Petek Temizleme 717 kez görüntülendi

Kalorifer peteğin iç temizliği için evde yapılacak şeyler kısıtlıdır. Evde petek temizlii ile ısınma anlamında verim almanız mümkün değildir. Radyatör nasıl temizlenir ve petek temizleme nasıl yapılır bu sorunun doğru cevaplanması önemlidir. Kalorifer temizliği, paslanan peteğin temizliği ve kalorifer tesisat boru temizleme elbette makineli yapılmalıdır.

Kalorifer peteklerini temizlemek ibaresi kalorifer petek tesisat iç temizliği mi kastedilir. Yoksa peteğin dış kısmının temizlenmesi bu ilk şamada anlaşılmaz. Hizmet almak istediğinizde bu ayırımı yapmalısınız.  Hizmet almak isteyen kişi kalorifer petek içi temizliğini anlatmak için kalorifer peteğin iç su temizliği diyebilmektedir. Oysa, ya kombi petek iç temizliği ya da petek dışı toz temizliği ile ayırım net yapılabilir.

Kalorifer peteğin iç temizliği – Kalorifer peteklerini temizlemek

Kalorifer petekleri kullanım süresine göre zamanla kirlenmeye başlar. Petekler zamanında temizletmediğnizde, ısınma sorunu yaşarsınız.  Kalorifer peteğin iç temizliği uzman servisimiz tarafından yapılmaktadır. Kalorifer petekleri tek noktadan kolayca nasıl temizlenir? Bu soruya en iyi cevabı bu uygulamayı yaptırarak somut olarak alabilirsiniz.


Makinalı petek temizleme işini kalorifer peteğinin iç temizliği işini tecrübeli ekiplerimizle yapıyoruz.. Petekleri sökmeye gerek kalmadan, pratik temizleme yöntemiyle tek noktadan kalorifer peteği temizliğini yapıyoruz.

Kalorifer peteğinin iç temizliği makinalı olarak yaptığımız için tüm tortular, kireçler temizlenir. Banyo peteğine bağladığımız makina sayesinde evdeki tüm petekleri yerinden sökmeden temizliyoruz. Bu nedenle makinalı petek temizliği yapan servisimiz ile iletişime geçmenizi öneririz. Peteklerin içi ve kalorifer borularının içini makinenin yüksek basıncı ile tam olarak temizliyoruz.

Kalorifer peteğin iç temizliği | Bizim Tesisatçımız

Kalorifer peteğin iç temizliği | Bizim Tesisatçımız

Peteklerde ısınma sorunu yaşadığınızda, bunun nedenini servisimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Kalorifer peteğin iç temizliği makinalı nasıl yapılır hususunu hemen öğrenebilirsiniz. Petek temizliği yapmanın en sağlıklı yöntemi budur. Hem petekleri sökmemize gerek kalmaz hem de peteklerin içindeki tortuları, kireç kalıntılarını tamamı temizliyoruz. Makine tahliye borusu ile ile tüm tortu ve kirliliği gidere gönderiyoruz.

Makinasız petek temizleme |  Evde pratik petek temizleme işe yarar mı?

Evde kalorifer petek iç temizliği deyince akla ilk gelen bence kirli suyun boşaltılıp yeniden kombiye su basmadır. Petekleri kendim nasıl temizlerim sorusunun da aslında yanıtıdır. Çünkü evdeki imkanlar kısıtlı olup makine olmaksızın ne yapılabilir?

Yapılacak tek şey kalorifer peteklerinde ve kalorifer tesisatında dolaşımda olan kirli çamurlu suyu boşaltmaktır. Sonrada yeniden kombi altından tesisata su doldurmaktır. Bu açıdan bu tarz uygulamaların faydası çok kısıtlı olacak ve yorulduğunuza değmeyecektir. Uygun fiyatla yılda bir defa petek temizliği hizmeti almanız emin olun faydanıza olacaktır. İlaçlı cihazlı kalorifer petek temizleme firmasından bu hizmeti alarak kışın ısınma sorunu yaşamaktan kurtulun. “Kalorifer peteğin iç temizliği” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen yazımızı beğenin.

Benzer Gönderiler: