Tuvalet tıkanıklığı, tuvalete su döktüğünüzde suyun gitmemesi, tuvalet giderinden pis suyun taşması ile ortaya çıkan tıkanıklıktır. Tuvalet gider tıkanıklığı, tıkanıklık çeşitleri arasında en istenmeyen ve görüntü kirliliğine neden olan tıkanıklık çeşididir. Dökülen su yavaş gidiyor ise tuvalet tıkanıyor demektir. En etkili tuvalet tıkanıklık açma, için kalıcı çözüm tıkanıklık açma robotu ile olur.

Tuvaletin taşmasına engel olmak için tuvalet tıkanıklığı açmak evde nasıl yapılır sorusuna verdiğimiz cevap bilinir. Evde tuvalet tıkanıklığını açmak için yapıalcak şey tıkanıklık açıcı kimyasal ilaç kullanmaktır. Kaldı ki, çoğu zaman, tuvalet tıkanıklıkları bu yolla açılamaz.

Tuvalet tıkanıklığını açmak, tıkalı tuvaleti açmak ve bu işlemi kırmadan tuvalet tıkanıklığı açmak yöntemi ile yapmak için elbette tıkanıklık açma robotu gereklidir. Banyo tuvalet tıkanıklığı açma da yine aynı yöntemle teknolojik makineler ile yapılmalıdır.

Tuvalet Tıkanıklığı Nedeni Nedir?

Gider tesisatı pimaş borularında meydana gelen tıkanıklık farklı sebeplere dayalı ortaya çıkar. Tıkanıklık sebebi kullanıcı ise bu durumun çözümü genelde kullanıcı alışkanlıklarını değiştirmesi ile çözülür. Tuvalet giderinde yaşanan tıkanıklık tesisattaki hatalı montaj veya hatlı malzemeye dayalı ise bu durumda da gerekenin yapılması ile tuvalet giderinde oluşan tıkanıklık ortadan kalkar.

 • Tuvalet giderine atılan ıslak mendiller tuvaletin tıkanmasında önemli paya sahiptir.
 • Tuvalet giderine atılan tuvalet kağıtları vb. yabancı cisimler tuvalet giderinin tıkanmasına neden olur.
 • Tuvalet giderinin bağlandığı ana pimaş borusunda tıkanıklık yaşanması durumunda tuvalet tıkanacaktır.
 • Tuvalet gider borusunun bağlandığı boru çap olarak yetersiz ise sürekli tıkanma yaşanacaktır.
 • Pimaş gider hattında çökme, kırılma var ise tıkanıklık olur.
 • Evde tadilat yaptırdığınızda tuvalet giderine boya artıkları tarzı şeyler dökerseniz sonradan tuvaletin tıkanması söz konusu olabilir.
 • Pimaş gider tesisatı çok eski ise burada boru çapları aşırı daralıp ve kirlendiği için tuvalet tıkanabilir.

Tıkanan giderler içerisinde en zor olan ve en maliyetli olan tuvalet tıkanıklık açma işidir. Tuvalet tıkandığında, görüntü kirliliği oluşacağı için, kötü koku olacağı için tuvalet tıkanıklığı açma makine ile acilen yapılmalıdır. Tıkanan giderlerin ne için tıkandığını bilmediğimiz için tıkanıklık açma makine yayının yeterli uzunlukta olması tuvalet gider tıkanıklığının açılamasında  önemlidir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir, tıkanan tuvalet nasıl açılır, kamera ile tuvalet tıkanıklık açma, tıkanmış tuvalet tıkanıklığı açmak bizim yapabileceğimiz bir şey midir?  Normal tuvalet tıkanıklık nasıl açılır, alaturka tuvalet tıkanıklığı açma ve benzeri sıralanabilecek tıkanıklık çeşitlerini tesisatçı kırmadan robotla açar.

Tıkanan tuvaleti evde kendi çabalarımızla açmaya çalışmak çoğu zaman yorgunluktan öte bir şey sağlamaz. Çoğu zaman elimize tıkanıklık açmak için kullanılan pompa, ince susta gibi şeyler kullanarak tuvalet tıkanıklık açmaya çalışırız. Ya da, tuvalet tıkanıklık açma ilaçları, tuvalet tıkanıklık açma aparatı, tuvalet tıkanıklığı açma pompası ile tıkalı gideri açmaya çalışırız.

Tuvalet gider tıkanıklığı bunlarla açılmayınca elimize uzun sert bir şeyler alarak tıkalı olan yere doğru uzatıp ittirmeye çalışırız. Bunu yaparken rastgele ney, nereye ittirdiğimizi bilmeden çaba sarf ederiz. Sonuç yeni sorunlar ile karşı karşıya kalır başımıza hiç ummadığımız dertle açarız.

Tuvalet Tıkanıklığı | Bizim Tesisatçımız

Tuvalet Tıkanıklığı | Bizim Tesisatçımız

 • Tuvalet gider tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı açma makinesi ile açılır.
 • Kırma dökme olmadan giderden makinenin çelik yayı salınarak tıkalı olan yere kadar ilerleyip tıkanıklığa neden olan şeyi ortadan kaldırırız.
 • Tıkanıklık sebebi sert bir cisim ise rögara iterek tıkanıklık açılır. Yok eğer yumuşak bez tarzı bir şey ise tıkanıklık yayına sarılarak tesisat dışına çıkartılır.
 • Yağlanmaya dayalı tıkanıklık yaşanır ise burada tıkanıklık açıldıktan sonra pimaş yıkama yapılması gereklidir.

Sonuç olarak tuvalet gider tıkanıklığı oluştuğunda makine ile kırma dökme olmadan tıkanıklığın açıldığını bilmeniz size her anlamda fayda sağlayacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tuvalet gideri tıkandığında bu hem pis koku, hem görüntü kirliliği, hem de hijyenik olmayan ortamların oluşmasına neden olur. Bu açıdan böyle bir sorun olduğunda profesyonel yardım alın. Makine ile tıkanıklık açma fiyatları da gayet makul olup kalıcı çözüm sunulmaktadır. Tuvalet tıkanıklık açma fiyatları 150 TL – 350 TL arasında değişmektedir. Bodrum katlar olduğuna, yatay uzun hatlar olduğunda fiyat yükselmektedir.