Su Kaçağı 467 kez görüntülendi

Su tesisatı sızıntıları evinizde su kullandığınız veya kullanmadığınız her yere ulaşır. Su tesisatı sızıntıları ise önemli bir problemler arasındadır. Su tesisat ustalarımız, su tesisat sızıntısını cihazla bulup, kalorifer tesisatında olacak sızıntının tamirini de ilaçla yapar. Su kaçağı tespiti, su sızıntısı bulma işi hangi tesisatta olursa olsun cihazlarla tespit edilmelidir. Kırmadan su sızıntısı tespitini,  temiz su tesisatı sızıntısı veya pis su sızıntısı ayırımı yapmaksızın yaparız.

Su sızıntısı veya su kaçağından olumsuz etkilenmemek için bir tesisatçıdan yardım almalısınız. Su tesisatında su hattının geçtiği her yerde böyle sorunlar yaşanabilir. Önemli olan bunu fark etmek ve cihazla su sızıntı tespiti yapan usta çağırmaktır. Su sızıntısı nasıl anlaşılır veya evde su sızıntısı olduğu nasıl anlaşılır sorusunun tek cevabı yoktur. Alt komşudan gelen şikayet ile anlaşdığı gibi evde rutubet nem küflenme olduğunda anlaşılır. Yada faturanın kabarık gelmeye başlaması ile anlaşılır. Su kaçağı var ise su sızıntısı bulma işi kırmadan cihazlarla yapılması önemlidir.

 Su Tesisatı Sızıntıları | Kırmadan Su Sızıntısı Tespiti

Su tesisatı temiz suyu kullanımınıza sunar, kullanılan suyu pis su tesisatı da atık olarak kanalizasyona taşır. Bu yüzden temiz su ve pis su hattında sızıntı sorunu yaşanabilir. Su tesisatı su hattı sızıntıları için öncelikle bunların nereden olduğunu tespit ederiz. Yıllardır bu alanda hizmet veren firmamızın deneyimli ustaları su sızıntısı bulma işleminde cihazla hizmet vermektedir.

Su sızıntısının yerini cihazla tespit eden ustalarımız, tamiratı da kolayca yapmaktadır. Etrafı kırmadan, su tesisatı su hattı boyunca bir yere zarar vermeden çalışırlar. Kameralı cihazla sızıntı tespiti yaparlar. Böylece fayans kırmaya da gere kalmaz. Bazı sızıntılar için akustik dinleme cihazları kullanılır. Su tesisatı sızıntıları için profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz.

Su Tesisatı Sızıntıları | Bizim Tesisatçımız

Su Tesisatı Sızıntıları | Bizim Tesisatçımız

Sızıntı kaynaklı oluşacak problemleri önceden kestirmek hayli zor olsada şu kadarını söylemek mümkündür. Dairenizden sızacak su alt katın tavanından çıktığında ve alt kat asma tavan ise sıkıntının ve maliyetin boyutunu düşünün. Bu örnek ile durumun vehametini somut olarak kafanızda canlandırarak kararı siz verebilirsiniz.

  • Su sızıntılarının tespiti için kullanılan yöntemde cihaz olmalıdır. Cihaz olmadan sızıntının olduğu yeri kırıp bulamaya çalışmak neresinden bakarsanız bakın sorundur.
  • Su tesisatında olan su sızıntısı, pis su tesisatında da olabilir. Bu durumda sadece tek cihazla yani akustik su kaçak bulma cihazı yetersiz kalır. Pis su borusunda oluşan su sızması içinde kamera olmalıdır.  Böylece pimaş boru içi görüntüleme yöntemi ile sızıntının olduğu yer görülebilsin.

Su tesisatı sızıntıları profesyonel cihazlar ve tesisat ustaları ile kırmadan dökmeden çözüme kavuşur.

Su Kaçağı Tespiti ve Su Sızıntısı Bulma Fiyatı

Cihaz kullanarak su kaçağı, su sızıntısı bula su kaçağının olduğu yere göre değişir. Bir dairede su kaçağı bulma fiyatı ile bahçede su kaçağı bulma  fiyatı farklıdır. Villada su kaçağı bulma fiyatı ile fabrikada su kaçağı bulma fiyatı farklıdır. Ortalama 100 metrekare bir dairde su kaçağı bulma fiyatı 850 TL civarındadır.  Su tesisatı sızıntıları uygun fiyatlarla kısa sürede bulunup tamir edilebilir.

Benzer Gönderiler: