Su Kaçağı 424 kez görüntülendi

Tuvalet tavanından su akıyor ise üst kattaki tuvalet tabanından veya banyo tesisatından su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Üst katın tuvaletinden su akıyor, alt komşunun tuvalet tavanı ıslak ise durumu acil çözmelisiniz. Tuvalet zemini ve banyo zeminindeki borulardan sızan su mutlaka bir yerden ortaya çıkar. Suyun alt komşu tuvaleti ve banyo tavanından çıkması istemeyeceğimiz bir durumdur.

Banyo ve tuvalet tavanı ıslak, tuvaletten alt kata su kaçırıyor ise su kaçağının yerini cihazla buluyoruz. Tuvalet tavanından su akması ve evin tavanından su akması sosyal sorunlar haline gelebilir. Aslında karşılıklı anlayış olursa bu durum içerisinden bir tesisatçı çağrılarak rahatlıkla çıkarsınız.

Alt kata su akması sonucu komşular arasında gerginliklerde yaşanmaktadır. Tuvaletin tavanından su akıyor, evimin tavanından su akıyor diyen komşunuzu dinleyin. Üst katın tuvaletinden su akıyor ve eğer üst kat w.c’ de su sızıntısı var ise bu durumu hızlıca çözmelisiniz. Tuvaletten alt kata su kaçıyor, tuvaletten alt kata su damlatıyor ise hassas davranmalısınız. Cihazla su tesisatı kaçaklarını ve pis su tesisat kaçaklarını bulan tesisatçı çağırmalısınız.

Neden Tuvalet Tavanından Su Akıyor?

Tuvalet su sızıntıları önemsenmesi gereken zaman geçtikçe vereceği zararları artan tesisat arızasıdır. Üstelik evde hijyeni bozan sızıntılar arasındadır. Hem evinizde, hem de alt kat komşunuzun evinde bunun etkileri hissedilir. Çünkü tuvalet su sızıntıları pis sular yüzünden de oluşur. Komşunuzun tavanında sarı lekeler olur, evde pis kokulara katlanmak zorunda kalırsınız. Ayrıca tuvaleti de kullanamaz hale geldiğiniz için hayat akışınızda bozulur.

  • Tuvalet su sızıntıları  su kaçağından ve tıkanıklıktan oluşur. Su tesisat borusunda bir delik veya yırtılma var ise su buradan sızıp alt kattaki tavandan çıkar.
  • Tuvalet tıkanıklığına dayalı su geri gelir ve su sızıntılarına neden olur. Diğer taraftan tıkanıklık olduğunda boru içinde pis su kalır. Pimaş boru bağlantı yerlerinde aşınmış bir yer var ise buradan da su kaçağı su sızması olur.
  • Diğer bir neden de tuvalet tabanına sürekli su döküldüğü için su sızması olur. Eğer tuvalet tabanında olan derz dolgu bitmiş ise su alt kata sızar. Fayans araları boşalacağı için su buradan yol bulup alt kattaki tuvalet tavanından akar.
Tuvalet Tavanından Su Akıyor | Bizim Tesisatçımız

Tuvalet Tavanından Su Akıyor | Bizim Tesisatçımız

Tuvalet Tavanından Su Akıyor Ne Yapmalıyım?

Tuvalet su sızıntıları için öncelikle buna neden olan tuvalet tıkanıklığı tespit edilir ve tıkanıklık açılır. Bunun için ustalarımız kameralı yöntemle size yardımcı olur. Ustalarımız kırmadan tuvalet tıkanıklığını açar ve tıkanıklığın yerini kameralı cihazla tespit eder.  Bu tür tesisat sorunlarında ustalarımız modern alet ve cihazlarla hizmet verir.

Kameralı cihaz ve tıkanıklık açma makinesi olan robotla hem tıkanıklığı açarız, hem de tuvalet su sızıntılarına neden olan durumu ortadan kaldırırız. Cihazlar sayesinde büyük kolaylıklar sağladığımız için tespit ve tamirat ücreti aşağı yönlü olur. Su sızıntısı tesisatın önemli sorunları arasında iken günümüzde kullanılan cihazlar sayesinde bu sorun sıradan bir sorun halini almıştır. Ayrıca tesisatınızda su sızıntısı her zaman olabilir, buna engel olamazsınız. Fakat su sızıntısı tespiti konusunda yeni yöntemlerle hizmet alarak bundan rahatça kurtulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla banyo tavanı ıslak, tuvalet tavanı ıslak gibi sorunlara neden olan arızaları gideriyoruz. “Tuvalet Tavanından Su Akıyor” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: