Tıkanıklık açma hizmetini almanızı gerekli kılan tıkanıklığın tanımı ile başlamış olalım. Tıkanıklık, pis su gider tesisatında akışkanlığın ortadan kalkması, tesisatın bir noktasında daralma olması sonucu suyun o noktadan sonra gitmeyerek geri gelip giderlerden taşmasıdır.

Kırmadan tıkanıklık açma, kırmadan lavabo tıkanıklığı açma ve pimaş açma, kırmadan gider tıkanıklığı açma, kırmadan robotla tıkanıklık açma gelişen teknolojinin bizlere armağanıdır.

Neden Tıkanıklık Olur?

Tıkanıklık denince bir arıza bir sorun olduğu ve giderilmediği takdirde görüntü kirliliği, hijyen olmayan ortamların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Tıkanan giderler genelde durup dururken tıkanmaz, mutlaka gideri tıkayan suyun gitmesini engelleyen tıkanıklığın oluşmasına neden olan bir şey vardır.

Mutfakta yemek artıklarını gidere gönderirseniz, aşırı yağlı atıkları gidere gönderirseniz, çay artıklarını gidere gönderirseniz mutfak gideri tıkanır.

Lavaboda saç telleriniz ve benzeri şeyler zamanla lavabo  gider tesisatında tıkanıklık olmasına neden olur.

Klozet, tuvalet giderlerine ıslak mendil, havlu kağıt, peçete vb. şeyler atarsanız tuvalet gideri tıkanır.

Banyo tabanı temizlendiğinde, zemin temizlendiğinde zeminde olan ne var ise süzgece giderse süzgeç tıkanır.

Pisuvara izmarit, ıslak mendil vb. şeyler atılır ise gider tıkanır. Pisuvarlar genelde ortak tuvalet gideri tıkandığında tıkanır.

Banyo, duşa kabin gideri, banyo sonrası saç telleri direkt gidere gönderilir ise zamanla boru yüzeyine tutunup tıkanıklığa neden olur.

Ana hatta tıkanıklık, ortak kullanımın olduğu ana hat boru çapı büyük olmasına rağmen tıkanır. Bütün dairelerden giderlere atılan yabancı maddeler ana hatta rögara gider. Eğer aşırı, yağlanma, aşırı ıslak mendil, tuvalet kağıdı gibi istenmeyen şeyler atılır ise ana hattın tıkanması kaçınılmaz olacaktır.

Tıkanıklık Açma - Bizim Tesisatçımız

Tıkanıklık Açma – Bizim Tesisatçımız

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

En iyi İstanbul tıkanıklık açma firması, tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkanıklık açma robotu gibi soruların en doğru cevabıdır. Tıkanıklığın açılması, tıkanıklık açma makinesi ile kırma dökme olmadan yapılmalıdır. Tıkanıklık zemin altındaki borularda oluşacağı için ya kırıp döküp boruya ulaşıp çözüm sunmanız gerekir. Diğer taraftan da teknolojik cihazlardan yaralanıp makine ile kırma dökme yapmadan profesyonel uygulama ile tıkanıklığı açarsınız.

Temelde bahse konu bu arıza pis su, pimaş gider hattında yaşanmakta olup, kameralar ile tıkanıklık görüntülenmekte ve robotla tıkanıklık açılabilmektedir. Oysa temiz su tesisatında bir tıkanıklık yaşanması durumunda tıkanıklığın tespiti çok daha zordur. Burada temel ilke tıkanıklık oluştuktan sonra bu arıza, cihazla mı ortadan kaldırılacak yoksa, öngörü ile tesisatçı tecrübesine mi dayanarak tıkanıklık giderilecek?

Yukarıda bahsettiğimiz tablodan şu asla çıkarılmamalıdır. Tesisatçı tıkanıklığı açamaz bu tesisatçı ile olacak iş değildir. Anlatmak istediğimiz, tıkanıklığın açılması usta olmadan cihaz olmadan yapılmamalıdır. Her iki unsur birbirini tamamlayan elmanın iki yarısı gibidir.

Eskiye dönüp baktığınızda tesisatta tıkanıklık oluşması bizleri fazlasıyla rahatsız eden, strese sokan tesisat arızasıdır. Tesisat tıkanıklığı için günümüzdeki uygulamalar bizleri rahatlatan uygulamalar olup maliyet açısından da daha düşük maliyetlidir.

En Çok Karşılaştığınız Tıkanıklık Çeşitleri Nelerdir?

Sıklıkla tıkanıklığın oluştuğu yerler, mutfak tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı şeklinde sıralanabilir. Şimdi bu tıkanıklık çeşitlerini tek tek ele alalım.

1 – Mutfak Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklığın yaşandığı andan itibaren alarma geçilmesi gereken mekan mutfaktır. Bayanların en çok zaman harcadıkları bu mekan hijyenik açıdan büyük önem arz etmektedir. Düşünelim mutfakta tıkanıklık var, sizin misafiriniz var. Bu olumsuz tablodan kurtulmak veya bu aşamada ne yapmak en isabetli olacaktır. Mutfak tıkanıklığı görmezden gelinecek, idare edilecek, son hadde kadar beklenilecek bir tesisat arızası değildir. Özellikle sağlığımızı direkt etki eden mutfak tıkanıklığının bireysel çabalarla açılmaya çalışılarak zaman kaybedilmemelidir.

Mutfak tıkanıklığını Bizim Tesisatçımız ustaları, kullandıkları tıkanıklık robotu ile kısa sürede kırma dökme olmadan tıkanıklığı açarlar. Mutfak tıkanıklığı açıldıktan sonra kimyasal uygulamada yapılırsa çok isabetli ve yararlı olacaktır. Nedenini merak ettiğinizi düşünerek ifade edeyim; mutfak tıkanıklığı robotla açıldıktan sonra giderde bulunan yağlar yumuşak ve elastik dokuda olduğu için tekrar birleşebilirler. Bu yapı oluşunca tekrar tıkanıklığın yaşanması daha hızlı olur. Bu nokta, bu açıdan önemli olup ,tıkanıklığı açacak tesisatçıdan bu uygulamayı ek olarak talep edin. Mutfak tıkanıklığı açıldıktan sonra kamera ile bakıldığında aşırı yağlanma var ise pimaş yıkama yapılması tavsiye edilebilir.

2 – Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tesisatın vazgeçilmez öğelerinden lavabo gün içinde sıkça kullandığımız elimizi, yüzümüzü yıkadığımız önemli bir tesisat bağlantı noktasıdır. Lavabo tıkanıp kullanılmayacak olursa bunun yerine yaşadığımız alanda neresi kullanılabilir düşünmenizi isterim. Gelen cevaplar sanki hiçbir yer gibi…Buradan anlaşıldığı üzere kullanım açısından çokta alternatifi olmayan lavabo tıkandığında yaşamsal bir tıkanıklık yaşanmış gibidir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Bizim Tesisatçımız

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Bizim Tesisatçımız

Lavabo tıkanıklığı önemsenmeli, tıkanıklık olduğu andan itibaren kurumsal tesisat firması ile iletişime geçerek lavabo tıkanıklığı cihazla açılmalıdır. Bu sağlandığı takdirde lavabo tıkanıklığı ile yaşanması olumsuz talihsiz durumlar ortadan kaldırılmış olacaktır. Yine belirtmekte fayda var, tıkanıklığın hangi çeşidi olursa olsun kırma dökmenin olmadığı robotla tıkanıklık açma hizmeti alınmalıdır.

3 – Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Bu tıkanıklık çeşidi en rahatsız edici görüntünün ortaya çıkmasına ve kötü kokunun ortaya çıkmasına neden olan en istenmeyen tıkanıklık çeşididir. Tuvalet tıkanıklığı nasıl oluşur denilirse bunun cevabı şu şekilde verilebilir. Tuvalete atılan erimeyen tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, pedler, burada ifade edilemeyen tuvalet giderine atılmaması gereken yabancı cisimler tuvalet tıkanıklığında büyük etkendir. Tuvalet tıkandığında çoçuğunuz tuvaleti kullanmak istediğinde çocuğum tuvalet tıkalı deseniz bu durumu çocuk nasıl anlar veya anlatılabilir mi ? Diğer taraftan misafirinizin geldiğini düşünün, tuvalet tıkalı demek ne kadar şık olur.

Bu kapsamda tuvalet tıkanıklığı oluştuğu andan itibaren ivedi açılması gereken tıkanıklık çeşitleri arasında en önemli tıkanıklıktır. Bu ve benzeri tesisat arızalarında yardım alabileceğiniz kurumsal tesisat firması ile çalışmak ne akıllıcası olacaktır. İlgi firma tıkanıklık robotu ile tuvalet tıkanıklığını kırmadan pratik uygulama ile açmaktadır.

4 – Banyom Tıkanıklığı Açma

Banyo gideri tıkandığında cihaz olmadan tıkanıklık açmaya çalışmak gidere zarar verebilir. Bunun için dikkatli olmakta fayda var.  Tıkanıklıkların yaşandığı yerlerden biri olan, banyo gider tıkanıklığı sıklıkla yaşanmaktadır. Banyo giderine atılan saç ve kıl kalıntıları bir ağ örmekte olup, en küçük bir cisimde gitse bu ağa takılıp kaldığından tıkanıklık yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bu giderde tıkanıklık olması aşamasında su azda olsa gidiyorsa biz bu durumu önemsemeden gideri kullanmaktayız.

Banyom Tıkanıklığı Açma | Bizim Tesisatçımız

Banyom Tıkanıklığı Açma | Bizim Tesisatçımız

Oysa  banyo gider tıkanıklığı yaşanan bu gider daha fazla tıkanarak suyun tamamının geri gelmesine ve koku oluşmasına neden olacaktır. Rahatsız edici görüntü kirliliğinin oluşmasının ve kötü kokunun ortaya çıkmasının önüne geçmek sizin elinizdedir. Banyo gider tıkanıklığı tesisat firması tarafından robotla kırmadan açılarak söz konusu tıkanıklığı sonlandıracaktır. Tıkanıklık açma vatandaşın tek başına cihaz olmadan yapacağı bir iş değildir. Tıkanıklık açma fiyatı ucuz diye de işi bilmeyen tesisatçılardan hizmet almayın. Su kaçağı tespiti, lavabo açma, petek temizliği gibi cihazla yapılan hizmetlerde tecrübe gereklidir. Lavabo açıcı kullanarak tıkanıklık açma yapılması kalıcı çözüm getirmeyecektir. İstanbul tıkanıklık açma firması profesyonel çözümler ile yanınızdadır.

Tıkanıklık Açma Fiyatları
Tıkanıklık Türü Fiyatı Robot Kullanımı Kamera Kullanımı
Mutfak Tıkanıklığı Açma 1.000,00 TL Evet Evet
Banyo Tıkanıklığı Açma 1.000,00 TL Evet Evet
Lavabo Tıkanıklığı Açma 1.000,00 TL Evet Evet
Klozet Tıkanıklığı Açma 1.500,00 TL Evet Evet

Tıkanıklık açma fiyatları tıkanıklık türüne göre ve zorluk derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Tesisat piyasasında tıkanıklık açma işini profesyonel yapan firmaların fiyatları hemen hemen aynıdır. Oysa sizler tıkanıklık sorunu yaşadığınızda fiyat araştırması yaptığınız zaman durum hiç de böyle değildir. Çünkü, bu işi firmalara dışında şahıslarda yapmaya başladılar. Buraya kadar bir sorun yok ancak, sorun bu kişilerin sizleri mağdur etmeleridir. Bu kişilerin sabit yeri olmaz, SSK, Vergi ödemezler ve her işe bir defalık olarak bakarlar. Bu açıdan büyük fiyat farklılıkları ortaya çıkar. Lütfen tıkanıklık açma fiyatı alırken dikkatli olun. Zira telefonda farklı adrese gelince fiyat farklı olur ise mağdur olursunuz.