Koku Tespiti 276 kez görüntülendi

Lavabodan gelen kötü koku bir anda evinizdeki ortamın rahatsız edici hale gelmesine neden olur. Mutfak lavabosundan gelen kötü kokuların pek çok nedeni olabilir. Bunların başında lavabo sifonu içinde biriken atıklar ve lavabo giderinde tıkanıklık olması gelir. Bir usta çağırmadan önce sizde ilk kontrollerinizi yapabilirsiniz. İlk yapmanız gereken lavabo sifonunun bağlantı yerlerini kontrol etmek olmalıdır. Çünkü sifonun gidere bağlantı yerinde ve lavaboya giriş yerinde contası eskimiş olabilir veya hiç conta olmayabilir. Bu şekilde sifonun hava alması yüzünden etrafa kötü kokular yayılabilir. Elinizden geliyorsa sifonun contaları yenileyin. Bunu bilmiyorsanız hemen bir usta çağırarak kötü kokan lavabo için ne yapmalı veya kötü kokuya neden olan her ne var ise tam olarak tespit ettirin.

Bulaşık makinesi giderinden gelen kötü koku, banyo süzgeci kokusu, lavabo kokusunun nasıl giderilir hususu önce kokunun kaynağının bulunması ile başlar. Mutfak lavabo koku giderici, lavabo koku giderici ürünler ile lavabodan kötü kokular geliyor durumuna her zaman çözüm olmaz .

Lavabodan Gelen Kötü Koku Nedenleri?

Lavabodan Gelen Kötü Koku | Bizim Tesisatçımız

Lavabodan Gelen Kötü Koku | Bizim Tesisatçımız

  • Mutfak lavabosundan kötü koku gelebilir ve bu koku nedenlerinden bir tanesi olan lavabo sifonu,  kıvrımlı esnek bir yapıya sahiptir. Bu kıvrımlı yapıda biriken atıklarla oluşan kötü koku lavabodan kötü koku gelmesine yol açabilir. Bu yüzden lavabo sifonu usta tarafından temizlenmelidir. Mümkün ise yeni bir lavabo sifonu taktırmanız daha bir yararınıza olacaktır.
  • Eğer lavabo uzun bir süre kullanılmazsa kötü koku oluşması zaten olası bir durumdur. Lavabodan gelen koku nasıl engellenir diye düşündüğünüzde bazen her şey yaptığınızı ancak kokuyu önleyemediğinizi söylüyorsanız tesisatçı çağırın.
  • Bir çok önlem aldınız lavabodan gelen kötü koku sorunu çözümlenmezse, muhtemelen lavabo giderinde tıkanıklık vardır. Bu yüzden lavabo giderinin tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklık açılmalıdır. Sonraki aşamada da  pimaş yıkama cihazı ile  yıkanması derdinize çare olabilir.

Sonuçta bu tarz arızaların kalıcı çözümlenmesi için bir tesisatçı usta çağırmanız faydanıza olacaktır.

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir? Lavabo kokusunda doğal çözümler.

Atık su borularından gelen kötü koku lavabodan çıkar. Lavabo kokularından bıktım diyorsanız bir kaç yöntem ile bu dertten kurtulma imkanı vardır.

  • Lavabo koku gidericiler
  • Lavabo koku önleyici
  • Karbonat sirke karışımı- 1 bardak karbonat 2 bardak sirkeyi lavaboya dökün ve ardından sıcak dökerek doğal çözüm ile sorun çözmenin keyfini yaşayın.
  • Karbonat Limon suyu karışımı – 1 bardak ısınmış limon suyu ile bir bardak karbonatı karıştırıp lavaboya dökün ve ardından sıcak su dökerek lavabonun açılmasını ve kokunun yok olmasınız izleyin.

Mufak lavabo koku giderici, koku önleyici  pratik uygulamalar ile kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Her yol denendi ancak yine koku gitmedi ise tesisatçıdan yardım alın. Tesisatçı pimaş içinini kamera ile görüntüleyerek pimaş borusunda tıkanıklık olup olmadığını görecektir. Tıkalı olan giderde koku olması beklenen bir şey olup, tıkanıklık açıldığında belli bir süre sonra koku ortadan kalkacaktır. “Lavabodan Gelen Kötü Koku” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.