Su sızıntı tespiti yapılmasını gerektiren durumlarda ne kadar hızlı hareket edersek o kadar az zarar görürüz. Duvarlar suyu emdikçe dışarıya ıslaklık olarak yansır. Bu aşamada su sızıntı tespiti yapılmadığı takdirde, duvarlardaki rutubete katlanmak zorunda kalırsınız. Su sızıntısı tespiti yapacak tesisatçı, su sızıntısı bulma ve suyun sızdığı yeri cihazla tespit etmelidir. Su tesisat sızıntısı için akustik dinleme cihazı kullanıyoruz. Pis su atık su için ise kameralı su sızıntısı bulma yöntemini kullanıyoruz.

Su kaçağı olduğunda, sadece banyo duvarlarımız ıslanıyor diye değil, mutfak duvarları, salon, oda duvarları ıslanıyor diye de şikâyet etmeye başlarsınız. Çünkü su her türlü yol bularak ilerleyip her yere ulaşır. Su kaçağı tespiti ve su sızıntı tespiti için bir tesisatçı çağırın, evde kırmadan su sızıntı tespiti yaptırın. Su tesisatçısının, su sızıntı tespiti, su kaçağı onarımı ve tamir konusunda yaptığı işi bilinçli yapan biri olması önemlidir.

Su Sızıntı Tespiti Nasıl Yapılır?

Kırmadan su kaçak tespit, kameralı su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçağı tespit işi usta ve cihaz ikilisi ile yapılır. Tesisatta su sızıntı bulma işi ustalarımız tarafından yeni yöntemlerle yapılır. Banyo duvarlarımız ıslanıyor dediğinizde büyük olasılıkla banyodaki tesisat boru hattında su sızıntısı olduğunu düşünürüz. Ustalarımız cihazla su sızıntısı bulma hizmeti vererek, evdeki sorunlarınıza çare olur. Temiz suda olan su sızıntısı için ayrı cihaz, gider pis su tesisatında ayrı cihaz kullanır. Bu sayede kırma dökme olmadan su sızıntısını bulur. Öngörü ile su sızıntısı tahmini bulmak yerine profesyonel cihazlarla noktasal tespit yapıyoruz..

Banyo duvarlarımız ıslanıyor, duvarlarımız zarar görecek diye telaş etmeyin. Hemen servisimizle iletişime geçin, tesisatınızdaki su sızıntısını tespit edelim. Duvarlardaki ıslaklık muhtemelen su sızıntısı nedeniyle olur. Borulardan sızan su önce duvarlarınızda gezinmeye başlar. Banyo duvarlarındaki ıslaklık rutubete dönmeden, evde küf kokuları oluşmadan usta desteği almalısınız. Kameralı cihazla, akustik dinleme cihazı ile su sızıntısını tespit ederiz. Banyo duvarlarındaki ıslaklık bu sayede tespit edilip ardından da tamir edilsin.

İstanbul cihazla su kaçağı bulma servisi Bizim Tesisatçımız bu sektörde tecrübelidir. Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti ve su sızıntı tespiti yapan en iyi İstanbul su kaçağı firmaları arasındadır.

Su Sızıntı Tespiti | Bizim Tesisatçımız

Su Sızıntı Tespiti | Bizim Tesisatçımız

Termal Kamera ile Su Sızıntı Tespiti 

Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılması su kaçağı tespitinde kesin sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Bu yöntemle hizmet almak isterseniz servisimize ulaşabilir, usta desteği alabilirsiniz. Termal kamera kullanan tesisatçılarımız kalorifer kaçağına da çözüm bulur. Bu cihazın pahalı oluşu her tesisatçıda bulunmasının önünde engeldir. Bu yüzden su kaçağı sorunu olanlar tesisatçısına öncelikle termal kamera ile su kaçağı tespiti yapıp yapmadığını sormalıdır. Su kaçağı tespiti yapılması için üretilen bu cihaz, hatasız ve kesin sonuç alınmasını sağlar. Ancak termal kamera ile su kaçağı tespiti yapmak deneyimsizseni, o kadar kolay değildir. Öncelikle bu cihazı kullanacak bilgili ve deneyimli ustaların olması gerekir.

Servisimizde bu yöntemle su kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz. Su kaçağı olan alanın büyüklüğüne göre termal kamera su kaçağı tespiti fiyatlandırması yaparız. Bu yöntemin kaçağı tespit etmesi borulardaki sıcaklık dalgalanmalarına göre yapılır. Böylece tesisattaki sıcaklık dağılımı net bir şekilde belirlenir. Su kaçağı olan bir tesisatta termal kamera ile su sızıntı tespiti rahatlıkla yapılır.