Tesisat 343 kez görüntülendi

Pis su kaçağı bulma, pis su yani kullanım suyunun gittiği pimaş borularında oluşan su kaçağının kamera ile görüntülenerek bulunduğu uygulamadır. Profesyonel cihazlar ve uzman ustalar ile bu uygulama yapılırken etrafa zarar verilmez. Atık su gider borusunda su kaçağı tespiti yani kirli su giderlerinde oluşan su kaçağı ve temiz su tesisatında oluşan su kaçağı teknolojiyi gerekli kılar.

Atık su gider borusunda  su kaçak tespiti yapan firma, pis su kaçağı tespitini pis su boru görüntüleme kameraları ile yapar. Kameralı pis su tespit ve onarım süreci sizi yormaz ve sizin zamanınızı almadan günlük yaşantınızı da sekteye uğratmaz. Alt kata damlayan su sürekli akıyor ise muhtemelen temiz su tesisatında kaçak vardır. Pis su kaçak tespiti için pis su kamerası ile atık gider tesisat borusu görüntülenip pis su kaçağı bulma işi yapılır. Pis su kaçak tespiti sonrası pimaş su kaçağı tamiri de yapılır.

Kamera ile Pis Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Tesisat kaçağının her türlüsü sizlerin strese girmesine neden olur. Temiz su kaçağı olsun, pis su kaçağı olsun her biri sıkıntı yaşamanız için yeterlidir. Ancak su kaçağı bulma yöntemlerinin geliştirilmesi sayesinde, bu sorunları yaşamadan su kaçağından kurtulabilirsiniz. Pis su kaçağı bulma için ustalarımız kameralı yöntemi kullanırlar. Kamera ile pis su kaçağı bulma hizmeti almak için servisimize ulaşmanız yeterli olur. Kırmadan evinize bir zarar vermeden pis su giderlerindeki kaçağı tespit ederiz. Kamera ile pis su giderlerinin içini bilgisayar üzerinden görüntüler, nerede su kaçağı olduğunun dedektör ile  tespit ederiz.

  • Pis su kaçak tespiti yapılacak ise mutlaka kamera ve dedektör olmalıdır. Sadece kamera var ise görüntüleme yapılır ancak zemin üzerinden arızanın nereye denk geldiği belirlenemez. Dedektörde olur ise kamera ile görüntü alınan arızalı yer zemin üzerinden bölgesel tespiti yapılsın.
  • Sadece cihazların olması da yeterli olmaz en önemlisi de bu cihazları profesyonel bir şekilde kullanabilecek usta lazımdır.

Pis su kaçağı bulma her zaman kolay olmayabilir. Bu tür tesisat kaçaklarında ustaların kameralı cihaz kullanması gerekli olabilir. Bu nedenle kameralı su kaçağı bulma hizmeti veren bir tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz. Bu yöntemle pis su kaçağını bulmak kolay olur. Bu yüzden tesisatçınızı seçerken buna dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda ustalarının bu alanda tecrübesine de önem vermelisiniz. Hatasız bir şekilde pis su kaçağı bulma işlemi ancak böyle yapılabilir.

Pis Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Pis Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Yukarıda video ve resimlerle desteklediğimiz yazımızda vurguladığımız nokta kamera olmadan pis su tesisatı olan giderlerde kaçağın bulunmasının zor olduğudur. Kamera ile pimaş içi görüntüleme yapılıp içeride çatlak mı var, kırık mı var, çökmemi var bu durum net görülür. Kameradan alınan görüntü ile arızanın tam olarak yeri ve nedeni bulunarak bu duruma göre tamirat yapılır.

Atık su gider borusunda su kaçağı tespiti ücretleri

Pis su kaçağı bulma ücreti diye ayırım yapmak aslında çok da doğru değildir. Çünkü, su kaçağına gidildiğinde hem temiz su hem de pis su kontrol edilir. Su kaçağı var ise temiz su tesisatı kaçak tespiti için ayrı ücret, pis su tesisatı kaçağı için ayrı ücret alınmaz. Su kaçak tespit ücreti bir dairede  150 TL olup hem temiz su tesisatı hem de pis su tesisatı kontrol edilir.

Pis su kamerası ile pimaş boru içi görüntüleme, su kaçağı tespiti ve onarımı profesyonel uygulamalar ile yapılmalıdır. Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti fiyatları her zaman daha uygun olmuştur. Pis su kaçağı bulma başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: