Tesisat 513 kez görüntülendi

Evde petekleri temizleyebilir miyim diye düşündüğünüzde cihazın olması gerektiğini bilmeniz gereklidir. Peteklerin her sene temizlenmesi gerektiğini kaloriferle ısınanlar farkındadır. Her sene verimli bir şekilde ısınmak için petekleri temizletmelisiniz.

Evde petekleri ben temizleyebilir miyim diye merak ediyorsanız, bunun ustaların işi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü petekleri özel bir makine yardımıyla temizliyoruz. İşinin ehli ustalar petek temizleme makinesiyle petekleri kısa zamanda temizler. Bunu hiç bilmeyen kişiler hem makineyi kullanamaz, hem de petekleri doğru temizleyemez. Petekler nasıl temizlenir için en doğru cevap cihazlı temizliktir. Evde petek temizliği yapma yöntemleri bilinsede makine olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

Cihaz Olmadan Evde Petekleri Temizleyebilir miyim?

Petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız? Evde petekleri ben temizleyebilir miyim, diye sorarsanız temizleyemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Peteklerdeki kireci öyle gelişigüzel kireç çözücü maddelerle temizleyemezsiniz. Bunun için özel petek temizleme makinesine ihtiyacınız olacak. Her şeyden önemlisi bu işi bilmelisiniz. Takdir edersiniz  ki, her işin bir uzmanı vardır.

Petek temizleme uygulaması herkesin yapabileceği iş değildir. Bu nedenle petek temizliği için ustaları çağırmanız en doğrusu  olacaktır. Evde kendi başınıza petek temizlemeye kalkışmayın.  Evde kendim petek temizliği yaptım diyenler çoktur. Ancak, bu yapılan temizlik kısmi temizlikten öteye geçmez. Evde pratik petek temizliği yapacağım diye  bilmediğiniz kimyasalları asla kullanmayın. Petek temizliğini firmamız,  basınçlı peteklere zarar vermeyen cihazla yapar. Petek temizliği sırasında içeride biriken kireç tabakalarını basınçla temizleriz.

Evde Petekleri Temizleyebilir miyim | Bizim Tesisatçımız

Evde Petekleri Temizleyebilir miyim | Bizim Tesisatçımız

Tesisatçı firma size bütün tesisat arızalarında, petek temizliğinde, petek arası toz temizliğinde yardımcı olur. Petek temizliği yapan çok kişi bulabilirsiniz fakat bunu cihazla yapan tesisat firmasına yaptırmanız önemlidir. Benzer şekilde petek dışı toz temizliğinide buharlı cihazla yapıyoruz. Petek toz temizliği tamamen farklı bir hizmettir. Petek aralarında oluşan tozların buharlı cihazla temizliğinin yapılmasıdır.

Buharlı petek dışı toz temizliği, petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız?

1- Petek toz temizliği için evde buharlı kalorifer peteği tozu temizleme cihazı olamalıdır. Buharlı cihazın basınç değeri istenilen düzeyde olamalıdır. Eğer cihaz olamadan evde ben petek toz temizliği yapacağım diyorsanız bir düşünün deriz. Bu işi yaparken hem çok uğraşacak hemde sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır.

2-Usta yardımı olmadan petek iç temizliği petek temizliği kombi tesisat bakım yapabilir miyim? Bunun cevabı cihaz olmadan bunu yapmak olanaksızdır. Nedeni, petek temizliğini yaparken petekleri tek tek söküp banyoda yıkamıyoruz. Petek iç temizliği yapılırken petekler yerlerinde cihazla temizliyoruz. Bu uygulamayıda vatandaşın cihaz olmadan yapmazı zordur. Bu açıdan cihaz sisteme nasıl bağlanır, hangi aşamada ne yapılır? Uygulamadan bunları bilmek uygulama için olmazsa olmazdır. Usta olmadan petek temizliği yapıyorum diyorsanız sizde usta olmuşsunuz demektir. Evde kendim petek temizliği yaptım ama petekler hala ısınmıyor şıkkı daha kuvvetli duruyor. Evde petek içi nasıl temizlenir? Evde pratik petek temizlemenin yolu cihazla yapılan temizliktir. Sonuç olarak cihazla usta birbirini tamamlar ve iş ortaya çıkar. Evde kendi çabamızla yapacaklarımız sınırlıdır.

Benzer Gönderiler: