Su Kaçağı 704 kez görüntülendi

Evde su kaçak tespiti yapılması için su kaçağını bulacak cihazın olması elzemdir. Bu cihazı profesyonel kullanacak kişi olmasıda elzemdir. Eğer bahse konu su kaçak tespiti yapılacak ise bu ikisi de olmalıdır. Bir evde su kaçak bulma cihazı ile su kaçağını bulmazsak ne olur. Kırma dökme ve tadilat olur. O yüzden evde su kaçağının kesin çözüme kavuşturulması gereklidir. Evde su kaçağı olduğunda, su kaçağı bulmak için uygulanacak yöntemleriniz elbette vardır. Ancak, evde su sızıntısını, fayans altında su kaçağını tespiti cihazı olmadan bulamazsınız. Su kaçağı tespiti için ip uçları dikkate alınıp evde su kaçak tespiti yapsanızda  kesin çözüm olmaz. Yani evde su kaçak tespit cihazları olmadan su kaçağının bulunması hayli zordur.

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır bunu anlamak için su kaçağı belirtileri çabuk ortaya çıkar mı? Su kaçağının olduğunu anlamanız için ya alt komşudan şikayet ya da evde bir yerlerde kabarma olmalıdır. Su kaçağının olduğunu anladığınız andan itibaren hızlı davranın. Kırmadan su kaçağı bulma işini cihazla yapıp su kaçağı tespit ve onarım işinde ehil bir usta çağırın. Fayans altında su kaçağı tespiti için duvardaki su kaçağı tespiti için profesyonel yardım alın. Yani evde su kaçağı nasıl tespit edilir sorusu için vereceğimiz cevap açıktır. Cihaz ve usta  bu ikili olmaz sa su kaçağı yer tespitini yapamazsınız.

Evde Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?  Evde Su Sızıntısı Bulma

Su tesisatı, binalarda vazgeçilmez sistem olup borularda zamana ve kullanıma dayalı arızalar oluşacaktır. Evin temizliğinde, hijyenin sağlanmasında, kişisel bakımınız için su tesisatı işlevini gereği gibi yerine getirir. Ancak tesisatta su kaçağı olursa, tüm işlerimizde aksama olur.

  • Su tesisatı dışarıda olan borulardan bezle, peçete ile kontrol edilebilir. Çok ince sızıntıyı baktığınızda göremeyebilirsiniz ancak peçete ile bu fark edebilirsiniz.
  • Musluk diplerinden çok ince sızıntılar olabilir bu durum tespitini yapabilirsiniz. Dışarıda borular, musluklar, ara musluklar kontrol edilir ise bu yolla bir sızıntı bulma şansımız vardır.
  • Fayans aralarında bulunan derzler bitti ise buralardan alt kata su sızıntısı olabilir evde bu durumuda kontrol edebilirsiniz.
Evde Su Kaçak Tespiti | Bizim Tesisatçımız

Evde Su Kaçak Tespiti | Bizim Tesisatçımız

Evde siz su kaçağını yukarıda yazdığım durumlar dışında bulmanız zordur. Bu durumda evde su kaçak tespiti yapacak ustanın cihazı olmalı ve bu uygulamayı yapabilecek düzeyde tecrübesi olmalıdır. Bu iki unsur bir arada olmaz ise su kaçak tespitinin kırılmadan yapılması olanaksızdır

Erken su kaçak tespiti oldukça önemlidir. Nasıl yapıldığı, hangi yöntemin kullanıldığı, evde hasar olup olmadığı mutlaka değerlendirilmelidir. Eviniz için su kaçak tespiti yaptıracağınız zaman bunları tesisatçıya sorup öğrenmelisiniz. Ustalar su kaçak tespit cihazı kullanıyor mu, su kaçağını bulurken fayansları kıracak mı her şeyi öğrenmelisiniz Evde su kaçak tespiti yaptırmak isterseniz servisimizden destek alabilirsiniz.  Bu sayede ek tadilatlara ihtiyaç duymazsınız. Cihazla su kaçağı bulma hizmeti alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Su kaçağı bulmak için evde uygulanacak yöntemler

Yukarıda yazımızda da bahsettiğimiz üzere evde su kaçağı bulma işi kısıtlı kalır. Cihaz olmadan su kaçak tespiti yapılması pek mümkün değildir. Su kaçağı olan bir evde mutlaka bunun bir belirtisi olur. Duvarlardaki ıslaklık, nem, rutubet ilk dikkat çekenlerden biridir. Su faturanızda kullanmadığınız halde yükseldiyse, mutlaka eviniz için su kaçak tespiti yaptırın. Su kaçağı nedeniyle evinizde rutubet kokusu da olabilir. Böyle sağlıksız ortamlarda yaşamak oldukça risklidir. Bu nedenle tesisatınızdaki su kaçağını tespit ettirin ve onarımını yaptırın. “Evde Su Kaçak Tespiti” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: