Su Kaçağı 393 kez görüntülendi

Tavandan su sızıyor tesisatçı lazım ise telaş etmeden cihazla su tesisatı kaçak bulma servisini arayın. Evinizde tavandan su sızıyor ise bunun tek bir sebebi olmasada ana neden bellidir. En kuvvetli ihtimal, üst kattaki komşunuzun tesisatında su kaçağı olmasıdır. Bu durumdan komşunuz haberdar olmayabilir bunu için komşunuza su kaçağı olduğunu söyleyip uyarmalısınız. Üst katın tavanından su sızıyor, banyo tavanı akıyor, tuvalet tavanından  su sızıyor. Bu tesisat arızaları, su tesisat sızıntıları acil çözülmelidir. Üst kat su sızıntısı sürekli devam eder ise su sızıntısının olduğu alanlarda sararma olmaya başlar.

Daha fazla zarar görmememiz adına komşunuzdan su kaçağı tespiti yaptırmasını istemelisiniz. Su kaçağı tespiti artık cihazla yapılabildiği için telaş edilmemelidir. Betondan su sızması durumunda üst kattan su damlıyor diye düşünmek ilk akla gelendir. Tavandan su damlaması alt kata su damlıyor olması durumunda üst kat tesisatı kontrol edilir. Banyonun tavanından damlayan su banyodan aşağıya su sızıyor şikayeti ile bize ulaşır. Bizde üst kat tesisat kontrollerini yaparak su kaçağının kaynağını buluruz. Banyodan aşağı su sızıyor ve tavandan su akması durumuna çözüm  asla ertelemeyin.

Üst Kat Tavandan Su Sızıyor Tesisatçı Lazım

Kırmadan su kaçağı bulma hizmeti alabileceğiniz servisimizden usta çağırmanız yeterli olur. Henüz kendi evine zarar vermemiş ancak alt kata tavandan su sızıyor. Su sızıntısının kaynağı pis suda olabilir, temiz suda olabilir. Tesisatın tamamının kontrolünü yaparak bu ayırımı yapabiliriz. Çağırmış olduğunuz ustalarımız duruma hemen müdahale eder ve su kaçağı olan yeri cihazla tespit eder.

Tesisatta su kaçağı olduğu zaman suyun damlama yaptığı yerde kaçak var demek çok isabetli olmaz. Çünkü, su bir şekilde yol bularak en zayıf noktadan zemine çıkar. Tavanda, duvarda gezinerek gün yüzüne çıkar. Sadece sizin evinizi değil, komşularınızı bile mağdur edecek bu durumdan ne kadar erken kurtulursanız o kadar iyi olacaktır. Bu yüzden su kaçağı ihmal edilmemesi gereken bir sorundur. Bunu fark eder etmez bir tesisatçı çağırmakta geç kalmadan  su kaçağının yerini tespit ettirin. Tavandan su sızıyor tesisatçı lazım diye telaşa kapılmadan sızıntıyı cihazla tespit edecek tesisatçıyı çağırın. Tavanda sarı lekelerde varsa bunun pis su giderlerinden olduğunu söyleyebiliriz.

Tavandan Su Sızıyor Tesisatçı Lazım | Uzmanlar Tesisat

Tavandan Su Sızıyor Tesisatçı Lazım | Uzmanlar Tesisat

  • Ancak gelen tesisatçı hem temiz su tesisatını hem de pis su tesisatını cihazlarla kontrol ederek kaçağın olduğu yeri söyleyebilir.
  • Temiz su tesisatının kontrolü akustik dinleme cihazı dediğimiz su tesisatının dinlenmesi yolu ile bulunur.
  • Pis su tesisatının kontrolü ise kamera ile pimaş içinin görüntülenmesi yolu ile bulunur. Bu iki uygulama yapılarak kaçağın olduğu yerden emin olunur.

Tavandan Su Sızıyor Üst Komşu Evde Yok Ne Yapmalıyım?

Üst kattan yani tavandan su sızması büyük ihtimalle sizin üstünüzde bulunan dairede oluşan su kaçağıdır. Su kaçağı olduğunda sizin dairenin tavanından damlama yapar. Çünkü, sizin evinizin tesisatı yerden veya duvardan gider tavandan giden bir tesisat olma ihtimali spesifiktir.

Eğer üst kattakiler evde yok ise yapabileceğiniz ya onlara ulaşmak ya da su saatinin vanasını kapatmak olacaktır. Tavandan su akması nasıl önlenir için komşu evde yok ise ilk yapılması gereken müdahaledir. Yağmur yağınca tavandan su akıyor ise burada bir izolasyon sıkıntısı olduğu ilk akla gelendir. Bu durumda izolasyon sorunları giderilmelidir. Tavandan Su Sızıyor Tesisatçı Lazım başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: