Su Kaçağı 364 kez görüntülendi

Betonda su sızıntısı var ise betondan su akıyor ise beton suya doyduğunda da suyu bırakır ve damlama başlar. Betondan su sızması durumunda yani su sızıntısı olması halinde hızlı davranıp erken müdahale edilmelidir. Betondan da su sızıntısı olduğunda su sızıntısı olan betonda sızıntının yerini tespit etmek tesisat kaynaklı ise akustik cihaz ile yer tespiti yapılır.

Beton su alıyor ise beton sızıntıları sizin için sorun olmakta ve canınızı sıkmaktadır. Betondan su sızıntısını önlemek için önce nedeni belirlenmelidir. Perde betondan su sızıyor ise yine aynı şekilde sorunun kaynağı belirlenmelidir. tesisat kaynaklı ise akustik cihazlarla tesisatçı yer tespiti yapar.  İzolasyon kaynaklı ise bu izolasyon işi yapan ustalar sorunlu yeri kapatmalıdır.

Betonda su sızıntısı var beton su alıyor

Tesisattaki su sızıntısı herkesin başına gelebilecek problemlerden biridir. Su sızıntısı bir şekilde ortaya çıkan bir su tesisatı arızasıdır. En önemli belirtisi ıslaklık nem rutubet ve koku olup, betonda su sızıntısının ortaya çıkması zaman alabilir.  Eğer evinizde betonda su sızıntısı var diyorsanız, tesisatta kaçak var denilebilir. Bu durumda hemen tesisatçı çağırmalı ve su sızıntısı tespitini yaptırmalısınız.

Tesisattaki borudan sızan su beton tarafından emilmeye başlar. Bu ilerleyen süreçte yani betonun suya doyma aşamasında dışarıya doğru sızıntıya yol açar. Buna acilen önlem almadığınız takdirde beton zarar görmeye başlar. Bu zarar evinize bile yansır. Su sızıntısının nereden olduğu acil olarak tespit edilmelidir. Ustalar su tesisatını, kalorifer tesisatını  sızıntı olabilecek her yeri kontrol etmelidir.

Betonda Su Sızıntısı Var | Bizim Tesisatçımız

Betonda Su Sızıntısı Var | Bizim Tesisatçımız

Betonda su sızıntısı var, ne yapmalıyım diye panik yapmanıza gerek yoktur. Size su sızıntısı konusunda uzman ustalarımız yardımcı olacaktır. Siz yeter ki  gecikmeden arayın, su sızıntısının yeri kısa sürede etrafa zarar verilmeden tespit edilsin. Betondaki su sızıntısı özel cihazlar yardımıyla kırmadan dökmeden ustalarımız tarafından bulunsun. Pis su tesisatında bir kaçak oluşması durumunda da kameralı yöntem kullanılarak gider tesisatında arıza var ise tespit edilsin. Betonda su sızıntısı tespiti yapıldıktan sonra ustalarımız bunun tamirini de yapar. Hem su sızıntı tespiti yapılır hem de aynı anda tamir edilir.

Su sızıntısı olan betonda sızıntının yerini tespit etmek

Su sızıntısı olması durumunda su damlamasının ana nedeni net belirlenmelidir. Kaynağı tesisat mı yok ise yapısal bozukluklar mı? Eğer su tesisatı kaynaklı bir sızıntı yok ise yalıtım ve izolasyon kaynaklı bir sorun var demektir ki, bu durumda yapılacak şey yalıtım firmaları ile görüşmek olacaktır. Sorun doğru tespit edilir ise çözümde doğru olacaktır.

Betondan su sızması nasıl önlenir ya da iç yalıtım ile bu durum çözülür mü merak ediyorum. Beton su sızıntısı beton çatlaklarından kaynaklı da olabilir ki, bu durumda izolasyon gereklidir. Eğer su sızıntısının kaynağı su tesisatı değilde izolasyon kaynaklı ise yapılması gerekenler ve su yalıtımla ilgili arama yapılacak ana başlıkları burada yazılım isterim. Aşağıdaki başlıklardan her hangi birisi sizin için çözüm olabilir.

  • Su yalıtımı
  • Su izolasyon malzemesi
  • Sürme izolasyon
  • İç yalıtım
  • Beton su yalıtım malzemeleri
  • Dış cephe su yalıtım malzemeleri
  • Su izolasyon bandı
  • Su izolasyon boyası
  • Sıvı yalıtım

Terastan çatıdan su sızıntısı ile perde betondan su sızıyor olmasının sebepleri farklı olabilir.  Perde betonda beton çatlaklarından su sızar iken terastan çatıdan su sızıntısı kenar boşluklarından yağmurluk pimaşlardan sızıyor olabilir.

Betonda Su Sızıntısı Var” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: