Tesisat 393 kez görüntülendi

Evde su sızıntısı bulmanın yolları içinde bilinmesi gereken ve önemli olan çözüm cihazla tespittir. Kırma dökme yaparak yeni sorunlara neden olmayın. Su sızıntısını bulacağım diye etrafı kırıp dökmenin ve tadilatlık bir durum ortaya çıkarmanın neresi çözümdür. Fayans altında su sızıntısı tespiti işi su tesisatında kaçak bulma işi evdeki imkanlarla zordur. Cihaz olmadan  evde su kaçağı tespiti pek mümkün değildir. Evde su kaçağı tespiti, evlerde su sızıntıları bulma, pratik yollardan su sızıntılarını bulma elbette vardır.  Patlak boru su sızıntısı yapıyor ise cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapmak zordur. Su sızıntılarını ancak, evde  duvarda terleme, duvarda kabarma ve var ise anlarsınız.

Evde su sızıntısı nasıl bulunur için cihaz yok ise kendi çabanızla kırma dökme olmadan su kaçak tespiti mümkün değildir. Kırmadan su kaçağı bulma ancak profesyonel cihazla su kaçağı bulma yöntemi ile yapılır. Farklı yollarla su kaçağı bulma durumu cihazlar olur ise anlam kazanır ancak cihaz olmadan su kaçak tespitin tek yolu kırma dökme olacaktır.

Evde Su Sızıntısı Bulmanın Yolları | Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatında olan su kaçakları ve su sızıntıları için önceden önlem almanız çokta mümkün değildir. Tesisat montajı aşamasında yapılan hata bir zaman sonra ortaya çıkar. Beklenmedik arızaların ne zaman çıkacağını sizin bilmeniz olası bir durum değildir. Oysa su sızıntısının nasıl en iyi şekilde çözülebileceğini bilmeniz günümüz şartlarında mümkündür.

Su sızıntısı evde çeşitli hasarlara yol açabilir. Bu nedenle su sızıntısının en kısa sürede bulmamız gerekir. Evde su sızıntısı bulmanın yolları tamamen profesyonel yardım almaktan geçer. Bunu kendi başınıza yapmanız mümkün değildir. Çünkü su tesisatı görünür yerlerde değildir. Su sızıntısı olan boru hattı hep fayans arkalarında, duvar arkalarında olur.

Bu nedenle evde su sızıntısı bulmanın yolları konusunda servisimizin deneyimli ustalarını tavsiye ederiz. Su sızıntısı, ustalarımız tarafından kameralı cihazla, akustik dinleme cihazıyla tespit edilir. Bu yöntemde fayans kırma, duvar kırma gibi işlemler yapmayız. Su kaçağı olduğunda evde tadilat yapmadan su sızıntısından kurtulursunuz. Su sızıntısı bulma hizmeti veren servisimizden ihtiyacınız olduğu zaman yardım alabilirsiniz. Evde su tesisatı arızası bulmanın yöntemleride arzu ederseniz ustalarımız tarafından size anlatılacaktır.

Su sızıntısını gördüğünüz zaman hemen harekete geçmelisiniz. Beklediğiniz zaman duvarlarınız bundan olumsuz etkilenir. Duvarlarda ıslanma, nemlenme, sıvaların kabarması ve sonunda rutubet oluşmaya başlar. Evdeki pis kokuları da atlamayalım. Bu nedenle cihazla su sızıntısı bulma yöntemini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Evde Su Sızıntısı Bulmanın Yolları | Bizim Tesisatçımız

Evde Su Sızıntısı Bulmanın Yolları | Bizim Tesisatçımız

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Tesisat borularının dışarıda kalan kısımlarında oluşabilecek su sızıntıları kontrol edilebilir. Fakat zemin altında kalan tesisat için yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamaktadır.

  • Evde  su sızıntı tespiti için yapılacak bir şeyler elbette vardır. Ancak bunlar görünür yerlerdeki su sızıntılarının tespiti ile sınırlıdır.
  • Musluk diplerinde bir akam var mı yok mu buna bakabilirsiniz. Gider borularında dışarıda olan kısımlarda bir sızma var mı yok mu buna bakabilirsiniz.
  • Fayans aralarında derzler sağlam mı değil mi buna bakabilirsiniz.
  • Ara muslukların diplerinden sızan su var mı yok mu buna bakabilirsiniz.

“Evde su sızıntısı bulmanın yolları ” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen yazımızı beğenin.

Benzer Gönderiler: