Tesisat 450 kez görüntülendi

Evde petekleri temizleyebilir miyim diye düşündüğünüzde cihaz ve kimyasalın olması gerektiğini bilmeniz gereklidir. Peteklerin her sene temizlenmesi gerektiğini kaloriferle ısınanlar farkındadır. Her sene randımanlı bir şekilde ısınmak için petekleri temizletmelisiniz.

Evde petekleri ben temizleyebilir miyim diye merak ediyorsanız, bunun ustaların işi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü petekler özel bir makine ve kimyasal yardımıyla temizleniyor. İşinin ehli ustalar petek temizleme makinesi ile petekleri kısa zamanda temizler. Bunu hiç bilmeyen kişiler hem makineyi kullanamaz, hem de petekleri doğru temizleyemez. Petekler nasıl temizlenir için en doğru cevap ilaçlı cihazlı temizliktir. Evde petek temizliği yapma yöntemleri bilinse de makine olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

Cihaz Olmadan Evde Petekleri Temizleyebilir miyim?

Petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız? Evde petekleri ben temizleyebilir miyim, diye sorarsanız temizleyemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Peteklerdeki kireci öyle gelişigüzel kireç çözücü maddelerle temizleyemezsiniz. Bunun için özel bir kimyasala ve petek temizleme makinesine ihtiyacınız olacak. Her şeyden önemlisi bu işi bilmelisiniz. Takdir edersiniz  ki, her işin uzmanlık kısmı vardır.

Petek temizleme uygulaması herkesin yapabileceği iş değildir. Bu nedenle petek temizliği için ustaları çağırmanız en doğrusu  olacaktır. Evde kendi başınıza petek temizlemeye kalkışmayın.  Evde kendim petek temizliği yaptım diyenler çok olsa da bu yapılan temizlik kıs mi temizlikten öteye geçmez. Evde pratik petek temizliği yapacağım diye  bilmediğiniz kimyasalları asla kullanmayın. Petek temizliğinde firmamızın kullandığı kimyasal peteklere zarar vermeyen özel ve profesyonel kullanıma uygun bir kimyasaldır. Petek temizliği sırasında içeride biriken kireç tabakalarını temizler.

Evde Petekleri Temizleyebilir miyim | Bizim Tesisatçımız

Evde Petekleri Temizleyebilir miyim | Bizim Tesisatçımız

Tesisatçı firma size bütün tesisat arızaları olsun petek temizliği olsun , petek arası toz temizliği olsun talepleri karşılayabilecek kapsamda hizmet vermesi sizin için avantaj sağlar. Petek temizliği yapan çok kişi bulabilirsiniz fakat bunu cihaz ve kimyasal ile yapan tesisat firmasına yaptırmanız çok daha fayda sağlayacaktır. Benzer şekilde petek dışı oz temizliğini de buharlı cihazla yapmalıdır. Petek toz temizliği de tamamen farklı bir hizmettir. Petek aralarında oluşan tozların buharlı cihazla temizliğinin yapılmasıdır.

Buharlı petek dışı toz temizliği, petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız?

1- Petek toz temizliği , evde kalorifer peteği tozu temizleme yapabilmek için buharlı bir cihaz olamalıdır ve cihazı basınç değeri istenilen düzeyde olamalıdır. Eğer cihaz olamadan evde ben petek toz temizliği yapacağım diyorsanız hem çok uğraşacak hem de sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır.

2-Usta yardımı olmadan petek iç temizliği petek temizliği kombi tesisat bakımı, kombi peteklerini kendim temizleyebilir miyim bunu yapmak olanaksızdır. Nedeni, petek temizliği yapılırken petekler tek tek sökülüp banyoda yıkanmaz. Petek iç temizliği yapılırken petekler yerlerinde cihaz ve ilaç yardımı ile temizlenir. Bu uygulamayı da vatandaşın bilmesi olanaksızdır. Bu açıdan cihaz sisteme nasıl bağlanır, ilaç hangi oranda tesisata ilave edilir. Bunları bilmek uygulama için olmaz ise olmazdır. Usta olmadan petek temizliği yapıyorum diyorsanız sizde usta olmuşsunuz demektir. Evde kendim petek temizliği yaptım ama petekler hala ısınmıyor şıkkı daha kuvvetli duruyor. Evde petek içi nasıl temizlenir, evde pratik petek temizlemenin yolu ilaç ve cihazla yapılan temizliktir.

 

Benzer Gönderiler: