Su Kaçağı 467 kez görüntülendi

Evde su kaçak tespiti yapılması için su kaçağını bulacak cihazın olması ve bu cihazı profesyonel kullanacak kişi olmasıdır. Eğer bahse konu su kaçak tespiti yapılacak ise bu ikisi de olmalıdır. Bir evde su kaçak bulma cihazına ayrılacak bütçede su kaçağını bulacak ustada olması olası değildir. O yüzden yazının en başında evde su kaçağının kesin çözüme kavuşturulması belli başlı durumlar dışında zor görünmektedir. Evde su kaçağı olduğunda, su kaçağı bulmak için evde uygulanacak yöntemler elbette vardır. Ancak, evde su sızıntısı bulma, fayans altında su kaçağı tespiti cihaz olmadan kısıtlı olur. Su kaçağı tespiti için ip uçları dikkate alınıp evde su kaçak tespiti yapılsa da kesin çözüm su kaçak tespit cihazları ile mümkündür.

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır bunu anlamak için su kaçağı belirtileri çabuk ortaya çıkar mı? Su kaçağının olduğunu anlamanız için ya alt komşudan şikayet ya da evde bir yerlerde kabarma olmalıdır. Su kaçağının olduğunu anladığınız andan itibaren  kırmadan su kaçağı bulma işini cihazla yapıp su kaçağı tespit ve onarım işin de ehil bir usta çağırmalısınız. Fayans altında su kaçağı tespiti için duvardaki su kaçağı tespiti için profesyonel yardım şarttır. Yani evde su kaçağı nasıl tespit edilir sorusu için vereceğimiz cevap bu açıdan cihaz ve usta ikilisi olmaz sa olmaz olacaktır.

Evde Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?  Evde Su Sızıntısı Bulma

Su tesisatı, binalarda vazgeçilmez sistem olup borularda zamana ve kullanıma dayalı arızalar oluşacaktır. Evin temizliğinde, hijyenin sağlanmasında, kişisel bakımınız için su tesisatı işlevini gereği gibi yerine getirmelidir. Ancak tesisatta su kaçağı olursa, tüm işlerimizde aksama olur.

  • Su tesisatı dışarıda olan kısımlar bezle, peçete ile kontrol edilebilir. Çok ince sızıntıyı baktığınızda göremeyebilirsiniz ancak peçete ile bu fark edilebilir.
  • Musluk diplerinden çok ince sızıntılar olabilir bu durum tespiti yapılabilir. Dışarıda borular, musluklar, ara musluklar kontrol edilir ise bu yolla bir sızıntı bulma şansımız vardır.
  • Fayans aralarında bulunan derzler bitti ise buralardan alt kata su sızıntısı olabilir evde bu durumda kontrol edilebilir.
Evde Su Kaçak Tespiti | Bizim Tesisatçımız

Evde Su Kaçak Tespiti | Bizim Tesisatçımız

Evde siz su kaçağını yukarıda yazdığım durumlar dışında bulmanız zordur. Bu durumda evde su kaçak tespiti yapacak ustanın cihazı olmalı ve bu uygulamayı yapabilecek düzeyde tecrübesi olmalıdır. Bu iki unsur bir arada olmaz ise su kaçak tespitinin kırılmadan yapılması olanaksızdır

Erken su kaçak tespiti oldukça önemlidir. Nasıl yapıldığı, hangi yöntemin kullanıldığı, evde hasar olup olmadığı mutlaka değerlendirilmelidir. Eviniz için su kaçak tespiti yaptıracağınız zaman bunları tesisatçıya sorup öğrenmelisiniz. Ustalar su kaçak tespit cihazı kullanıyor mu, su kaçağını bulurken fayansları kıracak mı her şeyi öğrenmelisiniz Evde su kaçak tespiti yaptırmak isterseniz servisimizden destek alabilirsiniz.  Bu sayede ek tadilatlara ihtiyaç duymayacağınız, cihazla su kaçağı bulma hizmeti alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Su kaçağı bulmak için evde uygulanacak yöntemler

Yukarıda yazımızda da bahsettiğimiz üzere evde su kaçağı bulma işi kısıtlı kalır. Cihaz olmadan su kaçak tespiti yapılması pek mümkün değildir. Su kaçağı olan bir evde mutlaka bunun bir belirtisi olur. Duvarlardaki ıslaklık, nem, rutubet ilk dikkat çekenlerden biridir. Su faturanızda kullanmadığınız halde yükseldiyse, mutlaka eviniz için su kaçak tespiti yapılmalıdır. Su kaçağı nedeniyle evinizde rutubet kokusu da olabilir. Böyle sağlıksız ortamlarda yaşamak oldukça risklidir. Bu nedenle tesisatınızdaki su kaçağı bulunmalı ve onarımı yapılmalıdır. “Evde Su Kaçak Tespiti” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: