Gider tıkanıklığı açma, nedir sorusunun cevabına bakmadan yazıya başlamayalım derim. Tıkalı olan atık su pimaş borularının makine ile etrafa ve tesisata zarar verilmeden açılmasıdır. Gider tesisatı, atık su tesisatı diyede bilinen bu tesisat, kullanım suyunun rögara taşınmasını sağlayan tesisattır. Tıkanıklık açma, lavabo açma, gider açma ve tuvalet tıkanıklığı açma için nelar yapılır? Lavabo açıcı ya da kostik ile tıkanıklık açma çoğu zaman çözüm olmaz. Tıkanan gider borusunu açmak, lavabo tıkanıklığı açmak ve  tıkalı gider açmak için profesyonel yardım alınmalıdır.  Eğer kendim tıkanıklığı açarım derseniz ve bunu yaparken gider borusunu kırarsanız bu defa su kaçağı tespiti hizmeti de gerekli olacaktır.

Gider tıkanıklığı açma ve tıkanan gider borusu açma uygulaması için tıkanıklık açma makinesi olmalıdır. İstanbulda, lavabo açma, tuvalet gider tıkanıklığı açma ve  kameralı lavabo gideri açma uygulamasını yapıyoruz. Bizim Tesisatçımız bu sorunu kırmadan tıkalı gider açma makinesi ile çözer.

 Gider tıkanıklığı açma ve tıkanıklığın başlıca sebepleri

Pis su, pimaş gider tesisatında tıkanma olduğunda genelde kullanıcı hatasına dayalı tıkanıklık olur. Ancak bununla beraber yapısal bozukluklarda tıkanıklığa neden olabilmektedir.

Gider Tıkanıklığı Açma | Bizim Tesisatçımız

Gider Tıkanıklığı Açma | Bizim Tesisatçımız

Gider boru pimaş borularını ne tıkar bakalım.

  • Kullanıcı hatası dediğimiz, tuvalete atılan ıslak mendil, tuvalet kağıdı, bez gibi yabancı maddeler tıkanıklığa neden olmaktadır.
  • Mutfak giderlerine dökülen yemek artıkları, yağlar gider tıkanıklığında büyük etkenler arasındadır.
  • Banyoda, duşa kabine atılan saç telleri giderlerin tıkanmasında çok büyük paya sahiptir.
  • Giderlerde oluşacak çökme, kırılma tıkanıklık oluşum nedenleri arasındadır diyebiliriz.
  • Pimaş gider tesisatı yapılırken atık suyun rögara rahat bir şekilde gidebilmesi için tesisata eğim verilir. Eğer tesisat yapılırken bu hususa dikkat edilmez ise pimaş gider tesisatında tıkanıklık olacaktır.
  • Gider tesisatında tıkanıklık olmaması için pimaş montajı yapılırken, dirsekler uygun şekilde olmalıdır. Bağlantı, ek parçaları pimaşlara tam olarak geçilmelidir.

Tıkanıklık Açma ve  Gider Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Pis su tesisatında bir tıkanıklık olması demek, görüntü kirliliği demek, pis koku demek, hijyen olmayan ortam demektir. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda işin aciliyeti ortaya çıkmakta ve bir an önce gider tıkanıklığı açılmalıdır. Gider tıkanıklığını açmak için kırma yapmadan cihazla açarak zaman kaybı yaşamadan bu arıza giderilmelidir. Bu açıdan banyo gideri nasıl açılır, tıkalı lavabo nasıl açılır ve tıkalı gider borusu nasıl açılır sorusunun cevabında robotla tıkanıklık açma olmalıdır.

  • Tıkalı olan gidere tıkanıklık açma makinesinin yayı uygun uç takılarak gönderilir. Makine yayı sayesinde en ulaşılmadık yere kadar ilerler ve tıkalı olan şeyi tesisat dışın çıkarır. Peki tıkalı olan şey yay ile nasıl tesisat dışına çıkarılır bunu merak ettiğinizi düşündüğümden bunu da yazmış olalım. Tıkanıklık açma makinesinin en büyük parçası bu yay sert cisimleri rögara iter, yumuşak cisimleri kendine sararak tesisat dışına çıkarır.
  • Bazı tıkanıklıklarda vatandaş da eline sert bir cisim alarak tıkanıklık nedeni olan şeyi ittirerek tıkanıklığı açmaya çalışır. Burada şu gerçeği bilmeliyiz ki tıkanıklığı açayım derken yeni sorunlara sebebiyet vermeyelim. Vatandaşın elindeki tıkanıklık açma sustası ince ve kısadır.
  • Gidebileceği mesafe çok kısa olduğu için eğer ittiği bir cisim var ise daha ileriye iterek başka bir giderin tıkanmasına neden olacak ve daha büyük sorunlara neden olacaktır. Bazı durumlarda da susta yerine sert demir tarzı şeylerle tıkanıklığı açmaya çalışırken pimaşı kırmakta ve tıkanıklığın yanında bir de su kaçağı arızasının eklenmesine neden olmaktadır.

Diğer taraftan, tıkalı gider açma aparatı, tıkalı boru açma kimyasalı ve tıkalı boru açma teli de tıkanıklık açma da kullanılmaktadır. Bu yöntemle tıkanıklık açma sonucu her zaman olumlu olmaz.

Gider Tıkanıklığı Açma Makinesi

Tıkalı giderin açılması için en pratik yol tıkanıklık açma makinesi ile yapılan uygulamadır. Zemin altında kalan tıkalı gider borusuna ulaşıp tıkanıklığı açmak kırma dökme ile mümkündür. Gider tıkanıklığı açma makinesi olmadan zemin altında kalan borudaki tıkanıklığı açmak ne mümkündür. Etrafın kırılması, zarar görmesi söz konusu olmadan gider tıkanıklığı makine ile açılır. Tıkalı gider açma aparatı ile uygun banyo tıkanıklığı açma yöntemleri kullanılarak tuvalet gider açma da dahil tıkalı giderleri açıyoruz.

Diğer taraftan gider boruları tıkanmadan bakım için tıkalı boru açma kimyasalı kullanılabilir. Apartman gider borusu tıkandı ise bu durumda yönetim mutlaka makine ile tıkanıklık açan tesisatçı firmayı çağırmalıdır. Tıkanan su borusu ise bunun için farklı makine ve farklı tıkanıklık açma yöntemleri kullanılır.

Kırmadan dökmeden gider tıkanıklık açma hizmeti alarak sonucu belli olmayan çözümlerin peşinden koşmayın. Gider Tıkanıklığı Açma Hizmeti ile çözüme daha hızlı ve sorunsuz ulaşın.