Eğer bahsettiğimiz durum süreklilik arz ediyor ise su kaçağı olup olmadığını cihazlarla kontrol ettirmeniz gerekecektir.

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su tesisatında kaçak olup olmadığını anlamak için zemini açıp borulara ulaşmanıza gerek olmadığını en başından ifade edelim. Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma İstanbul servisi ile bu zor olan durum kısa sürede çözüme kavuşur. Su tesisatı kaçaklarında oluşan kaçağı bulmak için akustik su kaçak dinleme cihazı kullanılır. Su kaçağı bulma cihazı elektronik fonksiyonel cihazdır. Su kaçağı bulma cihazı hassas ayarları olan su tesisatı kaçaklarını dinleme ile bulan cihazdır.  Zemin altında kalan borularda oluşan su kaçaklarını bulmak cihaz olmaz ise kırma dökme ile mümkündür.

 • Su kaçağı bulma cihazlarla yapılır. Bu uygulama yapılırken hem temiz su tesisatına bakacak cihazınız hem de pis su tesisatına bakacak cihazınız olmalıdır. Bu ikisinden biri eksik olur ise su kaçağı bulma hizmetini eksik veriyorsunuz demektir.
 • Temiz su tesisatı kaçakları akustik tesisat dinleme cihazı ile bulunur. Cihaz ile dinleme yapılırken tesisata basınç verilerek kaçağın sesi daha net alınmaya çalışılır.
 • Pis su kaçaklarına bakmak içinde kamera ile pimaş içi görüntüleme yapılır. Kamera ile pimaş içlerine bakıldığında, kırık, çatlak,çökme olup olmadığı görülür.
 • Termal kamera su kaçağını bulmadan yardımcı cihazdır. Özellikle sıcak su kaçaklarında termal kameraya büyük iş düşmektedir.

Su kaçağı tespiti İstanbul su sızıntı bulma işini teknolojik cihazlarla kırmadan su sızıntısı tespiti uygulaması ile yapar. İstanbul kırmadan cihazla su kaçağı bulma, su tesisatı kaçak arama ve kameralı su sızıntısı bulma ustaları bu işte tecrübelidir. Ustalar işlerini profesyonel cihazlar ve ustalar ile yapar. Su kaçağı tespit ve onarım için önce kameralı su kaçağı bulma yapılması gereklidir.

Bahsi geçen kırmadan su kaçağı bulma uygulamasını yapabilmek için cihazlar olmalı ve cihazları kullanmasını bilen tesisatçı olmalıdır. Su kaçağını bulduktan sonra da tamiri yapacak usta işi bilen biri olmalıdır. Duvar içinde ki boruda ki su kaçağını bulmak için fayanslar kırılmaz, duvar kırılmaz, su kaçağı bulma işlemi kırmadan yapılır.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Kırmadan Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Fiyatı

Su kaçağı olduğunda cihazla kırmadan su kaçağı bulma fiyatı makul olup dairede su kaçağı bulma fiyatı ortalama 800TL’dir.(2023) Kırmadan su kaçağı bulma fiyatı araştırması yaparken çok ucuz fiyat ile karşılaşabilirsiniz. Böylesi bir durumda, fiyatın neleri kapsadığını mutlaka sorun. Ucuz diye su kaçağı bulma hizmeti aldığınız kişi adrese gelip temiz suya baktıktan sonra pis su giderlerine bakmayabilir.

Sonrada, ya bizim verdiğimiz fiyat temiz su tesisatına bakmak içindi, pis su tesisatına bakmak için şu kadar daha para vermelisiniz. Eğer durum bu ise bilin ki bu kişiden alacağınız hizmet sağlıklı olmayacaktır. Kırmadan su kaçağı bulma fiyatı verildiği vakit hem temiz su tesisatı kontrol edilir hem de pis su tesisatına kamera ile bakılır. Kameralı su kaçak tespit fiyatları ayrı, akustik dinleme cihazı su tesisat kaçak tespiti için ayrı ücret ödemeyin.

Sonuç her iki tesisat kontrol edildikten sonra su kaçağı var ise yeri bulunur yok ise tesisatta kaçak yok denilir. Kırmadan su kaçağı bulma hizmetini kurumsal tesisat firmalarından almanız her açıdan fayda sağlar.