Tıkanıklık Açma 391 kez görüntülendi

Tıkanan Gider Borusu denince atık suyun gittiği PVC boruları aklımıza gelir. Temiz su tesisatı tıkanıklığı ile pis su gider tıkanıklığını karıştırmayın. Tıkanıklık pis su tesisatında boru hattının geçtiği her yerde, atıkların bulunduğu her alanda oluşur. Eski binalardaki gider tıkanıklığı, tıkanan gider borularının özensiz kullanımı sonrası gider boruları tıkanır. Tıkanıklık boruda bulunan yabancı cisim nedeniyle oluşan önemli bir tesisat sorunudur. Tıkalı gider borusunu açmak, tıkanan gideri açmak, tıkalı boru açma teknikleri robotlu makine ile mümkündür.

Kolay yollarla lavabo açma, pimaş gider tıkanıklığı açma ve mutfak gider borusu açma yolları elbette vardır. Ancak bu yolları denediğinizde tıkanıklık açılmaz ise çok fazla zorlamayın.

Tıkalı boru açma kimyasalı döktünüz tıkanıklık açılmadı. Sonra tıkalı gider açma aparatı ile uğraştınız tıkanıklık açılmadı. Bu aşamada gider borusuna zarar verecek başka bir şey yapmayın. Boru tıkandı su gitmiyor ise  tıkalı boru açma kimyasalı kullandınız yine açılmaz ise çok zorlamayın. Tıkanan su borusu açma olsun tuvalet lavabo tıkanan gider borusu açma olsun. Profesyonel yardım gerekiyorsa geciktirmeden alın.

Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır?

Boru tıkanıklığı neden olur ve nasıl açılır için önce nedenini belirleyin ve ona göre müdahale edin. Apartman gider borusu tıkandı ise bu tıkanıklığı uzun sert bir cisimle açmak başınıza daha büyük sorunlar açabilir.

Tıkanıklık tesisatta her giderde oluşabilir. Kullandığınız lavabolar tıkanabilir, klozet tıkanabilir, mutfak tıkanabilir. Mutfak lavabosundan sular geri gelebilir, banyo süzgeci tıkanabilir. Akılınıza gelen her yerde tıkanıklık oluşabilir. Çünkü pis su tesisatı, temiz suyun kullanımı sonucu oluşan atık suyu kanalizasyona götüren ulaştıran bir sistemdir.

  • Tıkanan giderin açılması için cihaz ve usta lazımdır. Cihaz olmadan usta tek başına bir şey yapamadığı gibi usta olmadan da cihaz bir işe yaramaz.
  • Tıkanan giderde bulunan boru çapına göre makine ucunu ince veya kalın tel takılır. Böylece pimaş borularına zarar vermeden tıkanıklık açılır.
  • Makinenin ileri doğru itme gücü ile sert cisimler rögara gönderilerek tıkanıklık açılır. Yumuşak cisimler içinde makinenin geri sarma fonksiyonu kullanılır.
Tıkanan Gider Borusu | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Gider Borusu | Uzmanlar Tesisat

Tesisata giden saç telleri, istemeden tesisat borularına kaçırılan bez parçaları, tıkanıklık sorunu yaşamanıza neden olur. Tıkanıklık nerelerde oluşur, bunu soruyorsanız bağlantı noktaları başta olmak üzere tesisatın her yeri tıkanıklık sorunu yaşayabilirsiniz diyebiliriz. Çapı büyük borular olsun, çapı küçük pis su boruları olsun hepsi tıkanabilir. Her evde tıkanıklık sorunu olma olasılığı vardır. Bazen zaman içinde, bezen de istemeden tesisata kaçırılan atıklar nedeniyle tıkanıklık sorunu olur. Tıkanan tesisat pis su tesisatı ise açılması kolaydır. Yeterki arızanın çözümünde kullanılacak uygun cihazlar kullanın. Oysa temiz su tıkanıklığı yaşanması halinde bu tesisatı açacak uygun cihazlar yoktur.

Tıkanıklık nerelerde oluşur, neden oluşur? Bu gibi merak ettiğiniz konuları servisimizin uzman, alanında deneyimli ustalarından öğrenebilirsiniz.

Tıkalı Gider Borusunu Açma Fiyatları

Tıkanıklık fiyatlarında tıkalı giderin neresi olduğu büyük etkendir. Eğer tuvalet tıkandı ise farklı fiyat, lavabo tıkandı ise farklı fiyat verilir. Tıkanan giderin olduğu katta fiyata etkendir ki, bodrum kat tıkanıklığı ile ara katlardaki tıkanıklık fiyatları da farklıdır. Ortalama orta katlarda bir lavabo açma fiyatı 750 TL iken, tıkalı tuvalet açma fiyatı 1.500 TL civarındadır. Sürekli tıkanan mutfak tıkanıklığı açma fiyatı 800 TL’ dir. Mutfak gider borusu yıkama da yapılacak ise ücreti 1.500TL’dir. Mutfak gider borusu nasıl temizlenir için bizlerden bilgi alabilirsiniz. Tıkanan Gider Borusu açma Firması tesisatla ilgili her konuda yanınızdadır.

Benzer Gönderiler: