Tıkanıklık Açma 4357 kez görüntülendi

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır için verilmesi gereken cevap cihaz ile boruya zarar vermeden açılır şeklindedir. Temiz su tesisat borusunda tıkanıklık açma, pis su gider boru tıkanıklığı açma ile aynı yöntemle yapılmaz. Temiz su tıkanıklığı, su tesisat borusu açma için de elbette bu işe uygun makine gereklidir. Temiz su borusu tıkanıklığı için bu cihaz sahip değilseniz lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin.

Tesisatçı çözüm odaklı olmalı ve yapamayacağı işi yaparım dememelidir. Tıkalı su tesisat borusu açma işi için gerekli olan su jeti dediğimiz cihaz olmalıdır. Tıkanılık pis suda olsa tıkanıklık açma cihazı ile açılır ancak temiz su tesisat tıkanıklığı bu şekilde açılamaz. Çünkü, tıkanıklık açma cihazı pimaş boruları için üretilmiş olup çapı temiz su borularına uygun değildir. Temiz su tesisat tıkanıklığına özel bu tıkanıklığı  açacak bir cihaz henüz yok. Ancak biz tesisatçıların bu tıkanıklığı açabilmek için ürettikleri farklı yollar bulunmaktadır. Su tesisatında tıkanıklık her zaman olabilecek sorunlardan değildir.

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Su Tesisat Borusu Açma Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

  Su borusu tıkandı nasıl açılır için bir ayırımı yapmak isabetli olacaktır. Öncelikle yazımıza başlamadan pis su tesisatı ve temiz su tesisatı ayrımını yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

  • Temiz su tesisatı musluklarımızdan akan suyu bize ulaştıran tesisattır. Bu tesisattaki borular beyaz küçük çaplı borulardır.
  • Pis su tesisatı atık suyun dışarı atıldığı genelde çapı büyük pimaş borulardan oluşan tesisattır.

Şimdi tıkanıklık oluştuğunda sizce temiz su tesisatına tıkanıklık açma cihazı ile müdahale edilebilir mi ? Hayır diyoruz nedeni, boru çapı çok küçük olduğundan kamera veya tıkanıklık cihazı boru içine girmez.

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır, neler yapılır, evimiz zarar görürü mü ? Bu gibi düşünceleriniz varsa bunları servisimize danışarak öğrenebilirsiniz. Su borusu tıkanıklığını açmak için özel bir cihaz kullanıyoruz. Bu tesisattaki tıkanıklığı açmak için tesisata hava ve su vererek tıkanıklığı açmaya çalışırız. Tesisattaki belli başlı bağlantı noktalarını elden geçirip ve su sayacı kontrol ederiz.

Robot denilen cihazla pis su gider boru tıkanıklıklarını açarız. Ancak temiz su tesisat borularında kullanım alanı yoktur.  Pis su için gerektiği takdirde tıkanıklık açmak için kameralı cihazda kullanılırız ancak temiz su tesisatı için kullanamayız. Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır, fayanslarım kırılır mı diye endişesi olanlar var. Bu ve benzeri soruları servisimize sorun. Bu konuda deneyim sahibi olan ustalarımız kendi yöntemleri ile su borusu tıkanıklığını açmaya çalışacaktır. Bilinen veya ayırt edilemeyen bir husus var onuda burada izah etmeye çalıştık. Sorunun ne olduğunu nereden olduğunu ve çözümü hakkında bilgi aktardık.

Temiz su tesisat borusunda tıkanıklık açma fiyatı

Bu cihazla temiz su tesisat boru tıkanıklığını açma ücreti 850 TL – 1.250 TL arasında değişir. Tesisat demir boru ise borunun delinme durumu da olabilir. İster tıkanıklık açılsın ister açılmasın ücret alıyoruz. Yapılan bu uygulamada başarı oranı yüksek olmakla beraber garantisi yoktur.

Kapalı su borusu açma, tıkanan musluk borusu açma ücretleri uygundur. Bu işler yapılırken tıkalı boru açma kimyasalı da kullanmayız. Su tesisat boru tıkanıklığı açma işinde alınan ücret bütçeyi sarsmayacak miktardadır. Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: