Su Kaçağı 269 kez görüntülendi

Duş küvet ve musluk sızıntıları için genellikle su sızıntısının olduğu yerde su kaçağı olduğunu zannederiz oysa bu durum yanıltıcı olabilir. Tesisatçı su sızıntılarını, atık su gider borusu sızıntıları,  küvet ve duş gideri sızıntısı gibi su sızıntılarını cihazla tam olarak tespit eder. Fayans altı su sızıntısı yine cihazla tespit edildikten sonra banyo su sızıntısı tamiri de anında yapılır.

Sızıntılar her tesisatın temel sorunlarından biri olmaya devam etmektedir. Çünkü tesisat boru hattı içinde her zaman su vardır. Su sızıntısının olduğu yer cihazla tespit edildikten sonra anında tamiratı yapılıp tesisat arızası çözülmüş olur. Su tesisatçı servisi musluk duş küvet su sızıntılarını kırmadan profesyonel cihazlarla bulduğu için tadilatlık bir durumda olmaz.

Duş Küvet ve Musluk Sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Duş Küvet ve Musluk Sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Neden Duş Küvet ve Musluk Sızıntıları  Olur?

Duş küvet ve musluk sızıntıları  herkesin başına gelebilecek problemler arasında olup önemli olanın su sızıntısının çözümünün nasıl olacağıdır.

  • Su tesisatındaki şebeke suyunun basıncı, tesisat malzemesinin zamanla deforme olması tesisatta sızıntı sorunları yaşamanızda etkendir.
  • Bazen tesisatın eskimesi, contaların yıpranması, darbeler gibi etkenlerde musluk, duş ve küvet sızıntıları olmasına neden olabilir.
  • Musluk diplerinde su sızıntısının olması durumu ya musluk takıldığında tam sıkılmamıştır ya da musluğa sarılması gereken keten veya teflon sarılmadan takılmıştır.
  • Küvet altı su sızmalarında ise küvet gider bağlantısının olduğu yerde bağlantı hatalı olmaktadır. Ya da küvet altına su akmakta burada birikip alt kata su sızmaktadır.

Bunların sebepleri ustalarımız tarafından kolayca bulunur, sızıntı tespiti yapılır. Bundan sonra gereken tamirat yapılarak, sızıntı sorununuz giderilir.

Duş küvet ve musluk sızıntıları ihmal edilmemelidir. Evde rutubete kadar gidecek sorunlar yaşanmaması için zaman kaybetmeden servisimizi arayın. Ekiplerimiz sızıntı tespiti yaparak size yardımcı olacaktır. Bu yerlerde sızıntıya neden olabilecek conta, boru sorunları hemen tespit edilerek onarımı yapılır. Su sızıntısı evinize zarar vermeden kesilir. Akustik dinleme cihazı ve kameralı cihaz yardımıyla su sızıntısının yeri tespit edilir. Eğer pis su borularından sızıntı oluyorsa, bunun sebebi tıkanıklık olabilir. Bu durumda robotla tıkanıklık açılır ve kamera ile pimaş içi net görüntülenir. Sorunlu yer kırılmış, çatlamış çökmüş ise tam net görülebilir ancak bazı durumlarda sadece bölgesel tespit yapılabilmektedir.

Musluk Dibinden Su Kaçırıyor

Çoğu zaman karşılaştığımız bir durum olan musluk dibinden akan su sızıntısının çok basit nedenleri olmaktadır. Su kaçağı var diye gittiğimiz adreste musluğun ev sahibi tarafından takıldığı için su akıttığını görüyoruz. Tabi burada ev sahibi musluk takmasında sorun yok.Sorun takılan musluğun tam sıkılmadığı ya da musluk sıkılırken fazla sıkıp ezilmeye ve su sızıntısına neden olunmasıdır. Ya da musluk takılırken musluk dişlerine su kaçırmaması için sarılması gereken keten sarılmamış oluyor.  Duş Küvet ve Musluk Sızıntıları için bizi arayıp yardım alabilirsiniz. Sonuç olarak su kaçakları artık sizin için sorun olmasın çünkü, tesisatçı su sızıntılarını cihazla bulur.

Benzer Gönderiler: