Petek Temizleme 1625 kez görüntülendi

Petekler çok soğuk şikayetinin sebebi olan ısınmayan peteklerdir. Kışın soğuğunda hiç istemediğimiz şey peteklerin ısıtmamasıdır. Petek tesisatında meydana gelen ısınma sorununun çözümü için cihazla petekleri temizliyoruz. Petekler buz gibi neden böyle oluyor, kalorifer peteği neden ısınmıyor? Bu şikayetler varken bir taraftanda yüksek faturalar öderiz.

Peteklerin üstü sıcak altı soğuk, kombi petekleri ısıtmıyor? Bu gibi sorunlar ortaya çıktığında yakıt masrafıda oldukça yükselir buna rağmen ısınamayız. Kombi çalışıyor, hatta kombi ayarını yükseltmeme rağmen kombi petekleri ısıtmıyor. Bu sorunlar petek bakımını, petek temizliğini ihmal etmiş olan kişilerin yakınmalarıdır.

Bazı petekler ısınmıyor, son petek neden ısınmıyor diye devam eden şikayetlerin temelinde petek tıkanıklığı vardır. Tıkanan petek kanallarında sıcak su dolaşımda bulunamaz. Peteklerin altı soğuk veya peteğin yarısı sıcak yarısı soğuk  gibi şikayetlere sebep olur.

Kombi Petekleri ısıtmıyor ve Petekler Çok Soğuk Nedeni Nedir?

Peteklerin soğuk olduğunda hemen petekte hava vardır diye geçiştirmeyin. Petek havası olduğunda sadece peteğin üst kısımları ısınmaz. Eğer peteklerin altında soğukluk varsa bu tamamen peteklerin kirlenmesinden dolayı olur.

Peteklerin kirlenmesi, kireçlenmesi ısınmanızın önünde önemli bir engeldir. Petekleri temizletmediğiniz takdirde bundan kurtulamazsınız.  Acilen petek temizliği yaptırmanız gerekir. Daha sonrada her sene peteklerinizi böyle temizletmelisiniz. Bu sayede petekler çok soğuk neden diye endişe etmez, sorun yaşamazsınız. Evde de ısınmanız kesintiye uğramaz. Soğuk petekler için çare petek temizliği yapmak ve sorundan kurtulmaktır.

Petek temizliği ısıtmayan peteklerde ilk akla gelen seçenektir. Oysa kapsamlı olaya baktığımızda başka nedenlerde olduğunu görürüz. Peteklerin ısıtmaması kombinin yetersiz kalması veya kombide arıza olması bir neden oabilir. Başka bir nedende kalorifer tesisatında ters bağlantı olmasıdır. Ben daha önce peteklerden istediğim sıcaklığı alıp ısınabiliyor muydum? Eğer cevap evet ise zamana ve kullanıma bağlı kalorifer tesisatı kirlenmiş, tıkanmış olabilir. Eğer cevap hayır hiç istediğim ısıyı alamadım ise burada kalorifer tesisatında veya kombide bir sorun var demektir.

Petekler Çok Soğuk | Uzmanlar Tesisat

Petekler Çok Soğuk | Uzmanlar Tesisat

Kombi sağlıklı çalıştığında petekler ısınmıyor soğuk kalıyorsa, hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Petek temizleme hizmeti sayesinde bu sorunu kolayca aşacaksınız. Ekiplerimiz petek temizleme cihazı ile peteklerinizi özel bir cihazla temizler.

Isıtmayan petekler için ilaçlı makineli petek temizliği uygulaması

Radyatörlerin yarısı soğuk, kalorifer petekleri ısıtmıyor, bazı petekler ısınmıyor. Havası alındığı halde ısınmayan petek ve kombi petekleri ve suyu ısıtmıyor. Daha fazlası da sıralanabilecek bu başlıklarda ki soruların cevabı veya çözümü  cihazlı petek temizliğidir.

Peteklerde oluşan ısınma sorunu genelde petek kirliliğine dayalı olduğu için yapılması gereken cihazlı petek temizliğidir. Bu nedene dayalı olan sorunlarda bir tesisatçı ile iletişime geçin. Cihazla petekler sökülmeden profesyonelce yapılan uygulamayı talep edin. İlk aşamada doğru kişiden hizmet almak sorunun çözümünde atılan en büyük adım olacaktır. Petekler çok soğuk ise çözüm için ilk adımı atarak ilaçlı cihazla uygulama için bizi arayın.

Benzer Gönderiler: