Pimaş açma, pis su gider borularının tıkanması sonucu, gider tıkanıklığının kırmadan açılması gerekir. Pimaş açma, makine ile pimaş borularındaki tıkanıklığın kırma dökme olmadan açılmasıdır. Gider açma, tıkanıklık açma, tıkalı pis su borusu açma ve kanal açma gibi değişik kelimelerle de ifade ederiz.

Pimaş tıkanmasını, kırmadan kanal açma makinesi kullanılarak pimaş açma hizmeti ve robotla tıkalı boru açma ile kırmadan açıyoruz. Evde kimyasal açıcılar ile pimaş açma denemesi yaptığınızda tıkanıklık açılmaz ise bizi aramanızda fayda var. Pimaş tıkanıklık sebebi, katılaşmış bir şey ise tıkalı pimaş açma kimyasalı ile bu tıkanıklık açılmaz. Pimaş tıkanıklığı açma konusu önemli olup tıkanıklığı geciktirilmeden açıyoruz. Tıkanıklık olduğunda, ortamın hijyeni açısından da önem arz eder.  Logar açma, gider borusu pimaş açma servisi tarafından profesyonel uygulamalar ile tıkalı gider borularını açıyoruz.

Pimaş Açma Robotla Tıkalı Boru Açma

Pimaş açma diye ifade edilen hizmet tıkanan pimaş hattının açılmasıdır. Tıkanıklık açma makinesi ile giderin açılması, gider açma diyede ifade edilen tıkanıklık açma uygulamasıdır.  Pimaş aç İstanbul geneli hizmet, pimaş boru açma ilacı ve kameralı robotla pimaş açma profesyonel şekilde uygulanmalıdır.

Pimaş Açma | Bizim Tesisatçımız

Pimaş Açma | Bizim Tesisatçımız

 • Pimaşta oluşan tıkanıklık için öncelikli husus kırma dökme yapmadan tıkanıklığı açabilecek, tıkanıklık açma makinesi olmalıdır.
 • Zemin altında kalan pimaş borularını kırarak bulmaya çalışmak ve tıkanıklığı açmaya çalışmak her açıdan zarardır. Hatta çökme var ise çökmenin olduğu yer dedektörle belirlenip tespite göre kırma yaparız.
 • Tıkanıklık açma makinesi tıkanıklığı açmak için en uygun giderden salarız. Tıkanıklık nedeni olan şey sert ise rögara iter, eğer bez tarzı bir şey ise tıkanıklık makinesinin yayına sarılıp giderden çıkartırız.
 • Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera ile pimaş içi görüntüleme yapıp son durumu kameradan izleriz.
 • Eğer gider açmanın yapıldığı yer mutfak hattının yoğun kullanıldığı yer ise pimaş yıkama öneririz.

Tıkanıklık açma tamamen profesyonel cihazlar ve tecrübeli ustalar ile yapılan bir uygulamadır. Kırma dökmenin olmadığı bu uygulamada hayat akışınızı olumsuz etkileyecek olumsuzluklar yaşamazsınız.

Pimaş neden tıkanır?

Tıkanıklık açma, tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma,kanal açma işinde tıkanan giderleri kırmadan açarız. Lavabo açma, kanalizasyon açma, robotla tıkalı pimaş boru açmayı gerekli kılan durumlar her zaman oalbilir. Önemli olan neden pimaşın tıkandığı ve nasıl açılacak olmasıdır.

 • Pimaş borularının genişliği, çapı genelde binadaki daire sayısına göre belirlenir. Çap dar olursa, istenilen eğim olmaz ise borularda tıkanma çok daha çabuk yaşanır.
 • Ana hat boru çapı istenilen çap altında ise tıkanıklık yaşanır.
 • An hatta yağmur hattı birleştirilir ise aşırı yağmurlarda geri taşmalar, tıkanmalar olur.
 • Gidere, pimaşlara atılan ıslak mendil, tuvalet kağıdı gibi çöpe atılması gerekirken gidere atılan yabancı cisimler tıkanıklığa neden olur.
 • Pimaş boru hattında çökme olur ise tıkanıklık kaçınılmaz olur.
 • Pimaşlar çok eski ise zamanla borunun iç yüzeylerinde katmanlaşmış bir tabaka oluşur. Bu tabakanın yüzeyi gelen cisimleri tutabilecek şekildedir. Boru çapı daraldığından tıkanıklık yaşanma olasılığını artırır.
 • Pimaş tesisatı yapılırken bağlantı noktalarında kullanılan dirsek sayısı kapalı kullanılır ise tıkanıklık yaşanma olasılığını artırır. Dirsek sayısı fazla olması da tıkanıklık yaşanmasındaiçin ayrı bir gerekçedir.

Pimaş Açma Makinesi

Pimaş gider boru açma makinesi, esnek çelik yayı olan uzun pimaş giderlerine salınan tıkalı gideri kırma dökme olmadan açan makinedir. Tıkanıklığı çeşidine göre ucuna aparat takılarak tıkanıklığın açmak için kullandığımız fonksiyonel cihazdır.

Pimaş Açma Makinesi

Pimaş Açma Makinesi

Tıkanıklık olduğunda vatandaş şimdi ne olacak bu tıkanıklık nasıl açılacak diye strese giriyor. Oysa bilseler ki artık kırma dökme olmadan tıkanıklığı açabilmemizi sağlayan pimaş açma makinesi var. Pimaş gider boru açma makinesi ile tıkanıklık,  pimaş gider açma makinesi ile tıkanıklık açılır.

Pimaş Açma Robotu Fiyatı

Pimaş giderleri tıkandığında kırma dökme yapmadan tıkanıklığın açılması bu cihaz sayesindedir. 2023 Aralık için pimaş gider açma robotu fiyatı 25.000TL-35.000TL civarındadır. Fiyatlar dolar ve euro da oluşan aşırı dalgalanmalardan dolayı yükseldi. Ancak dövizde düşme olmasına rağmen fiyatlar aşağı yönlü seyir izlemedi. İstanbul robotla kırmadan pimaş açma fiyatları bütçenizi sarsmayacak düzeydedir.