Petek Temizleme 2649 kez görüntülendi

Havlupan temizlenir mi sorusunun çıkış noktası acaba bu peteklerdede kirlilik olur mu kaynaklıdır. Havlupan ne işe yarar sorusu da aklımıza gelir. Havlupan, banyolarda kullanılmakta olup peteklerin odalarda üslendiği ısıtma görevini banyoda havlupan üstlenir. Havlupan ısınmıyor ise ilk önce havasını alın eğer ısınma sorunu devam eder ise havlupan temizliğini yapın. Banyoda havlupan kullanımının en önemli nedeni ısınma amaçlı olup farklı işlerede yarar. Bildiğiniz gibi havlupan duvara monte edilir ve yer kaplamaz. Ancak petekler gibi havlupan içindede tesisattaki su dolaşır ve ısınmayı sağlar. Banyo havlupan peteğide kirlenir ve çamurlu su dolaşımda olur. Bu açıdan banyodaki havlupan temizliğini yapın.

Bu nedenle havlupan temizlenir mi diye merak ediyorsanız, elbette temizlenir diyebiliriz. Isıtıcı ve ısınma aracı olan havlupan kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Krom ve galvanizle üretilen havlupan yan yana dizili çubuklardan meydana gelir. Günümüzde son derece şık ve kullanışlı havlupan modelleri bulunmaktadır.

Cihaz Olmadan Banyodaki Havlupan Temizlenir mi?

Banyopan havlupan,  radyatör havlupanlar ve alüminyum havlupan diğer petekler gibi elbette temizlenir. Havlupan kanallarında dolaşımda bulunan sıcak su ısınmasıyla bulunduğu ortama ısı yaymaktadır. Kanalların özelliği ısıyı uzun süre muhafaza etmesidir. Havlupan temizlenir mi, buna evet diyebiliriz üstelik çok kolay şekilde temizlenir. Havlupan yerinden sökülmeden yine petek temizleme makinesi kullanılarak kolay şekilde temizlenir. Ancak cihaz olmadan havlupan temizliği yapılması bir şeylerin eksik kalması demektir. Cihaz olmadan havlupan iç kanallarına yapışan tabaka temizlenmediğinden bu sorunun cevabı hayırdır.

Havlupan Temizlenir mi | Uzmanlar Tesisat

Havlupan Temizlenir mi | Uzmanlar Tesisat

Genelde yapılan bir hata şu ki; petek temizliği yapılan yerlerde havlupan temizlenmeden yerine monte edilir. Oysa havlupanda ciddi oranda çamurlaşma ve kirlilik vardır. Havlupan çoğu zaman kapalıdır. Sıcak su  sirkülasyonu her daim sağlanmadığından burada çamurlaşma daha fazladır. Bu anlamda havlupan temizliği ihmal edilirse burada biriken pislikler diğer temizlenmiş petekleri de kirletecektir.

Banyo Havlupan Peteği Temizliği Yapan Tesisatçı Servis

Bu konuda firmamızdan yardım alabilirsiniz. Ustalarımız çok kısa zamanda havlupan temizliğini yapar. Isınma sisteminizdeki petekleri ve havlupan temizliğini işinin ehli ustalarımız cihazla yapar. Petek temizliği yapan tesisatçı ustamız petekleri temizledikten sonra mutlaka havlupan temizliğini de yapar. Bilir ki, havlupan temizliği en az diğer peteklerin temizliği kadar önemlidir.

Havlupan Temizlenir mi diye bize soruyorsanız havlupan  cihazla kesinlikle temizlenmelidir. Temizliği yapılmayan havlupan içinde bulunan çamurlu ve paslı su diğer peteklere dağılacaktır. Bu da diğer peteklerde yapılan temizliği anlamsız kılacaktır.

Benzer Gönderiler: