Petek Temizleme 199 kez görüntülendi

Peteklerin altı ısınmıyor – Petek kanalları tıkanırsa sıcak su dolaşımda bulunamaz ve petekler ısıtmaz

Evinizde kombi yanmasına rağmen ısınamıyorsanız peteklerinizi bir kontrol edin. Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor, peteklerin altı ısınmıyor  ise peteklerde birikmiş atıklar, kireç tabakaları gibi etkenler var demektir. Petek temizliği yaptırmayı büyük olasılıkla ihmal etmişsiniz veya bu temizliği yaptırmaya zamanınız olmamıştır. Uzmanlar her sene petek temizleme uygulamasının yaptırılması gerektiğini ifade ederler. Peteklerin altı ısınmadığında bunun ne anlama geldiğini bildiğiniz için acilen bir tesisatçıyı cihazla petek temizliği yapması için aramalısınız.

Petek temizleme hizmeti veren, cihazla petekleri temizleyecek firmamızdan bu yardımı alabilirsiniz. Peteklerde hava olduğunda ya da peteklerde tıkanma olduğunda böyle ısınma sorunu olur. Ama burada ince bir nokta vardır. Petekte hava olduğunda peteklerin üstü ısınmaz iken altları gayet iyi ısınır. Fakat petek altları ısınmaz ise petek kanalları tıkanmış olup cihaz ve kimyasal ile temizliği gereklidir.

Peteklerin altı ısınmıyor

Böyle bir sorun yaşadığınızda hemen petek temizleme hizmeti alabileceğiniz servisimizi arayabilirsiniz. Petek temizliği uygulaması tesisat firması tarafından cihazla yapılmalıdır. Petek temizleme cihazı ve kimyasalı petekleri sökmeden temizliyoruz. Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise, mutlaka peteklerinizi temizleterek kışı sıcak ve tasarruflu geçirme şansını yakalamış olursunuz. Bunu her sene yaptırırsanız böyle bir sorun da yaşanmaz. Kış ortasında ısınmanız kesintiye uğramasın istiyorsanız, peteklerinizi kış gelmeden temizletin. Petekler sağlıklı bir şekilde ısınmanızın önemli bir parçasıdır.