Su Kaçağı 231 kez görüntülendi

Su kaçağı tespiti sırasında kesin sonuçlara ulaşmak için Termal kamera ile su kaçağı bulma yöntemini kullanan bir tesisatçı ile çalışabilirsiniz. Termal kamera genellikle sıcak su borularında oluşan su kaçak tespitleri için kullanılır. Yani, termal kamera ile soğuk su kaçağı tespiti her zaman başarılı olmayabilir. Çünkü, termal kamera su kaçağını bulmak için yardımcı cihazdır.

Termal kamarayla su kaçağı tespiti yapıldığında ısıya duyarlı özelliğinden yararlanılıp tespit yapılır. Termal kamerayla sıcak su tesisat borusu su kaçağı tespiti başarılıdır. Termal kamerayla yer altı su kaçağı bulma soğuk su tesisatı için çok da başarılı su kaçağı termal kamera yöntemi değildir.  Termal kamera ile su kaçaklarını bulan tesisatçı firma da akustik cihazda vardır ve soğuk su tesisatı su kaçak tespiti bu cihazla yapılır.

Su Kaçağı Arama Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Fiyatı yüksek olduğu için her tesisatçıdan bu hizmeti alamazsınız. Ayrıca termal kamera ile su kaçağı tespiti yapmak ta zordur. Oldukça deneyimli ustalara ihtiyaç vardır. Servisimizde bu olanaklara her zaman sahip olursunuz. Termal kamera aslında daha çok sıcak su hattında oluşan arızaların tespitinde kullanılmaktadır. Soğuk su tesisatında oluşan su sızıntısını bulmak akustik dinleme cihazı ile daha kolay bulunur desek yanlış olmaz.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Termal kamera ile su kaçağı bulma fiyatlandırması da, alanın büyüklüğüne orantılı şekilde yapılır. Bu yöntemle çalışma sırasında tesisat borularından sıcaklık dalgaları değerlendirilir. Hedef tesisattaki sıcaklık dağılımını tespit etmektir. Eğer tesisatınızda su kaçağı varsa, termal kamera bunun yerini kesin olarak bulmamızı sağlar. Bu yöntemde herhangi bir kırma işi yapılmaz. Tamamen yüzeysel çalışma yapılır. Tesisatın borularındaki su kaçağı noktasal şekilde tespit edilerek, kolayca zahmetsizce tamir yapılır. Su tesisatı kaçak tespiti mutlaka uzmanına yaptırılmalıdır.

  • Termal kamera soğuk su tesisatında yardımcı cihaz iken sıcak su kaçaklarında ana cihazdır.
  • Sıcak su tesisatındaki su kaçağı termal ile daha isabetli ve kolay tespit edilir. Su kaçağının olduğu yerde resimde de görüldüğü gibi su kaçağının olduğu yer net belirlenebilmektedir.
  • Termal ile tespit yapılması olanağı olan tesisatçı bu cihazı kullandığında her açıdan avantaj sağlamış olur.

Termal kamera ile su kaçağı bulma hizmeti ile zemin altı sıcak su borularındaki su kaçaklarına son verilir.

Termal kamera ile sıcak su tesisat borusu su kaçağı tespiti fiyatı

Evinizde su kaçağı olduğunu görürseniz, termal kamera ile hizmet veren tesisatçı servisten destek alabilirsiniz. Her tesisatçı da termal kamera olmayabilir. Bu nedenle ilk başta tesisatçınıza bunu sormalısınız. Termal kamera sıcak su kaçağı tespitini yapmak için üretilen bir cihazdır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti, termal kamera ile kalorifer borularında su kaçağı bulma işi profesyonel yöntemler ile yapılır.

Su kaçağı bulma ücretlerini biliyorsanız termal kamera ile yapılan su kaçak tespiti de bu paraleldedir. Ortalama bir fiyat yazmak gerekirse bir dairede sıcak su tesisatı kaçağını bulma ücreti 200 TL civarındadır. Termal kamera ile tespit yapan usta kırma dökme yapmadan kalıcı garantili çözüm sunar. Termal kamera su kaçağı tespit cihazı fiyatları yüksek olduğu için veya yardımcı cihaz olduğu için her tesisatçı da bulunmaz. “Termal kamera ile su kaçağı bulma” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: