Su Kaçağı 406 kez görüntülendi

Su kaçağı tespiti sırasında kesin sonuçlara ulaşmak önemlidir. Bunu için Termal kamera ile su kaçağı bulma yöntemini kullanan bir tesisatçı ile çalışabilirsiniz. Termal kamerayı genelde sıcak su borularında oluşan su kaçak tespitleri için kullanılırız. Yani, termal kamera ile soğuk su kaçağı tespiti her zaman başarılı olmayabilir. Çünkü, termal kamera su kaçağını bulmak için yardımcı cihazdır.

Termal kamarayla su kaçağı tespiti yaptığımızda, ısıya duyarlı özelliğinden yararlanıp tespit yaparız. Termal kamerayla sıcak su tesisat borusu su kaçağı tespitini başarılı bir şeklide yaparız. Termal kamerayı yer altı su kaçağı bulma soğuk su tesisatı için kullanmıyoruz. Soğuk su tesisatı kaçağı için termal kamera yöntemi isabetli değildir.  Termal kamera ile su kaçaklarını bulan tesisatçı firma da akustik cihazda vardır. Soğuk su tesisatında su kaçağı olduğunda,  su kaçak tespitini bu cihazla yaparız.

Su Kaçağı Arama Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Fiyatı yüksek olduğu için her tesisatçıdan bu hizmeti alamazsınız. Ayrıca termal kamera ile su kaçağı tespiti yapmakda zordur. Oldukça deneyimli ustalara ihtiyaç vardır. Servisimizde bu olanaklara her zaman sahip olursunuz. Termal kamerayı aslında daha çok sıcak su hattında oluşan arızaların tespitinde kullanıyoruz. Soğuk su tesisatında oluşan su sızıntısını bulmak akustik dinleme cihazı kullanıyoruz.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma | Bizim Tesisatçımız

Termal kamera ile su kaçağı bulma fiyatlandırmasını, alanın büyüklüğüne orantılı şekilde yaparız. Bu yöntemle çalışma sırasında tesisat borularından sıcaklık dalgalarını değerlendiririz. Hedef tesisattaki sıcaklık dağılımını tespit etmektir. Eğer tesisatınızda su kaçağı varsa, termal kamera bunun yerini kesin olarak bulmamızı sağlar. Bu yöntemde herhangi bir kırma işi yapılmaz. Tamamen yüzeysel çalışma yaparız. Tesisat borularındaki su kaçağını noktasal şekilde tespit ederiz. Sonrasında kolayca zahmetsizce tamirini yaparız. Su tesisatı kaçak tespitini mutlaka uzmanına yaptırın.

  • Termal kamera soğuk su tesisatında yardımcı cihaz iken sıcak su kaçaklarında ana cihazdır.
  • Sıcak su tesisatındaki su kaçağını termal ile daha isabetli ve kolay tespit ederiz. Su kaçağının olduğu yerde resimde de görüldüğü gibi su kaçağının olduğu yeri net belirleriz.
  • Termal ile tespit yapılması olanağı olan tesisatçı bu cihazı kullandığında her açıdan avantaj sağlamış olur.

Termal kamera ile su kaçağı bulma hizmeti ile zemin altındaki sıcak su borularındaki su kaçaklarına son veriyoruz.

Termal kamera ile sıcak su tesisat borusu su kaçağı tespiti fiyatı

Evinizde su kaçağı olduğunu görürseniz, termal kamera ile hizmet veren tesisatçı servisten destek alabilirsiniz. Her tesisatçı da termal kamera olmayabilir. Bu nedenle ilk başta tesisatçınıza bunu sormalısınız. Termal kamera sıcak su kaçağı tespitini yapmak için üretilen bir cihazdır. Termal kamera ile su kaçağı tespitini, termal kamera ile kalorifer borularındaki su kaçağı bulma işini profesyonel yöntemler ile yapıyoruz.

Su kaçağı bulma ücretlerini biliyorsanız termal kamera ile yapılan su kaçak tespiti de bu paraleldedir. Ortalama bir fiyat yazmak gerekirse bir dairede sıcak su tesisatı kaçağını bulma ücreti 1.000 TL civarındadır. Termal kamera ile tespit yapan ustamız kırma dökme yapmadan kalıcı garantili çözüm sunar. Termal kamera su kaçağı tespit cihazı fiyatları yüksek olduğu için veya yardımcı cihaz olduğu için her tesisatçı da bulunmaz. “Termal kamera ile su kaçağı bulma” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: