Klozet tıkanıklığı açma, tuvalet giderinden suyun geri gelmesi ile oluşan gider tıkanıklığının açılmasıdır.  Tıkanan klozet için çoğu zaman kendi çabamızla tıkanıklığı açmaya çalışırız. Emeklerimiz çoğu zaman boşa gider ve durum daha da kötüye gider ve ek masraflar çıkar.

Tuvalet tıkanıklığı açma, tıkanıklık açma, pimaş açma,gider açma ve lavabo tıkanıklığı açma, sadece lavabo açıcı ile olmaz. Diğer taraftan tuvalet açıcı da tıkalı tuvalet borusunu çoğu zaman açmak için yeterli olmaz. Klozet açıcıyı, klozetin içine dökün bunu yaparken lütfen yakından durumu izlemeyin. Klozet tıkanması açma işi evde nasıl yapılır elbette merak konusudur. Ancak kimyasal açıcılar hem kullanım aşaması hem de sonrası sizin için tehlikeli olabilir. Evde klozet tıkanıklığı açma, pompa ile klozet açma, tel ile tıkalı klozet açma kısıtlı klozet tıkanıklığı açma yöntemleridir.

Klozet Tıkanıklığı Açma – Klozet Tıkanıklığının Nedenleri?

Klozet tıkandığı vakit hiç bir şey yapmadan önce klozet giderine su dökerek suyun ne kadar gidip gitmediğini kontrol edin. Bu sayede klozet giderinin ne kadar tıkalı olup olmadığı hakkında bilgi edinirssiniz. Suyu birden boşaltmadan yavaş dökerek suyun gidip gitmediğini tam olarak anlamaya çalışın. Klozet tıkanıklığı var ve giderden su taşmış ise bu durumda, klozet tıkanıklığını kırma dökme yapmadan tesisatçı usta çağırın.

 Su kaçağı tespiti, pimaş yıkama, petek temizliği gibi hizmetleri makine ile sunan profesyonel tesisatçılar ile çalışın. Gider tıkanıklığın açılması için makineli uzman tesisatçının olması gereklidir.

  • Klozet tıkanmasında en büyük neden klozet giderine atılan ıslak mendil, bez ve tuvalet kağıtlarıdır.
  • Ortak kullanımlarda klozet giderine çok daha fazla şeyler atılmakta ve klozet sıklıkla tıkanmaktadır.
  • Klozet giderine istenilen eğim verilmediğinde de tıkanıklık olur.
  • Klozet giderinin bağlandığı ana hatta tıkanma olur ise klozet gideri de ana hatta bağlı olduğu için tıkanıklık yaşanır.
  • Klozet montajı yapılırken klozetin gidere bağlandığı malzeme tam yerleştirilmez ise tıkanıklık yaşanır.

Klozet Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Evde klozet tıkanıklık açma işi yapılır mı tıkanan klozet nasıl açılır? Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri için evde olması gereken alet var mıdır? Klozet tıkanıklığı açma çalışmaları için elbette makine olmalı makine yok ise basit tıkanıklık için tıkanıklık sıvısı olmalıdır.

Tıkanıklık olduğunda ilk akla gelen acaba tıkanıklık pimaş borunun tam neresine denk geliyor? Tıkanan bölgeye ne ile ulaşıp tıkanıklığı açarım. Bu vatandaşın aklına gelen ve kendisini bir çaba içerisine sokan tıkanıklığa bağlı bir fikirdir. Oysa profesyonel tesisatçı firma klozet tıkanıklığı olduğunda ne yapılaması gerektiğini gayet iyi bilir. Kanalizasyon açma, evde klozet tıkanıklık açma, tıkanmış klozet nasıl açılır, klozet tıkanması gibi arızalar makine ile giderilir.

Klozet Tıkanıklığı Açma - Klozet gideri tıkandı

Klozet Tıkanıklığı Açma

  • Tıkanan klozeti açmak için cihaz kullanılır. Tıkanıklık açılırken kırma dökmeye gerek kalamaz. Boru içerisindeki tıkanıklığa neden olan şey cihazla ya rögara iter ya da tesisat dışına çıkartır.
  • Tıkanıklık açılacak ise profesyonel tıkanıklık açma cihazı ve tecrübeli usta gereklidir. Eğer iki unsur bir arada olur ise kolayca tıkanıklık açılacak etrafa zarar verilmeyecektir.
  • Görüntü kirliliği oluşmadan, fazla zaman kaybı olmadan, cebinizden gereksiz para çıkmadan kesin çözüm cihazla sağlanmış olur.

 Klozet tıkanıklığı problemi olduğunda elinize poşet takıp klozete sokarak mı tıkanıklığı açacaksınız. Tıkalı tuvalet açma işlemi bu şekilde olmaz. Tuvalet açma yöntemleri, klozet tıkanıklığı nasıl açılır, klozet tıkanıklığı açma yöntemleri bilinmelidir. Normal tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri veya cevapları içerisinde kırma olmamalıdır. Yani makine ile kırmadan tıkanıklığın bütün çeşitleri açılıyor olmalıdır.

Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Klozet tıkanıklığı açtırma için araştırma yaptığınızda sadece fiyat sorup en ucuz fiyat verenden bu hizmeti almayın. Piyasa şartlarındaki fiyatlardan ne çok ucuz ne de çok pahalı olmalıdır. Makul fiyat veren ve işini yapmak için gerekli tecrübe ve cihazlara sahip tesisatçıdan bu hizmeti alın.

Tıkanan giderlerin açılması için robotla kırma dökme yapmadan yapılan uygulamada fiyatlara bakalım. Ortalama dairede tıkanıklık açma ücreti 750 TL – 1500 TL arasında değişkenlik gösterir. Klozet tıkanıklığı bodruma kat ise rögara kadar hat tıkalı ise gibi durumlara göre fiyat artmaktadır. Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri ile klozet tıkanması açılması makul yöntemdir. Evde tıkanmış tuvalet açma için verilen fiyatlar uygun olup sonradan sürpriz fiyatlarla karşılaşmazsınız.