Petek Temizleme 864 kez görüntülendi

ilaçsız makinesiz petek temizleme olmayacağını en baştan belirtmek isterim. Çünkü, kalorifer petek içlerinde ve kalorifer boru içlerindeki kirli tabaka ilaç ve cihaz olamadan temizlenemez. İlaçlı petek temizliği zararlı mı sorusuna verilen yanıtlar kafanızı karıştırabilir. Oysa ilaçsız makinesiz petek temizleme yalanı bu işi hakkıyla yapmayan veya yapamayanların dile getirdiği bir şeydir.

Makinasız petek temizleme işe yarar mı, makinasız kalorifer petek temizliği işe yarar mı sorusuna verilecek cevap da olumsuz olacaktır. Petek yüzeylerine ve boru içlerine yapışan çamur, tortu, pas ilaç ve cihaz olmadan temizlenemez.

ilaçsız petek temizliği yerine, makinasız petek temizliğini koymak eş değer olmayacaktır. Makinasız petek temizleme yapmak evde petek temizleme diye söylenen kirli suyun boşaltılıp yeniden tesisata su doldurmaktan öteye geçmez.  Tek noktadan makineli petek temizliği profesyonel uygulama olup tercih edilen de bu olmalıdır.

ilaçsız Makinesiz Petek Temizleme | Bizim Tesisatçımız

ilaçsız Makinesiz Petek Temizleme | Bizim Tesisatçımız

İlaçlı petek temizliği yapan firmaların petek temizleme makinesi de kullanması gerekmektedir. İlaçlı petek temizliği tesisatın içinde ve peteklerde oluşan kirecin, pasın temizlenmesini sağlar. Makine filtresi ise kalan tortuların tesisattan çıkarılmasını sağlar. Böylece petek temizliğinden istenen randıman alınır, peteklerdeki ısınma sorunu giderilir. İlaçlı petek temizliği yaptırarak peteklerinizi kışa en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz.

ilaçsız Makinesiz Petek Temizleme Yalanı

İlaçsız makinasız petekleri temizlemeye çalışıp bizleri arayarak yaptığını anlatıp bizden yardım alan çok olmuştur. Çünkü, yapılan iş sadece akışkan olan dolaşımda olan kirli suyun boşaltılıp yeni su doldurmaktan öteye geçmez. Biraz düşününce bu  defa ilaçlı cihazlı petek temizliği nasıl oluyor?

İlaçlı petek temizliği nedir diye merak edebilirsiniz. Petekleriniz bu yöntemle temizlediğinde zamanla içinde oluşan kireç tabakası, pas kalıntıları peteklerinize zarar verilmeden temizlenir. Üstelik bu yöntem sayesinde petekleriniz yerinde sökülmeden temizlenir. Bu hizmeti alabileceğiniz servisimiz banyodan tek noktadan tüm peteklerinizi temizlemektedir. Petekler sökülmeden banyodan kalorifer tesisat gidiş dönüş hattına cihaz bağlanarak bütün peteklerin ve kalorifer borularının temizlenmesi çok pratiktir.

Tek noktadan makineli ilaçlı petek temizliği nasıl yapılır?

Peteklerinize zarar vermeyen ilaçla pas ve kireç tamamen temizlenmektedir. Banyoda havlupan üzerinden her odadaki petek ve tesisatın bağlantı yerleri, borular temizlenecektir. Havlupan sökülüp cihaz buradan tesisata bağlanır. İlaç ve makinenin basıncı ile çıkmayan yapışan kirli tabaka da tamamen temizlenmiş olur.

Peteklerin altı ısınmıyorsa temizlik yapılması gerekmektedir. İlaçlı petek temizliği nedir nasıl yapılır, bu konuda uzmanlarımızdan da detay bilgi alabilirsiniz.. Ekiplerimiz bu konuda sizlere bilgi vererek, zahmetsiz bir çalışma ile petekleri temizleyecektir. “ilaçsız Makinesiz Petek Temizleme” başlıklı yazımıza faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: