Petek Temizleme 493 kez görüntülendi

Petek havası neyle alınır? Petek havasını almak için bir tesisatçıya gerek olmayıp, sizde petek havasını alabilirsiniz. Petekler bazen hava yaptığı için ısınma sorunu yaşamanıza neden olabilir. Eğer petekler hava yaparsa, peteklerin üst kısımları ısınmaz ancak alt kısımları sıcak olur. Peteklerin altı ısınmıyorsa bu havadan kaynaklanamaz.

Peteklerin temizliğe ihtiyacı olduğundan petek altları ısıtmaz. Peteklerin hava yaptığından emin olursanız, evde kendi başınıza bunu düzeltebilirsiniz. Petek havası neyle alınır, bunu bilmiyorsanız peteklerin sağ ya da sol tarafına bakın. Burada purjör tapası dediğimiz bir tapa olur. Petek havasını düz bir tornavida yardımıyla yada purjör anahtarıyla alabilirsiniz.

Petek Havası Neyle Alınır ve Peteğin Havası Neden alınır?

Petek havasını almak için bir tesisatçıya ihtiyacınız yoktur. Bununla beraber bu işi basitte olsa nasıl yapıldığını, ne gerektiğini bilmek gereklidir. Petek havası nasıl alınır, bu konu hakkında fikir sahibide olsam yapamam uğraşamam. Bunu diyorsanız bir tesisatçı firmadan yardım almanız gereklidir.

Petek havası neyle alınır, nasıl alınır makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Purjör tapasını düz bir tornavidayla saat yönünün tersine doğru çevirerek petek havasını alabilirsiniz. Bunun için varsa purjör anahtarı da kullanabilirsiniz. Bu işlemde tapadan hava çıkıyorsa, su gelene kadar bekleyin. Su gelmeye başlayınca biraz su akıtın ve daha sonra tapayı kapatın.

Eğer tapayı çevirdiğinizde hemen su geliyorsa, petekte hava yok demektir, hemen tapayı kapatmalısınız. Eğer tesisatınızdan su eksildiyse bununda tamamlanması gerekir. Petek havasını kendi başınıza alamayacağınızı düşüyorsanız, servisimizi arayın ustalarımız size yardımcı olsun. Burada birde şunu ifade edeyim, tapayı açarken lütfen yavaşça açın.  Petekten hava alma yaparken, tapayı hızlı açarsanız ve petekte hava yoksa sıkıntı yaşarsınız. Petekten direkt su tazyikli akacağından etraf batabilir.

Petek Havası Neyle Alınır | Bizim Tesisatçımız

Petek Havası Neyle Alınır | Bizim Tesisatçımız

Petek havasını almak basit bir işlem gerektirir. Bu uygulamayı evde her birey rahatlıkla yapabilir. Petek havası almadan önce bir kap, bir bez ve ucu düz bir tornavida alın. Peteğin üst yan tarafında tapayı düz tornavidayla saat yönünün tersine sola doğru hafifçe çevirin. Siz tapayı yavaşça çevirince bir hava sesi gelecek ve hava alma işlemi başlamış olacaktır. Hava bitince ve su gelince çok azda su akıtın ve kapatın. Bu kadar basit bir uygulamayı tabiki sizde yapabilirsiniz.

Peteklerin havası alınırken kombi açık mı olmalı?

Kalorifer peteğin havası nasıl alınır? Peteklerin havası nasıl alınır, kombi açık mı olmalıdır. Kalorifer havası alma işini yaparken kombinin açık olmasına gerek yoktur. Kombi petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra peteklerde hava oluşacağı için petek havası alınmalıdır. Kalorifer peteğinde hava problemi olduğunda buna müdahale edebiirsiniz. Kalorifer peteğin havasını alma, kalorifer peteğinde hava almak için bir kaç şeye ihtiyacımız var. Düz tornavida ile yada hava lama aparatı ile petek hava alma yerinden havayı alın.

Ancak petek havalarını aldıktan sonra su seviyesini kombiden kontrol edin. Peki, petekte hava bittiği nasıl anlaşılır? Bunun için hava bittikten sonra su gelmeye başlar. İşte tam bu noktada biraz su aktıktan sonra artık kapatabilirsiniz. Hava alma işlemi başarılı bir şekilde yapılmış olur. Petek havası neyle alınır sorusuna umarım uygulama yapabileceğiniz düzeyde cevap vermişizdir. Kalorifer peteğin havası alınırken nelere dikkat etmeli hususu önemlidir.

Benzer Gönderiler: