Klozet tıkanıklığı açma, tuvalet giderinden suyun gitmeyip geri gelmesi ile oluşan gider tıkanıklığı açma ihtiyacı sonucu ortaya çıkan hizmettir. Tıkanan klozet için çoğu zaman kendi çabamızla tıkanıklığı açmaya çalışırız. Emeklerimiz çoğu zaman boşa gider ve durum daha da kötüye giderek ek masraflar çıkmasına sebebiyet veririz.

Tuvalet tıkanıklığı açma, tıkanıklık açma, pimaş açma, lavabo tıkanıklığı açma, gider açma ve lavabo açma sadece lavabo açıcı ile olmaz. Diğer taraftan tuvalet açıcı da tıkalı tuvalet borusunu çoğu zaman açmak için yeterli olmaz. Klozet açıcıyı, klozetin içine dökün bunu yaparken lütfen yakından durumu izlemeyin. Klozet tıkanması açma işi evde nasıl yapılır elbette merek konusudur. Ancak kimyasal açıcılar hem kullanım aşaması hem de sonrası sizin için tehlikeli olabilir. Evde klozet tıkanıklığı açma, pompa ile klozet açma, tel ile tıkalı klozet açma kısıtlı klozet tıkanıklığı açma yöntemleri ile elbette olmaz.

Klozet Tıkanıklığı Açma ve Klozet Tıkanıklığının Nedenleri?

Klozet tıkandığı vakit hiç bir şey yapmadan önce klozet giderine su dökerek suyun ne kadar gidip gitmediğini kontrol etmek size tıkanıklık hakkında bilgi verebilir. Suyu birden boşaltmadan yavaş dökerek suyun gidip gitmediğini tam olarak anlamaya çalışın. Klozet tıkanıklığı var ve giderden su y-taşmış ise bu durumda hiç bir şey yapmadan klozet tıkanıklığını kırma dökme yapmadan tesisatçı usta çağırın.

Tıkanan tuvalet nasıl açılır, su kaçağı tespiti, pimaş yıkama, petek temizliği gibi hizmetleri makine ile sunan profesyonel tesisatçılar ile çalışın. Gider tıkanıklığın açılması için makineli uzman tesisatçının olması gereklidir.

  • Klozet tıkanmasında en büyük neden klozet giderine atılan ıslak mendil, bez ve tuvalet kağıtlarıdır.
  • Ortak kullanımlarda klozet giderine çok daha fazla şeyler atılmakta ve klozet sıklıkla tıkanmaktadır.
  • Klozet giderine istenilen eğim verilmediğinde de tıkanıklık olur.
  • Klozet giderinin bağlandığı ana hatta tıkanma olur ise klozet gideri de ana hatta bağlı olduğu için tıkanıklık yaşanır.
  • Klozet montajı yapılırken klozetin gidere bağlandığı malzeme tam yerleştirilmez ise tıkanıklık yaşanır.

Klozet Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Evde klozet tıkanıklık açma işi yapılır mı tıkanan klozet nasıl açılır ve klozet tıkanıklığı açma yöntemleri için evde olması gereken alet var mıdır? Klozet tıkanıklığı açma çalışmaları için elbette makine olmalı makine yok ise basit tıkanıklık için tıkanıklık sıvısı olmalıdır.

Tıkanıklık olduğunda ilk akla gelen acaba tıkanıklık pimaş borunun tam neresine denk geliyor, tıkanan bölgeye ne ile ulaşıp tıkanıklığı açarım. Bu vatandaşın aklına gelen ve kendisini bir çaba içerisine sokan tıkanıklığa bağlı bir fikirdir. Oysa profesyonel tesisatçı firma klozet tıkanıklığı olduğunda ne yapılaması gerektiğini ve nasıl açılması gerektiğini gayet iyi bilir. Kanalizasyon açma, evde klozet tıkanıklık açma,  tıkanan klozet nasıl açılır, tıkanmış klozet nasıl açılır, klozet tıkanması gibi arızalar makine ile giderilir.

Klozet Tıkanıklığı Açma - Klozet gideri tıkandı

Klozet Tıkanıklığı Açma

  • Tıkanan klozeti açmak için cihaz kullanılır. Tıkanıklık açılırken kırma dökmeye gerek kalamdan boru içerisindeki tıkanıklığa neden olan şeyi cihazla ya rögara iter ya da tesisat dışına çıkartır.
  • Tıkanıklık açılacak ise profesyonel tıkanıklık açma cihazı ve tecrübeli usta gereklidir .Eğer iki unsur bir arada olur ise kolayca tıkanıklık açılacak etrafa zarar verilmeyecektir.
  • Görüntü kirliliği oluşmadan, fazla zaman kaybı olmadan, cebinizden gereksiz para çıkmadan kesin çözüm cihazla sağlanmış olur.

 Klozet tıkanıklığı problemi olduğunda elinize poşet takıp klozete sokarak mı tıkanıklığı açacaksınız, tıkalı tuvalet açma işlemi bu şekilde olmaz. Tuvalet açma yöntemleri, klozet tıkanıklığı nasıl açılır, klozet tıkanıklığı açma yöntemleri, normal tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri veya cevapları içerisinde kırma olmamalıdır. Yani makine ile kırmadan tıkanıklığın bütün çeşitleri açılıyor olmalıdır.

Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Klozet tıkanıklığı açtırma ihtiyacınız olup da araştırma yaptığınızda sadece fiyat sorup en ucuz fiyat verenden bu hizmeti almayın. Piyasa şartlarındaki fiyatlardan ne çok ucuz ne de çok pahalı olmayan makul fiyat veren ve işini yapmak için gerekli tecrübe ve cihazlara sahip tesisatçıdan bu hizmeti alın.

Tıkanan giderlerin açılması için robotla kırma dökme yapmadan yapılan uygulamada fiyatlar ortalama 150 TL – 350 TL arasında değişkenlik gösterir. Klozet tıkanıklığı bodruma kat ise rögara kadar hat tıkalı ise gibi durumlara göre fiyat artmaktadır.

İstanbul tuvalet lavabo gider tıkanıklığı açma işinin içeriğini klozet tıkanıklığı açma video izleyerek öğrenebilir klozet açma fiyatı alırken de daha avantajlı olabilirsiniz. Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri, klozet tıkanması ve evde tıkanmış tuvalet açma için verilen fiyatlar uygun olup sonradan sürpriz fiyatlarla karşılaşmazsınız.