Tıkanıklık Açma 1591 kez görüntülendi

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır için verilmesi gereken cevap cihaz ile boruya zarar vermeden açılır şeklinde olmalıdır. Temiz su tesisat borusunda tıkanıklık açma pis su gider boru tıkanıklığı açma ile aynı yöntemle yapılmaz. Temiz su tıkanıklığı, su tesisat borusu açma için de elbette bu işe uygun makine gereklidir. Temiz su borusu tıkanıklığı için bu cihaz sahip değilseniz lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin.

Tesisatçı çözüm odaklı olmalı ve yapamayacağı işi yaparım dememelidir. Tıkalı su tesisat borusu açma işi için gerekli olan su jeti dediğimiz cihaz olmalıdır. Tıkanılık pis suda olsa tıkanıklık açma cihazı ile açılır ancak temiz su tesisat tıkanıklığı bu şekilde açılamaz. Çünkü, tıkanıklık açma cihazı pimaş boruları için üretilmiş olup çapı temiz su borularına uygun değildir. Temiz su tesisat tıkanıklığına özel bu tıkanıklığı  açacak bir cihaz henüz yok. Ancak biz tesisatçıların bu tıkanıklığı açabilmek için ürettikleri farklı yollar bulunmaktadır. Su tesisatında tıkanıklık her zaman olabilecek sorunlardan değildir.

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Su Tesisat Borusu Açma Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

  Su borusu tıkandı nasıl açılır için bir ayırımı yapmak isabetli olacaktır. Öncelikle yazımıza başlamadan pis su tesisatı ve temiz su tesisatı ayrımını yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

  • Temiz su tesisatı musluklarımızdan akan suyu bize ulaştıran tesisat olup bu tesisattaki borular beyaz küçük çaplı borulardır.
  • Pis su tesisatı kullanım suyunun atık suyun dışarı atıldığı genelde çapı büyük pimaş borulardan oluşan tesisattır.

Şimdi tıkanıklık oluştuğunda sizce temiz su tesisatına tıkanıklık açma cihazı ile müdahale edilebilir mi ? Hayır diyoruz nedeni, boru çapı çok küçük olduğundan güncel durumda var olan kamera veya tıkanıklık cihazı girmemektedir.

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır, neler yapılır, evime zarar gelir mi gibi düşünceleriniz varsa bunları servisimize danışarak öğrenebilirsiniz. Su borusu tıkanıklığını açmak için özel bir cihaz kullanılmamaktadır. Bu tesisattaki tıkanıklığı açmak için tesisata hava ve su verilerek açılmaya çalışılır. Tesisattaki belli başlı bağlantı noktaları elden geçilir ve su sayacı kontrol edilebilir.

Robot denilen bu cihaz pis su gider boru tıkanıklıklarını açabilirken temiz su tesisat borularında kullanım alanı yoktur.  Pis su için gerektiği takdirde tıkanıklık açmak için kameralı cihazda kullanılır ancak temiz su tesisatı için bu yapılamaz. Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır, fayanslarım kırılır mı diye endişesi olanlar için servisimizden yardım almalarını tavsiye ederiz. Bu konuda deneyim sahibi olan ustalarımız kendi yöntemleri ile su borusu tıkanıklığını açmaya çalışacaktır. Bilinen veya ayırt edilemeyen bir husus var onuda burada izah etmeye çalışalım ki sorunun ne olduğunu nereden olduğunu ve çözümü hakkında bilgi aktarmış olalım.

Temiz su tesisat borusunda tıkanıklık açma fiyatı

Bu cihazla temiz su tesisat boru tıkanıklığını açma ücreti 150 TL – 250 TL arasında değişir. Tesisat demir boru ise borunun delinme durumu da olabilir. İster tıkanıklık açılsın ister açılmasın ücret alınmaktadır. Yapılan bu uygulamada başarı oranı yüksek olmakla beraber garantisi yoktur.

Kapalı su borusu açma, tıkanan musluk borusu açma ücretleri uygun olup bu işe yapılırken tıkalı boru açma kimyasalı da kullanılmaz. Su tesisat boru tıkanıklığı açma işinde alınan ücret bütçeyi sarsmayacak miktardadır. Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: