Petek Temizleme 484 kez görüntülendi

Petekler çok soğuk şikayetinin sebebi olan ısınmayan petekler, kışın soğuğunda hiç istemediğimiz bir durumu ortaya çıkarır. Petek tesisatında meydana gelen ısınma sorununun çözümü için cihazla petekler temizletilmelidir. Petekler buz gibi neden böyle oluyor, kalorifer peteği neden ısınmıyor şikayetleri varken bir taraftanda yüksek faturalar öderiz.

Peteklerin üstü sıcak altı soğuk, kombi petekleri ısıtmıyor gibi sorunlar ortaya çıktığında yakıt masrafında oldukça yükselir ancak buna rağmen ısınamayız. Kombi çalışıyor, hatta kombi ayarını yükseltmeme rağmen kombi petekleri ısıtmıyor. Bu sorunlar petek bakımını, petek temizliğini ihmal etmiş olan kişilerin yakınmaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bazı petekler ısınmıyor veya son petek neden ısınmıyor diye devam eden şikayetlerin temelinde petek tıkanıklığı vardır. Tıkanan petek kanallarında sıcak su dolaşımda bulunamaz. Peteklerin altı soğuk veya peteğin yarısı sıcak yarısı soğuk  gibi şikayetlere sebep olur.

Kombi Petekleri ısıtmıyor ve Petekler Çok Soğuk Nedeni Nedir?

Peteklerin soğuk olmasını hemen petekte hava vardır diye geçiştirmeyin. Petek havası olduğunda sadece peteğin üst kısımları ısınmaz. Eğer peteklerin altında soğukluk varsa bu tamamen peteklerin kirlenmesinden dolayı olur.

Peteklerin kirlenmesi, kireçlenmesi ısınmanızın önünde önemli bir engeldir. Petekleri temizletmediğiniz takdirde bundan kurtulamazsınız.  Acilen petek temizliği yaptırmanız gerekir. Daha sonrada her sene peteklerinizi böyle temizletmelisiniz. Bu sayede petekler çok soğuk neden diye endişe etmez, sorun yaşamazsınız, evde de ısınmanız kesintiye uğramaz. Soğuk petekler için çare petek temizliği yapmak ve sorundan kurtulmaktır.

Petek temizliği ısıtmayan peteklerde ilk akla gelen seçenektir. Oysa kapsamlı olaya baktığımızda başka  nedenlerde olduğunu görürüz. Peteklerin ısıtmaması kombinin yetersiz kalması veya kombide arıza olması veya kalorifer tesisatında ters bağlantı olması da neden olabilir. Dolayısıyla şuna bakmak gerek burada, ben daha önce peteklerden istediğim sıcaklığı alıp ısınabiliyor muydum? Eğer cevap evet ise zamana ve kullanıma bağlı kalorifer tesisatı kirlenmiş, tıkanmış olabilir. Eğer cevap hayır hiç istediğim ısıyı alamadım ise burada kalorifer tesisatında veya kombide bir sorun var demektir.

Petekler Çok Soğuk | Uzmanlar Tesisat

Petekler Çok Soğuk | Uzmanlar Tesisat

Kombi sağlıklı çalıştığında petekler ısınmıyor soğuk kalıyorsa, hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.Petek temizleme hizmeti sayesinde bu sorunu kolayca aşacaksınız. Ekiplerimiz petek temizleme cihazı ile peteklerinizi özel bir kimyasalla temizler.

Isıtmayan petekler için ilaçlı makineli petek temizliği uygulaması

Radyatörlerin yarısı soğuk,, kalorifer petekleri ısıtmıyor, bazı petekler ısınmıyor, havası alındığı halde ısınmayan petek ve kombi petekleri ve suyu ısıtmıyor.Daha fazlası da sıralanabilecek bu başlıklarda ki soruların cevabı veya çözümü ilaçlı cihazlı petek temizliğidir.

Peteklerde oluşan ısınma sorunu genelde petek kirliliğine dayalı olduğu için yapılması gereken ilaçlı cihazlı petek temizliğidir. Bu nedene dayalı olan sorunlarda bir tesisatçı ile iletişime geçerek cihazla petekler sökülmeden profesyonelce yapılan uygulamayı talep edin. İlk aşamada doğru kişiden hizmet almak sorunun çözümünde atılan en büyük adım olacaktır. Petekler çok soğuk ise çözüm için ilk adımı atarak ilaçlı cihazla uygulama için bizi arayın.

Benzer Gönderiler: