Petek Temizleme 353 kez görüntülendi

Merkezi ısıtma kalorifer petek temizliği düzenli yapılması gereken, tesisat bakımıdır. Isıda yüksek performans faturada düşük rakamlar için yapılmalıdır. Merkezi kalorifer tesisatı, tıkalı olmadığında sistem zorlanmadan çalışacağı için yakıtı daha az tüketir. Merkezi sistem kazan dairesinde bulunan pompa dişlileri zarar görmeyecek ve daha uzun ömürlü olacaktır. Merkezi sistem kalorifer petek temizliği ya da diğer adıyla merkezi ısıtma sistemi kalorifer petek bakımı için yüksek bütçeler de gerekmez.   Merkezi sistem petek ısınmıyor ise merkez sistemde kalorifer petek temizleme yapılmalıdır. Bu uygulamanın kazan dairesinden tüm hat ve petekler için yapılması gerekmektedir.

Merkezi ısıtma sisteminin faydaları bilindikçe bu sisteme olan yönelme daha fazla olmaktadır. Merkezi ısıtma sisteminde dairelerde kombi ya da doğalgaz sobası olmaz. Merkezi ısıtma petek temizlik işi merkezi ısıtma sistemlerinin de düzenli bakımı yapılması  gereklidir.

Yılda bir defa merkezi sistem kalorifer petek bakımı ana merkezden kazan dairesinden yapılmalıdır. Tek dairenin kalorifer petek bakımı yaptırması bir anlam ifade etmez. Yönetimin alacağı karar ile kazan dairesinden bürün dairelerdeki kalorifer peteklerin temizliği yapılmalıdır.

Merkezi ısıtma Kalorifer Petek Temizliği Servisi Merkez Sistemde Kalorifer Petek Temizleme Nasıl Yapar?

Merkezi ısıtma sistemi temizliği nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap ana merkezden kazan dairesinden olmalıdır. Merkezi sistem kalorifer tesisat temizliği ve bakımı işi bilen uzman tesisatçılar tarafından yapılmalıdır. Zira, merkezi sistem nedir bilmeyen kişilerce yapıldığı takdirde geri dönüşü zor maliyetli sorunlar ortaya çıkabilir. Merkezi sistem petek ısınmıyor şikayetiniz var ise bu durum sadece sizin daireniz de ise bunun çözümü daha farklı olacaktır. Merkezi sistem kalorifer petek temizliği, kazan dairesinden ilaçlı yapılır. Kazan dairesinden yapılan bu temizliğini içeriğinde pompaların bakımı, filtrelerin temizliği vardır. Ana kolon borularının temizliği ve dairelerde bulunan kalorifer peteklerin temizliği de yapılır.

Merkezi ısıtma Kalorifer Petek Temizliği | Bizim Tesisatçımız

Merkezi ısıtma Kalorifer Petek Temizliği | Bizim Tesisatçımız

Merkezi ısıtma sistemlerinde düzenli yapılacak bu bakım ile kazan dairesi daha uzun size hizmet eder. Kış ortasında kazan dairesindeki arızaya bağlı soğukta kalma durumu olmaz.

Merkezi ısıtma Sistemi Kazan Dairesi Bakımı

Merkezi ısıtma sistemi avantajlarından faydalanmanın sürekliliği bu sistemin bakımı ve temizliği ile mümkündür. Merkezi sistemde bakım kazan dairesinden yapılır ve merkezi sistem parçalarına bakım yapılır. Kazan dairesi yanma odasının bakımı, filtrelerin bakımı, brülörün bakımı gibi ana düzeneklerin bakımı yapılır. Bu bakımlar sayesinde arızalı parça var ise ya da çalışmayan pompa var ise bu tespit edilir. Tıkanan filtre gözenekleri açılarak su geçişi hızlandırılır. Kazan dairesinde ana parçaların sağlıklı çalışması demek sistemin rahat ve tasarruflu çalışması demektir. “Merkezi ısıtma Kalorifer Petek Temizliği” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: