Petek Temizleme 460 kez görüntülendi

Peteklerin altı ısınmıyor ne yapacağım diye düşünmeyin. Bunun için petek temizliğini cihazla yapan profesyonel tesisatçılardan bilgi alın. Evinizde kombi yanmasına rağmen ısınamıyorsanız, petekleri bir kontrol edin. Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor, peteklerin altı ısınmıyor  ise bunun sebebi nedir? Bunun sebebi, peteklerde birikmiş atıklar, kireç tabakaları gibi etkenlerdir. Kalorifer peteklerin altı ısınmıyor ve peteklerde sorun yok ne yapsam ısınmıyor diyorsanız.

Petek temizliği yaptırmayı büyük olasılıkla ihmal etmişsiniz veya bu temizliği yaptırmaya zamanınız olmamıştır. Uzmanlar her sene petek temizleme uygulamasının yaptırılması gerektiğini ifade eder. Peteklerin altı ısınmadığında bunun ne anlama geldiğini biliyoruz. Bunu için bir tesisatçıyı cihazla petek temizliği yapması için arayın.

Neden peteklerin altı ısınmıyor ?

Peteklerin altı neden ısınmaz, peteklerin yarıdan aşağısı neden ısınmaz?  Petek çalıştığı halde peteğin alt kısmı ısınmıyor gibi soruların cevaplarına beraber bakalım.

  • Petek kanalları çok dardır ve aynı su sürekli tesisatta ve peteklerde dolaşır. iBu durumda, çamurlaşma ve korozyona bağlı kirli bir su oluşur. Sirkülasyon halinde olan su içerisinde parçacıklar oluşur. Bu oluşum petek kanallarını tıkar. Petekleri ısıtnan sıcak su peteğin bütün kanallarında girip dolaşamaz. Neticede sıcak suyun girip dolaşamadığı yerler soğuk kalır.
  • Peteklerin üstü ısınıp altı ısınmıyor ise petekler kirlenmiş ve petek kanalları tıkanmıştır diyebiliriz.
  • Eğer tersi durum söz konusu ise yani, petek üstleri ısınmıyor alt tarafı ısınıyor ise sorun nedir? Bu durumda peteklerde hava oluşmuş diyebiliriz. Peteklerde hava oluştu ise petek havalarını almak kolaydır.  Bu işlemi sizde yapabilir petek havasını alabilirsiniz. Yok eğer peteklerde tıkanıklık var ise bu durumda profesyonel petek temizleme hizmeti almalısınız.
  • Küçük ihtimalde olsa petek tesisatı ters bağlandığı zaman da petek ısınmaz.

Hizmet sonrası da petek reglaj ayarı yapıarız, böylece maksimum ısınma şansı yakalarsınız. Peteklerin altı ısınmıyor ise genelde petek temizliğiyle sorunu çözeriz. Peteğin yarısı soğuk yarısı sıcak ve petek bir sıcak bir soğuksa ısınamazsını. Bu durumda kombi  yakıtı fazla tüketir ama ısınamazsınız. 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek temizliğini 8 bar petek temizleme makinesiyle yaparız. Aşağıda sırası ile petek temizliğinin nasıl yapıldığını paylaşalım.

Peteklerin Altı ısınmıyor | Bizim Tesisatçımız

Peteklerin Altı ısınmıyor | Bizim Tesisatçımız

  • Petekleri yerlerinden sökmeden cihaz kalorifer tesisatına bağlar petek tesisat temizlemeyi yaparız.
  • Petek temizleme yaptıracağınız zaman ön hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Kombiyi kapatmanıza gerek yoktur.
  • Bütün petekleri cihazla tek tek yıkar, petek kanallarını tıkayan çamur, tortu ve korozyon tabakasını temizleriz.
  • Petek temizleme bittikten sonrada petek havalarını alırız. Petek vanalarından reglaj ayarını yani ısı ayarlamasını yaparız.
  • Kombiyi çalıştırıp, peteklerden ısınmayan var mı diye kontrol ederiz. Eğer  cihazlı temizlik yaptırırsanız peteklerin ısınma performansı artar.

Peteklerin Altı ısınmıyor Ne Yapmalıyım?

 Peteklerde hava olduğunda yada peteklerde tıkanma olduğunda böyle ısınma sorunu olur. Ama burada ince bir nokta vardır. Petekte hava olduğunda peteklerin üstü ısınmaz iken altları gayet iyi ısınır. Fakat petek altları ısınmaz ise petek kanalları tıkanmıştır. Bu durumda olup cihazla petek temizliğini yaptırın.

Böyle bir sorun yaşadığınızda hemen petek temizleme hizmeti alabileceğiniz servisimizi arayabilirsiniz. Petek temizliği uygulamasını tesisat ustalarımız cihazla yapar. Petek temizleme cihazı kullanarak petekleri sökmeden temizliyoruz. Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise, mutlaka petekleri temizleterek kışı sıcak ve tasarruflu geçirin. Bunu her sene yaptırırsanız böyle bir sorun da yaşamazsınız. Kış ortasında ısınmanız kesintiye uğramasın istiyorsanız, petekleri kış gelmeden temizletin. Petekler sağlıklı bir şekilde ısınmanın önemli bir parçasıdır. Peteklerin altı ısınmıyor ise petek temizleme hizmeti için bizi arayın.

Benzer Gönderiler: