Petek Temizleme 224 kez görüntülendi

Kalorifer peteğin iç temizliği için evde yapılacak şeyler kısıtlı olacağı için ısınma anlamında verim almanız mümkün değildir. Radyatör nasıl temizlenir ve petek temizleme nasıl yapılır bu sorunun doğru cevaplanması önemlidir. Kalorifer temizliği, paslanan peteğin temizliği ve kalorifer tesisat boru temizleme elbette makineli ilaçlı yapılmalıdır.

Kalorifer peteklerini temizlemek ibaresi kalorifer petek tesisat iç temizliği mi yoksa peteğin dış kısmının temizlenmesi bu ilk şamada anlaşılmaz. Hizmet almak istediğinizde bu ayırımı yapmalısınız. Bazen hizmet almak isteyen kişi kalorifer petek içi temizliğini anlatmak için kalorifer peteğin iç su temizliği diyebilmektedir. Oysa ya kombi petek iç temizliği ya da petek dışı toz temizliği ile ayırım net yapılabilir.

Kalorifer peteğin iç temizliği – Kalorifer peteklerini temizlemek

Kalorifer petekleri kullanım süresine göre zamanla kirlenmeye başlar. Petekler zamanında temizletilmediği takdirde ısınma sorunu yaşanması kaçınılmazdır. Kalorifer peteğin iç temizliği uzman servisimiz tarafından yapılmaktadır. Kalorifer petekleri tek noktadan kolayca nasıl temizlenir sorusuna en iyi cevabı bu uygulamayı yaptırarak somut olarak görürsünüz.


Makinalı ve petek temizleme kimyasalı ile kalorifer peteğin iç temizliği alanında deneyimli ekiplerimizce gerçekleştirilmektedir. Petekleri sökmeye gerek kalmadan, petekleri sökmeden temizleme yöntemiyle tek noktadan kalorifer peteğin iç temizliği yapılmaktadır.

Kalorifer peteğinin iç temizliği makinalı olarak yapıldığında tüm tortular, kireç temizlenebilir. Banyo peteğine bağlanan makina sayesinde evdeki tüm petekler yerinde hiç sökülmeden temizlenebiliyor. Bu nedenle makinalı petek temizliği yapan servisimiz ile iletişime geçmenizi öneririz. Peteklerin içi ve kalorifer borularının içi ilaç ve makinenin yüksek basıncı ile tam olarak temizlenir.

Kalorifer peteğin iç temizliği | Bizim Tesisatçımız

Kalorifer peteğin iç temizliği | Bizim Tesisatçımız

Petekleride ısınma sorunu yaşanıyorsa bunun nedenini servisimizle iletişime geçerek kalorifer peteğin iç temizliği makinalı nasıl yapılır hususunu hemen öğrenebilirsiniz. Petek temizliği yapmanın en sağlıklı yöntemi budur. Hem peteklerin sökülmesine gerek kalmaz hem de peteklerin içindeki tortuların, kireç kalıntılarının tamamı temizlenebilir. Makine filtresi ile tortuları tutarak tesisata geri dönmesi engellenir.

Makinasız petek temizleme |  Evde pratik petek temizleme işe yarar mı?

Evde kalorifer petek iç temizliği deyince akla ilk gelen bence kirli suyun boşaltılıp yeniden kombiye su basma sureti ile yapılan işlemdir. Petekleri kendim nasıl temizlerim sorusunun da aslında yanıtıdır. Çünkü evdeki imkanlar kısıtlı olup makine olmaksızın, ilaç olmaksızın ne yapılabilir ki?

Yapılacak tek şey kalorifer peteklerinde ve kalorifer tesisatında dolaşımda olan kirli çamurlu suyu boşaltıp yeniden kombi altından tesisata su doldurmaktan öteye geçmez. Bu açıdan bu tarz uygulamaların faydası çok kısıtlı olacak ve yorulduğunuza değmeyecektir. Uygun fiyatla yılda bir defa petek temizliği hizmeti almanız emin olun faydanıza olacaktır. İlaçlı cihazlı kalorifer petek temizleme firmasından bu hizmeti alarak kışın ısınma sorunu yaşamaktan kurtulun. “Kalorifer peteğin iç temizliği” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen yazımızı beğenin.

Benzer Gönderiler: