Su Kaçağı 323 kez görüntülendi

Kalorifer tesisat kaçağı nasıl giderilir sorusu için kırmadan dökmeden tek uygulama ile çözüm olması büyük şanstır. Kalorifer borusunda su kaçağı olduğunda kırmadan ilaç ile kalorifer tesisat su kaçağı tamiri, kalorifer tesisatındaki su kaçağı giderme profesyonel uygulamalar ile yapılır.  Kaçak giderici kimyasal ilaç ile kalorifer kaçağı nasıl giderilir konusu merak konusu olduğu için bu yazıyı yazmak gerekli olmuştur.

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı, flexseal kaçak giderici kimyasal ile kırma dökme olmadan kapatılmaktadır. Tesisat kaçak giderici, kalorifer kaçağı giderici sıvı veya kombi kaçak tamir sıvısı oksijenle birleşerek kaçağın olduğu yerde kristalleşerek su kaçağını kapatmaktadır. Büyük kolaylık anlamına gelen kalorifer kaçaklarında flexseal kaçak giderici ilaç ile kırmadan tamir yapılır. Kalorifer tesisatında su kaçağı olması durumunda tesisat kaçak tamir kimyasalı kullanılarak ne tespit için ne de tamir için hiç bir yer kırılmamış olur. Kombi su kaçağı nasıl giderilir sorusu da  kalorifer kaçak giderici ilaç “flexseal” ile en ideal cevaba ulaşır.

Kombi Su Kaçağı ve Kalorifer Tesisat Kaçağı Nasıl Giderilir?

Tesisatta oluşan kaçağın giderilmesi kimyasal uygulama ile yapılır etraf kırılmaz. Kışın ısınma yönteminiz kalorifer tesisatı ise kombide su eksiltiyorsa kalorifer kaçağından endişe duymanız doğaldır. Çünkü kalorifer tesisatı içinde su sirkülasyon halindedir. Herhangi bir sebeple kalorifer kaçağı olursa, evinizin bundan zarar görüp görmeyeceği konusunda sorun yaşarım diye düşünürsünüz. Kalorifer tesisat kaçağı nasıl giderilir, neler yapılır bunlar hakkında bir bilginiz yoksa telaş yapmakta haklı olabilirsiniz. Ancak günümüzde bu sorun içinde özel yöntemler geliştirilmiş ve kullanılmaktadır. Kalorifer tesisat kaçağı kimyasal ilaçlı uygulama ile etraf kırılmadan giderilir.

Bu konuda daha detay bilgi almak adına servisimize her zaman danışabilir, ustalarımızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz. Kalorifer kaçağı sizlerin kış geldiğinde ısınma sorunlarıyla karşılaşmanız demektir. Bu yüzden kalorifer tesisatındaki kaçakların giderilmesi elzemdir. Çünkü, kalorifer tesisatından su sızdığı zaman kombi su basıncı düştüğü için kombi arıza moduna geçecektir.

Kalorifer Tesisat Kaçağı Nasıl Giderilir | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisat Kaçağı Nasıl Giderilir | Uzmanlar Tesisat

Günümüzde hiç kimse kalorifer tesisat kaçağı nasıl giderilir diye endişe etmemelidir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kalorifer kaçağını ustalarımız kimyasalı uygulama ile kolayca gidermektedir. Bu nedenle kalorifer sisteminizde su eksilmesi olduğunda, hemen ustalarımızı çağırın. Bunun nedeni kalorifer kaçağı olabilir. Ustalarımız bu konuda deneyimli olduğu için size bu tespiti doğru bir şekilde yapacaktır. Özel bir kimyasal sıvı yardımıyla tespit edilen kaçağı kalıcı bir şekilde kapatacaklardır. Kalorifer tesisat kaçağı nasıl giderilir, artık bu konuda yeterince bilgiye sahipsiniz. Evde etrafı kırmaya gerek kalmadan kaçakların kapatılacağını öğrendiniz.

Kombi Sürekli Su Eksiltiyor ise Kombi Kalorifer Su Kaçağı mı vardır?

Kombi suyu eksiltiyor ise kalorifer su kaçağı olabileceğini söyleyebiliriz. Bu durumda kombi su basınç seviyesi düşecek ve kombi arızaya geçerek çalışmayacaktır. Yapmanız gereken kombi altında bulunan su doldurma vanasını sola çevirip kombi su eksiğini tamamlamanız gereklidir. Kombi altında bulunan vana genelde mavi ya da siya olur. Buradan kombiye su basma, kombiye su doldurma işlemini yaparak kombinin yeniden çalışmasını sağlayabilirsiniz. Su basınç göstergesinden de kontrol edip su basıncı 1,5 bar ile 2 bar arasına gelince suyu kapatabilirsiniz. “Kalorifer Tesisat Kaçağı Nasıl Giderilir” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: