Su kaçağı bulma hizmeti teknolojik cihazların varlığını gerekli kılan bir uygulamadır. Su kaçağı cihazı olmadan su kaçağını bulmak için kırma dökme yapılması kaçınılmazdır. İstanbul cihazla su kaçağı bulma su tesisatçısı,  cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yapar. Kalıcı çözüm için kameralı su kaçağı bulma, kırmadan su kaçağı tespiti uygulamasının yapılması gereklidir. Su sızıntısını kırmadan bulma, su tesisat kaçağı bulma elbette cihazla su kaçağı tespiti uygulaması ile yapılır.

Kameralı su kaçak tespiti, kırmadan su kaçağı tespiti ve kırmadan noktasal su kaçağı bulma ile hem pis su tesisat kaçağı hem de temiz su tesisat kaçağı bulunur. Sadece, su kaçak tespiti değil aynı zamanda su tesisat tamiri de yapılarak sizin tek elden hizmet almanız sağlanmış olur. Su kaçağı bulma ve onarım tek elden olması size hem zaman açısından hem de maliyet açısından kazandırır.

Cihazla Su Kaçağı Bulma Servisi

Evlerin su baskınları nedeniyle zarar görmesi istenmeyen sorunlardan biridir. Evde olmadığınız bir anda ya da siz evdeyken oluşan bu tür su baskınlarından eviniz zarar görebilir. Böyle bir durumda özellikle evleri sigortalı olan kişiler su hasarı tespit eden firma arayışına girebilir. Su hasarı temiz su tesisatından olursa, evdeki hasarda muhtemelen daha az olur. Ancak pis su tesisatından kaynaklanan su hasarı pek hoş sonuçlara yol açmaz.

Bu hem sağlık açısından, hem de evdeki hijyen açısından sakıncalı hallere neden olur. İşte bu tür durumlarda evin sigortalı olması bir avantajdır. Su hasarı tespit eden firma sizin uğradığınız her zararı tam olarak tespit edecektir. Böylece sigortadan uğradığınız bütün zararı karşılamanız sağlanacaktır.

Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Evinizdeki su baskını sizden kaynaklanıyorsa, bunun tespit edilmesi gerekir. Çünkü su baskını komşularınızın tesisatından da olabilir. Böyle bir durumda hasarı karşılayacak taraf komşunuz olacaktır. Su hasarı tespit eden firma bir yandan da evdeki suyun atılması için size yardımcı olacaktır. Su kaçağı bulma işinin erkenden yapılması bir çok zararı önler.

Su Kaçağı Bulma Cihazı

Su kaçak tespit cihazı denince aklınıza gelen şey ile sahada uygulama alanında olan şey farklı mıdır? Önce su kaçağı bulma cihazı denince ne anlatılmak istenmektedir bununla başlayalım.

Su Kaçağı Bulma Cihazı denince aklımıza tek cihaz gelmemeli veya cihazı koyunca su kaçağının nerede olduğunu kendisi gösteriyor. Bu açıdan ustaya gerek yok demek gerçekle ilgisi olmayan bir ifade olur.

  • Su kaçağına bakmak için hem usta hem cihaz olmalıdır, bu ikisi ayrılmaz iki parçadır.
  • Temiz su tesisatı için akustik su kaçak dinleme cihazı gereklidir.
  • Pis su tesisatı için kamera ile görüntüleme gereklidir.
  • Sıcak su tesisatı ve kalorifer tesisatı için de termal kamera gereklidir. Burada termal kamera daha çok yardımcı cihaz niteliğinde diyebiliriz.

Su Kaçağı Bulma Termal Kamera 

Termal kamera ısıya karşı duyarlı olan bir cihazdır. Bu nedenle tesisatçılar tarafından su kaçaklarını bulmak için kullanılır. Her tesisatçı da olmasa bile giderek yaygınlaşan bir uygulama haline gelmektedir. Termal kamerayla su kaçaklarına bakan firma ihtiyacınız olursa, servisimizden hizmet alabilirsiniz. Her türlü kalorifer tesisatındaki sıcak su borularındaki su kaçaklarını bulmak termal kamera ile kolay olmaktadır.

Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Termal kamera sıcak su hattını kırmızı bir hat olarak gösterir. Eğer sıcak su borularında su kaçağı olursa, bunu geniş bir kırmızı hat olarak göstererek, noktasal olarak tespit yapılmasını sağlar. Suyun borudan çıktığı yeri termal kamera ile kolayca buluruz. Fakat tespitin kesin olması için, araştırma yapılan tesisatta basıncın arttırılması da gerekebilir. Bu yüzden termal kamerayla su kaçaklarına bakan firma ile çalışılması gerekir. Bu uygulama herkes tarafından yapılamaz.

Kalorifer tesisatınızda, sıcak su hattında oluşan su kaçaklarının tespit edilmesinde en sağlıklı yöntem termal kamera kullanılmasıdır. Termal kamerayla su kaçaklarına bakan firma size bu konuda yardımcı olacaktır. En iyi İstanbul su kaçağı bulma firmaları, kırmadan su kaçak tespit yaparak sizi büyük bir dertten kurtarır.