Tesisat 276 kez görüntülendi

Evde su sızıntısı bulmanın yolları içinde bilinmesi gereken ve önemli olan çözüm olabilecek yöntem her ne ise size yeni sorunları getirmemelidir. Su sızıntısını bulacağım diye etrafı kırıp dökmenin ve tadilatlık bir durum ortaya çıkarmanın neresi çözümdür. Fayans altında su sızıntısı tespiti işi su tesisatında kaçak bulma işi cihaz olmadan  evde su kaçağı tespiti ile olacak şey değildir. Evde su kaçağı tespiti, evlerde su sızıntıları bulma, pratik yollardan su sızıntılarını bulma elbette vardır. Ancak çözüm için bu çok bir işe yaramaz. Patlak boru su sızıntısı yapıyor ise cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapmak zordur. Su sızıntılarını evde kontrol ettiğinizde bulmak için dikkatlice baktığınızda duvarda terleme, duvarda kabarma ve var ise su sızıntısı olduğunu anlarsınız.

Evde su sızıntısı nasıl bulunur için cihaz yok ise kendi çabanızla kırma dökme olmadan su kaçak tespiti mümkün değildir. Kırmadan su kaçağı bulma ancak profesyonel cihazla su kaçağı bulma yöntemi ile gerçekleştirilir.  Farklı yollarla su kaçağı bulma durumu cihazlar olur ise anlam kazanır ancak cihaz olmadan su kaçak tespitin tek yolu kırma dökme olacaktır.

Evde Su Sızıntısı Bulmanın Yolları | Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatında oluşması normal olan su kaçakları ve su sızıntıları için önceden önlem almanız vatandaş olarak çokta mümkün değildir. Tesisat montajı aşamasında yapılan hatanın zaman sonra ortaya beklenmedik arızalara çıkarmasını sizin bilmeniz olası bir durum değildir. Oysa su sızıntısının nasıl en iyi şekilde çözülebileceğini bilmeniz günümüz şartlarında mümkündür.

Su sızıntısı evde çeşitli hasarlara yol açabilir. Bu nedenle su sızıntısının en kısa sürede bulunması gerekir. Evde su sızıntısı bulmanın yolları tamamen profesyonel yardım almaktan geçer. Bunu kendi başınıza yapmanız mümkün değildir. Çünkü su tesisatı görünür yerlerde değildir. Su sızıntısı olan boru hattı hep fayans arkalarında, duvar arkalarında olur.

Bu nedenle evde su sızıntısı bulmanın yolları konusunda servisimizin deneyimli ustalarına danışmanızı tavsiye ederiz. Su sızıntısı ustalarımız tarafından kameralı cihazla, akustik dinleme cihazıyla tespit edilir. Bu yöntemde fayans kırma, duvar kazma gibi işlemler yapılmaz. Bu nedenle evde tadilat yapmadan su sızıntısından kurtulursunuz.Su sızıntısı bulma hizmeti veren servisimizden ihtiyacınız olduğu zaman yardım alabilirsiniz. Evde su sızıntısı bulmanın yolları ustalarımız tarafından size anlatılacaktır.

Su sızıntısını gördüğünüz zaman hemen harekete geçmelisiniz. Beklediğiniz zaman duvarlarınız bundan olumsuz etkilenir. Duvarlarda ıslanma, nemlenme, sıvaların kabarması ve sonunda rutubet oluşmaya başlar. Evdeki pis kokuları da atlamayalım. Bu nedenle cihazla su sızıntısı bulma yöntemini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Evde Su Sızıntısı Bulmanın Yolları | Bizim Tesisatçımız

Evde Su Sızıntısı Bulmanın Yolları | Bizim Tesisatçımız

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Tesisat borularının dışarıda kalan kısımlarında oluşabilecek su sızıntıları kontrol edilebilir. Fakat zemin altında kalan tesisat için yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamaktadır.

  • Evde  su sızıntı tespiti için yapılacak bir şeyler elbette vardır ancak bunlar görünür yerlerdeki su sızıntılarının tespiti ile sınırlıdır.
  • Musluk diplerinde bir akam var mı yok mu bakılabilir. Gider borularında dışarıda olan kısımlarda bir sızma var mı yok mu bakılabilir.
  • Fayans aralarında derzler sağlam mı değil mi bakılabilir.
  • Ara muslukların diplerinden sızan su var mı yok mu bakılabilir.

“Evde su sızıntısı bulmanın yolları ” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen yazımızı beğenin.

Benzer Gönderiler: