Su Kaçağı 461 kez görüntülendi

Duş küvet ve musluk sızıntıları için genellikle su sızıntısının olduğu yerde su kaçağı olduğunu zannederiz. Oysa bu durum yanıltıcı olabilir. Tesisatçı su sızıntılarını, atık su gider borusu sızıntılarını kırmadan cihazla bulur.  Diğer taraftan küvet ve duş gideri sızıntılarının yerini bulup tamir eder. Fayans altı su sızıntısıda cihazla tespit edildikten sonra tamiri de anında yapılır.

Su sızıntıları her tesisatın temel sorunlarından biri olmaya devam etmektedir. Çünkü tesisat boru hattı içinde her zaman su vardır. Su sızıntısının olduğu yer cihazla tespit edildikten sonra anında tamiratı yapılıp tesisat arızası giderilir. Su tesisatçı servisi musluk duş küvet su sızıntılarını kırmadan cihazlarla bulduğu için tadilatlık bir durumda olmaz.

Duş Küvet ve Musluk Sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Duş Küvet ve Musluk Sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Neden Duş Küvet ve Musluk Sızıntıları  Olur?

Duş küvet ve musluk sızıntıları  herkesin başına gelebilecek problemdir. Burada önemli olan su sızıntısının çözümünün nasıl olacağıdır.

  • Su tesisatındaki şebeke suyunun basıncı, tesisat malzemesinin zamanla deforme olması tesisatta sızıntı sorunları yaşamanızda etkendir.
  • Bazen tesisatın eskimesi, contaların yıpranması, darbeler gibi etkenlerde musluk, duş ve küvet sızıntıları olmasına neden olabilir.
  • Musluk diplerinde su sızıntısının olması durumu ya musluk takıldığında tam sıkılmamıştır ya da musluğa sarılması gereken keten veya teflon sarılmadan takılmıştır.
  • Küvet altı su sızmalarında ise küvet gider bağlantısının olduğu yerde bağlantı hatalı olmaktadır. Ya da küvet altına su akmakta burada birikip alt kata su sızmaktadır.

Bunların sebeplerini ustalarımız kolayca bulur ve su sızıntı tespitini yapar. Bundan sonra gereken tamiratı yapıp, sızıntı sorununu gideririz.

Duş küvet ve musluk sızıntıları ihmal edilmemelidir. Evde rutubete kadar gidecek sorunlar yaşanmaması için zaman kaybetmeden servisimizi arayın. Ekiplerimiz sızıntı tespiti yaparak size yardımcı olacaktır. Bu yerlerde sızıntıya neden olabilecek conta, boru sorunlarını hemen tespit ederiz ve onarımını yaparız. Su sızıntısı evinize zarar vermeden kesilir. Akustik dinleme cihazı ve kameralı cihaz yardımıyla su sızıntısının yerini tespit ederiz. Eğer pis su borularından sızıntı oluyorsa, bunun sebebi tıkanıklık olabilir. Bu durumda robotla tıkanıklığı açar ve kamera ile pimaş içini net görüntüleriz. Sorunlu yer kırılmış, çatlamış çökmüş ise  bölgesel tespit yaparız.

Musluk Dibinden Su Kaçırıyor

Çoğu zaman karşılaştığımız bir durum olan musluk dibinden akan su sızıntısının çok basit nedenleri olmaktadır. Su kaçağı var diye gittiğimiz adreste musluğun ev sahibi tarafından takıldığı için su akıttığını görüyoruz. Tabi burada ev sahibinin musluk takmasında sorun yok. Sorun, takılan musluğun tam sıkılmadığıdır. Sorun, musluk sıkılırken fazla sıkıp ezilmeye ve su sızıntısına neden olunmasıdır. Sorun, musluk takılırken musluk dişlerine su kaçırmaması için sarılması gereken keten sarılmamış olmasıdır.  Duş Küvet ve Musluk Sızıntıları için bizi arayıp yardım alabilirsiniz. Sonuç olarak su kaçakları artık sizin için sorun olmasın çünkü, su sızıntılarını cihazla buluyoruz.

Benzer Gönderiler: