Su Kaçağı 223 kez görüntülendi

Banyo duvarlarından su sızıyor diye yakınıyorsanız, mutlaka tesisatınızı kontrolden geçirmelisiniz. Banyo duvarlarının ıslanmasına neden olan çoğunlukla tesisattaki bir sorundur. Hatta bazı durumlarda komşunuzun tesisatı bile bunda etkili olabilir. Su tesisatında olabilecek bir su kaçağı, gider tıkanıklığı banyo duvarlarınızın ıslanmasına neden olabilir. Banyo duvarından su sızıyor olması, duvardan su sızması, evin duvarından su akması ve  betondan su sızması sonucu su kaçağı tespiti ancak cihazla yapılır

Tesisat bir yandan temizlik ve bakımda sizlerin ihtiyacını sağlarken, bir yandan da atıkların etkisinde kalır. Bu yüzden tesisat tıkanıklığı her zaman yaşanabilecek bir sorundur. Su kaçağı da aynı şekilde her tesisatta olabilir. Her iki durumda da duvardan su sızması olabilir ancak genel de su sızması tesisattaki su kaçağına bağlı oluşur. Banyodan su sızıntısı, alt kata su sızması ve duvardaki su kaçağını bulma cihazla mümkündür. Koridorun duvarından su akıyor veya banyonun tavanından su damlıyor sorunlarını kendiniz çözemezsiniz bunun için profesyonel yardım almanız gereklidir.

Neden Banyo Duvarlarından Su Sızıyor

Bazen eskimeden dolayı, bazen de boruların aldığı bir darbe su sızıntısına yol açabilir. İşte banyo duvarları ıslanıyor diyenler tesisatta bu tür sorunların olabileceğini düşünmeli ve hemen bir tesisatçı çağırmalıdır. Su tesisatında sızma uzun zaman devam ederse yapıya da zarar verecek alt kattan su çıkmaya başlayacaktır. Sizin dairenizde olan su sızıntısı aşağı daireye de sirayet edeceğinden sorun daha da büyümüş olacaktır. Bu aşamada maliyette aynı şekilde artmış olacaktır.

Banyo Duvarlarından Su Sızıyor | Bizim Tesisatçımız

Banyo Duvarlarından Su Sızıyor | Bizim Tesisatçımız

Özellikle tesisatta su kaçağı varsa duvarlarda ıslanma çok yaşanan bir sorundur. Su kaçağında suyun ilerlemesi her yönde olabilir. Duvar suya doyduğu anda su dışarıya çıkar. Banyo duvarları ıslanıyor ise sebebi su kaçağı olabilir. Bu tür sorunların çözümü eskiden zordu ancak artık yeni yöntemler ve cihazlar ile çok pratik şekilde su kaçak tespiti yapılmaktadır. Artık su kaçağı da olsa, tıkanıklık ta olsa, cihazla zahmetsiz bir şekilde bunlardan kurtulabilirsiniz.

Cihazlarla banyo duvarındaki ıslaklığın kaynağı net belirlendikten sonra tamiratı da yapılarak su sızması kesilecektir. Bu tarz bir tesisat sorunu ile karşılaşmanız halinde vakit geçirmeden çözüm için gereken ne ise yapın ki, su kaçağının vereceği zararın önüne geçmiş olun. Evim dış duvardan su alıyor deyip çözüm aramazsanız durum daha da kötüye gidecektir.

Banyo Duvarlarından Su Sızıyor Ne Yapmalıyım?

Duvardan su sızması nasıl önlenir sorusu acil cevap bekleyen bir sorudur. Evin duvarından su akması, betondan su sızması ve banyodan su kaçırıyor olması tahmin edilmeyecek zararlara neden olur. Banyo duvarlarından su sızıyor ise tesisatçı su kaçak tespit servisini aramanız yeterli olacaktır. Siz tesisatçıya durumu anlatıp servis çağırdığınızda çözüm için en büyük adımı atmışsınız demektir. Tesisatçı servis su kaçağını cihazla tespit edip tamiratını da yapar.

Duvar içi su sızıntısı, dış cepheden su gelmesi gibi durumlar her zaman sahada çözüm ürettiğimiz sorunlar olup bu tarz sıkıntı yaşadığınızda bizi arayın.

Benzer Gönderiler: