Su Kaçağı 5609 kez görüntülendi

Musluğum su akıtıyor acaba yeni musluk mu alsam, su damlatan musluğu tamir mi ettirsem? Muslukların tamiri için usta parası yerine muslukta eski ise değiştirin. Musluk su akıtıyor veya musluk kapalıyken sürekli su damlatıyor ise çözüm bellidir. Tamiratla uğraşmak yerine yenisi ile değiştirmek daha avantajlı olacaktır.

Damlayan musluğun tamiri ile yeni musluk alıp takmak maliyet açısından çok büyük farklılık göstermez. Musluk dibinden su kaçırıyor ise önce bir sıkmakta fayda var eğer su keser ise musluk değiştirmeye de gerek kalmaz. Akıtan musluk çok su sarfiyatına neden olur. Bu açıdan lavabonun musluğu su akıtıyor ya da  durmadan damlatıyor ise musluğu değiştirin.

Musluğum Su Akıtıyor Musluk Kapalıyken Sürekli Su Damlatıyor.

  • Musluk contası yıprandı ise su sızdırır ve damlama yapar.
  • Banyo batarya tamiri, banyodaki batarya su damlatıyor ise batarya kartuşu değiştirilebilir. Eğer kartuşla ilgili değil ise yenisi ile bataryayı değiştirin.
  • Klozet taharet musluğu, su damlatıyor ise iyice sıkılmamış olabilir. Montaj aşamasında musluğa keten yerine teflon bant sarılmış olabilir.
  • Banyo bataryası göbek tamiri, eğer göbek bozuk ise bataryayı değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
  • Aç kapa musluk içi yani musluğun gövdesi bozuk ise yine değiştirin.
  • Aç kapa musluk kartuşu, sorun kartuş ise kartuş değiştirilerek musluk yenilemeye gerek kalmaz.
    Musluk başlığı denilen şey musluk gövdesidir, Gövdeyi alıp değiştirmek yerine musluğu yenileyin.
  • Batarya contası eskidi, yıprandı ise conta değişimi ile bu sorun çözülür.
Musluğum Su Akıtıyor | Bizim Tesisatçımız

Musluğum Su Akıtıyor | Bizim Tesisatçımız

Musluklar bir evde çok fazla kullanıldığı için, çeşitli sorunların yaşanması normaldir. Bunların başında musluktan su akıtması ise musluk gövdesinin aşınması ile ortaya çıkar. Musluğum su akıtıyor diyorsanız bir tesisatçıdan usta çağırmanızı tavsiye ederiz. Usta size musluk tamir edilecek ise tamir edecek mümkün değil ise musluğu değiştirecektir. Musluklar devamlı kullanıldığı için arada bir elden geçirilmeleri, contalarına kadar kontrol edilmeleri gerekir. Beklemediğiniz bir anda musluğunuz su akıtmaya başlayabilir. Contası aşındığında, eskidiği zaman musluklarda bu sorun çok yaşanır. Bu yüzden eskimiş muslukları değiştirmelisiniz. Bunu bir usta yaparsa yani musluk tamircisi bir ustadan destek alırsanız iyi olur. Su damlatan musluklardan daha kolay kalıcı şekilde kurtulabilirsiniz.

Lavabonun musluğu su akıtıyor nasıl tamir edilir?

Musluğum su akıtıyor diyenler yukarıda da bahsettiğimiz gibi musluk tamircisi çağırmalıdır. Su damlatan muslukların tamiri ihmal edilmemeli su sarfiyatının önüne geçilmelidir. Bir yandan kabaran su faturaları, bir yandan evde çekeceğiniz zahmete değmez. Su damlatan musluklar nedeniyle zarar görmeyin gereksiz stres yaşamayın. Su tesisatı için önemli olan musluklarda,  oluşacak arızaları küçümsemeyin. Musluğum Su Akıtıyor başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: