Su Kaçağı 786 kez görüntülendi

Betonda su sızıntısı var betondan su akıyor ise beton suya doyduğunda da suyu bırakır ve damlama başlar. Betondan su sızması durumunda yani su sızıntısı olması halinde hızlı davranıp erken müdahale etmelisiniz. Betondan da su sızıntısı olduğunda, betonda sızıntının yerini tespit ettirmeniz gereklidir. Su sızıntısı tesisat kaynaklı ise akustik cihaz ile yer tespiti yapıyoruz. İzolasyon kaynaklı ise bu izolasyon işi yapan ustalar sorunlu yeri kapatmalıdır.

Beton su alıyor betondan su sızıyor ise bu sorun sizin canınızı sıkar. Betondan su sızıntısını önlemek için önce su kaçağını tespit ettirmeniz gerekir. Perde betondan su sızıyor ise yine aynı şekilde sorunun kaynağını tespit ettirmelisiniz.

Betonda su sızıntısı var beton su alıyor

Tesisattaki su sızıntısı herkesin başına gelebilecek problemlerden biridir. Su sızıntısı bir şekilde ortaya çıkan bir su tesisatı arızasıdır. En önemli belirtisi ıslaklık nem rutubet ve koku olup, betonda su sızıntısının ortaya çıkması zaman alabilir.  Eğer evinizde betonda su sızıntısı var diyorsanız, tesisatta kaçak var denilebilir. Bu durumda hemen tesisatçı çağırmalı ve su sızıntısı tespitini yaptırmalısınız.

Tesisattaki borudan sızan su beton tarafından emilmeye başlar. Bu ilerleyen süreçte yani betonun suya doyma aşamasında dışarıya doğru sızıntıya yol açar. Buna acilen önlem almadığınız takdirde beton zarar görmeye başlar. Bu zarar evinizde çeşitli şekilde farklı yerlerden ortaya çıakr. Su sızıntısının nereden olduğu acil olarak tespit ettirin. Ustalar, su tesisatını, kalorifer tesisatını  sızıntı olabilecek her yeri kontrol etmelidir.

Betonda Su Sızıntısı Var | Bizim Tesisatçımız

Betonda Su Sızıntısı Var | Bizim Tesisatçımız

Betonda su sızıntısı var, ne yapmalıyım diye panik yapmanıza gerek yoktur. Size su sızıntısı konusunda uzman ustalarımız yardımcı olacaktır. Siz yeter ki  gecikmeden arayın, su sızıntısının yerini kısa sürede etrafa zarar vermeden tespit ederiz. Betondaki su sızıntısı özel cihazlar yardımıyla kırmadan dökmeden ustalarımız tarafından bulunur. Pis su tesisatında bir kaçak oluşması durumunda da kameralı yöntem kullanırız. Pis su gider tesisatında arıza var ise kameralı tespit yaparız. Betonda su sızıntısı tespiti yapıldıktan sonra ustalarımız bunun tamirini de yapar. Hem su sızıntı tespiti yapılır hem de aynı anda tamir edilir.

Su sızıntısı olan betonda sızıntının yerini tespit etmek

Su sızıntısı olması durumunda su damlamasının ana nedeni net belirlenmelidir. Kaynağı tesisat mı yok ise yapısal bozukluklar mı? Eğer su tesisatı kaynaklı bir sızıntı yok ise yalıtım ve izolasyon kaynaklı bir sorun var demektir. Bu durumda yapılacak şey yalıtım firmaları ile görüşmek olacaktır. Sorun doğru tespit edilir ise çözümde doğru olacaktır.

Betondan su sızması nasıl önlenir ya da iç yalıtım ile bu durum çözülür mü merak ediyorum. Beton su sızıntısı beton çatlaklarından kaynaklı da olabilir. Bu durumda izolasyon gereklidir. Eğer su sızıntısının kaynağı su tesisatı değilde izolasyon kaynaklı ise yapılması gerekenler nelerdir. Su yalıtımla ilgili arama yapılacak ana başlıkları burada yazılım isterim. Aşağıdaki başlıklardan her hangi birisi sizin için çözüm olabilir.

  • Su yalıtımı
  • Su izolasyon malzemesi
  • Sürme izolasyon
  • İç yalıtım
  • Beton su yalıtım malzemeleri
  • Dış cephe su yalıtım malzemeleri
  • Su izolasyon bandı
  • Su izolasyon boyası
  • Sıvı yalıtım

Terastan çatıdan su sızıntısı ile perde betondan su sızıyor olmasının sebepleri farklı olabilir.  Perde betonda beton çatlaklarından su sızabilir. Terastan çatıdan su sızıntısı kenar boşluklarından yağmurluk pimaşlardan sızabilir.

Betonda Su Sızıntısı Var” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: