Su Kaçağı 247 kez görüntülendi

Tuvalet tavanından su akıyor ise üst kattaki tuvalet tabanından veya banyoda tesisatından su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Üst katın tuvaletinden su akıyor, alt komşunun tuvalet tavanı ıslak ise durum acil çözülmelidir. Tuvalet zeminin ve banyo zeminindeki borulardan sızan su, alt komşu tuvalet ve banyo tavanından çıkması durumunda üst kattaki kişi sorunun kaynağı durumundadır. Banyo ve tuvalet tavanı ıslak, tuvaletten alt kata su kaçırıyor, tuvalet tavanından su akması ve evin tavanından su akması gibi durumlar sosyal sorunlar haline gelebilir. Aslında karşılıklı anlayış gösterilerek bu durum içerisinden bir tesisatçı çağrılarak rahatlıkla çıkılır.

Alt kata su akması sonucu komşular arasında gerginliklerde yaşanmaktadır. Bu tuvaletin tavanından su akıyor, evimin tavanından su akıyor veya banyo tavanından su akıyor şeklinde ortaya çıkabilir. Üst katın tuvaletinden su akıyor ve eğer üst kat w.c’ de su sızıntısı var ise bu durum hızlı bir şekilde çözülmelidir.  Tuvaletten alt kata su kaçıyor, tuvaletten alt kata su damlatıyor ise hassas davranıp cihazla su tesisatı kaçaklarını ve pis su tesisat kaçaklarını bulan tesisatçı çağırmalısınız.

Neden Tuvalet Tavanından Su Akıyor?

Tuvalet su sızıntıları önemsenmesi gereken zaman geçtikçe vereceği zararları artan tesisat arızasıdır. Üstelik evde hijyeni bozan sızıntılar arasındadır. Hem evinizde, hem de alt kat komşunuzun evinde bunun etkileri hissedilebilir. Çünkü tuvalet su sızıntıları pis sular yüzünden de oluşabilir. Komşunuzun tavanında sarı lekeler olur, evde pis kokulara katlanmak zorunda kalırsınız. Ayrıca tuvaleti de kullanamaz hale geldiğiniz için hayat akışınızda bozulabilir.

  • Tuvalet su sızıntıları  su kaçağından oluşabilir. Su tesisat borusunda bir delik veya yırtılma var ise su buradan sızıp alt kattaki tavandan çıkacaktır.
  • Tuvalet tıkanıklığına dayalı su geri gelir ve su sızıntılarına neden olabilir. Diğer taraftan tıkanıklık olduğunda boru içinde pis su kaldığı için ve pimaş boru bağlantı yerlerinde aşınmış bir yer var ise buradan da su kaçağı su sızması olur.
  • Diğer bir neden de tuvalet tabanına sürekli su döküldüğü için su sızması olabilir. Eğer tuvalet tabanında olan derz dolgu bitmiş ise fayans araları boşalacağı için su buradan yol bulup alt kattaki tuvalet tavanından akabilir.
Tuvalet Tavanından Su Akıyor | Bizim Tesisatçımız

Tuvalet Tavanından Su Akıyor | Bizim Tesisatçımız

Tuvalet Tavanından Su Akıyor Ne Yapmalıyım?

Tuvalet su sızıntıları için öncelikle buna neden olan tuvalet tıkanıklığı tespit edilmeli ve tıkanıklık açılmalıdır. Bunun için ustalarımız kameralı yöntemle size yardımcı olacaktır. Ustalarımız kırmadan tuvalet tıkanıklığını açar ve tıkanıklığın yerini kameralı cihazla tespit eder.  Bu tür tesisat sorunlarında ustalarımız modern alet ve cihazlarla hizmet verir.

Kameralı cihaz ve tıkanıklık açma makinesi olan robotla hem tıkanıklık açılır, hem de tuvalet su sızıntılarına neden olan durum ortadan kaldırılır. Cihazlar sayesinde büyük kolaylıklar sağlanmakta ve tespit ve tamirat ücreti aşağı yönlü olmaktadır. Su sızıntısı tesisatın önemli sorunları arasında iken günümüzde kullanılan cihazlar sayesinde bu sorun sıradan bir sorun halini almıştır. Ayrıca tesisatınızda su sızıntısı her zaman olabilir, buna engel olamazsınız, fakat su sızıntısı tespiti konusunda yeni yöntemlerle hizmet alarak bundan rahatça kurtulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla banyo tavanı ıslak, tuvalet tavanı ıslak gibi sorunlara neden olan durum çözülmektedir. “Tuvalet Tavanından Su Akıyor” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: