Tesisat 612 kez görüntülendi

İşyerine doğalgaz nasıl bağlatırım sorusuna verilebilecek en doğru cevap nedir? İgdaş yetkili firma ile iletişime geçerek bu konuda yardım almanız olacaktır. İş yerine doğalgaz bağlatmak isteyen kişi, iş yeri doğalgaz abone ücretini de ödemekle yükümlüdür.

İşyerine doğalgaz nasıl bağlatırım igdaş yetkili firma

İşyerine doğalgaz bağlatmak isteyenler aşağıdaki gibi hazırlıkları yapabilir. Eğer işyerinizin olduğu yerde doğalgaz servis kutusu yoksa ilk işiniz bu kutuyu koydurmatır. Hat çekilmesi için doğalgaz abone merkezine başvurmalısınız. Bu abonelik için işyeri mülk sahibi olmanız ya da onun yetkili temsilcisi olmanız yeterlidir. İşyerine doğalgaz nasıl bağlatırım, diyenler bu yolu takip etmelidir. Abonelik başvurunuz uygun görülürse süreç başlar. Abone merkezine iadesi olmayan bağlantı bedelinin ödeyerek başlarsınız. Bu bedel bağlantı masrafları ve sayaç için alınmaktadır.

İşyerinde doğalgazı kullanmaya uygun tesisatınız bulunmuyorsa ilk yetkili firma bulmalısınız. Doğalgaz dağıtım şirketinden yetki belgesi bulunan tesisat firmasından yardım almalısınız. İgdaş yetkili Tesisat firması adrese gelerek tesisat projesini çizecektir. Eğer proje doğalgaz dağıtım şirketinden onay alırsa onaylanacaktır. Gaz dağıtım şirketi projeye bakarken hattın boru çapları ve metrajlarını dikkate alıp uygunluğuna bakar. Kritik hesaplama yaparak uygun olup olmadığına karar verir.

işyerine Doğalgaz Nasıl Bağlatırım | Uzmanlar Tesisat

işyerine Doğalgaz Nasıl Bağlatırım | Uzmanlar Tesisat

Tesisatınız hazırlandığında dağıtım şirketine başvurarak doğalgaz kullanımı için sözleşme imzalarsınız.  Firmaya dağıtım bedelini yatırırsınız. Tesisatınızın projesini hazırlayan tesisatçıya başvurduğunuzda sizin için dağıtım şirketinden gaz açma için randevu alır. Her şey uygun olursa, onay yapılarak sayacınız bağlanır. Sonraki aşamada gaz dağıtım şirketi resmi olarak gazınızı kullanıma açmak için yerinde kontroller yapar. Tesisat proje ile uyumlu mu, gaz kaçağı var mı gibi noktaları kontrol ederek uygunsa gazınızı açar. Gaz açıldığında size gaz açım belgesi verilir. Artık faturalandırılma dönemi başlamış olur. İşyerine doğalgaz nasıl bağlatırım, konusunda umarız bu açıklamalar sizlere yardımcı olmuştur.

Firmanın İgdaş Yetkili Firma Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

  • İgdaş yetki numarasını firmadan isteyip İgdaş sitesinden sorgulayabilirsiniz.
  • İgdaşı arayıp ilçenizde ki yetkili firmaları sorabilirsiniz.
  • Firmada, İgdaş yetkili firmanın olduğunu belirten amblemler asılıdır

Doğalgazla ilgili bir talebiniz olduğunda öncelikli husus yukarıdada belirttik. Gaz dağıtım şirketinin bu işi yapması için yetkilendirdiği firmadan yardım almanız önemli noktadır. Nedeni, eğer yetkili olmayan bir firmadan yardım alırsanız mağdur olursunuz. Bu mağduriyet nasıl yaşanır, siz yetkili olmayan bir firmaya doğalgaz tesisatını yaptırdığınızda projeyi çizemezler. Resmi gazım kullanılabilmesi için bu gazın açılışının projelendirilerek yapılması gerekir. Oysa yetkili olmayan tesisatçı bunu dışarı yaptıracak belki de süreç uzayacak ya da gazınız açılmayacak.

Benzer Gönderiler: