Petek Temizleme 179 kez görüntülendi

Petek temizliği kaç yılda bir yapılır şeklinde bir soru için en doğru cevabın 1 ve 2 yıl arasında olması gerektiği aşikardır. Kalorifer tesisatındaki malzeme kalitesinin de etkilediği bu durum için süre ortalama yukarıda verilen süredir. Oksijen bariyerli mobil borularda bu süre daha uzun da olabilmektedir. Kalorifer petekleri kaç yılda bir temizlenir, doğalgaz petek temizliği kaç yılda bir yapılır sorusu için ortalama sürenin üstünde değilde altında yani yılda 1 defa da yaptırması daha faydalı olur.

Kaç yılda bir petek temizlenir sorusuna verilen cevap reel olmalıdır. Petekler kaç yıl arayla temizlenir, kombi petek bakımı kaç yılda bir yapılır diye sorulduğunda sahada ki tecrübemiz ile cevap veriyoruz.  Peki etek temizliği işe yarıyor mu sorusu da bu noktada çok sorulan sorulardan olup elbette petek temizliği işe yarıyor diye cevaplanabilir.

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır? Kombi Petek Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?

Kışın kombi çalışmasına rağmen radyatörler çok soğudu ısıtmıyor yakınması radyatörlerin kirli olduğunu gösterir. Muhtemelen zamanında radyatör bakımı ve temizliği yapılmamıştır. Kış gelmeden kalorifer tesisatında kombi ve radyatör tesisatının elden geçirilmesinde yarar vardır.

Havanın soğuk olmasına ve kombinin yüksek ayarda çalışıyor olmasına rağmen radyatörler çok soğuk ısıtmıyor diye şikâyet eden pek çok kişi vardır. Radyatörlerin ısınmaması ve soğuk kalması kirli olmalarından kaynaklanır. Kışın radyatörler kirli iken kombinin çalıştırılmasını uzmanlar da önermemektedir. Çünkü radyatörlerin içinde oluşan çamurlaşma suyla birlikte kombinize girerek zarar verebilir. Bu nedenle zamanında radyatör temizliği yaptırmanızı öneririz. Bu şekilde hem ısınabilir hem de kış ortasında sorun yaşamazsınız.

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır | Bizim Tesisatçımız

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır | Bizim Tesisatçımız

Radyatörler çok soğudu ısıtmıyor ise yapmanız gereken radyatör temizliği yapan tesisatçı bulmak olmalıdır.. Çamurlaşma nedeniyle radyatörlerdeki su kanallarının tıkanması ısınmamalarına neden olmaktadır. Kombinin ısıttığı su radyatör kanallarında dolaşamadığı için radyatörler ısınmamakta ve soğuk kalmaktadır. Bir an evvel radyatörlerinizi temizleterek kalorifer boruları ve petek içlerindeki çamurlu suyun kombi içerisinden geçmesini engellemiş olursunuz.

Kombi petek bakımı ne zaman yapılır?

Kalorifer tesisatı ve peteklerin temizliğinin yapılması için en doğru zaman kış ayının yaklaştığı günler olmalıdır. Kombi bakımı yaptırılmadan önce petekler temizlendikten sonra da kombi bakımı yaptırılır ise sistemde temiz olduğu için kombi sağlıklı çalışacaktır. Bu sayede kombi daha az yakıt tüketerek peteklerin sıcaklığı da daha yüksek olacaktır. Kombi petek temizliği ne zaman yapılır, petek temizliği ne kadar sürede yapılmalıdır sorularının cevabı tesisatçı tarafından en doğru şekilde yapılacağından emin olabilirsiniz.

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: