Petek Temizleme 3227 kez görüntülendi

Petekler Evi ısıtmıyor ise evde istenilen sıcak ortam oluşmayacaktır. Buna neden olan durum temelde kalorifer tesisatında ve peteklerde oluşan çamurlaşma ve tıkanıklıktır.  Kalorifer tesisatı herkesin daha kolay ısınmak için tercih ettiği bir ısıtma sistemidir. Ancak bu sistemde çamurlaşma ve kirlenmeye dayalı bazı sorunları olabilir. Özellikle bakımı için gereken özen gösterilmediği zaman ısınma sorunları ortaya çıkabilir. Sizlerde böyle sorunlarda petek temizleme servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle kalorifer petekleri ısınmıyor,  petekler hiç ısınmıyor veya peteğin üstü ısınmıyor diyorsanız peteklerde tıkanıklık vardır.

Soğuklar Geldi Petekler Evi ısıtmıyor, Ev Neden ısınmıyor?

Peteklerde kirlenme olduğu için petek kanalları tıkanacak sıcak su sirkülasyonu gerçekleşmeyeceğinden petekler  evi ısıtmıyor problemi ortaya çıkacaktır. Bu durumda petek temizliğinin cihazla ve kimyasal ile  yapılması gerekir. Firmamızın deneyimli ve bu konuda bilgili olan ustaları petekleri kimyasalla cihazla temizler. Özel petek temizleme kimyasalı ile evinizi ısıtmayan petek kolaylıkla temizlenir.

Petekler düzenli olarak temizlenirse böyle ısınma sorunu yaşamazsınız. Kalorifer tesisatının içinde dolaşan su zamanla peteklerde, borularda kireçlenmeye neden olur. Bu kireç tabakası kalınlaştıkça petekler ısıyı iletemez duruma gelir. Petek evi ısıtmıyor dediğinizde kireç tabakasının ne kadar kalınlaştığını anlayabilirsiniz.

Petekler Evi ısıtmıyor | Bizim Tesisatçımız

Petekler Evi ısıtmıyor | Bizim Tesisatçımız

Kireçler zamanında temizlenseydi, petek temizliği yapılmış olsaydı böyle mağdur olmazdınız. Bu aşamadan sonra petekleri temizletmeniz faydanıza olacağından tavsiyemiz temizliği ihmal etmemeniz gerektiği yönündedir. Bundan sonra da ihmal etmeden her yıl petek temizliği yapan servisimizi arayarak randevunuzu almanız önem arz etmektedir. Yukarıda resimde gördüğünüz çamur alüminyum petekler ile ısınan bir evdeki kalorifer tesisatından ve peteklerden çıkan kirliliği çok net ortaya koymaktadır.

Petekler Evi Isıtmıyor ise Ne Yapmalıyım?

Petekler Neden ısıtmaz, kombi petekleri neden ısıtmaz, bazı petekler ısınmıyor gibi ısınma sorunlarında ne yapacağınızı bilirseniz sorun çabuk çözülür. Peteklerin daha iyi ısınması için cihazlı ilaçlı petek temizliği yapılmalıdır. Eğer petekler temizlendi ama ısınamıyoruz diyorsanız ya petek temizliği iyi yapılmamıştır ya da tesisatta veya kombide bir arız vardır. Petekler neden ısıtmaz sorusuna verilecek ilk cevaplar bunlardır. Ev neden ısınmıyor, peteklerin bazıları ısınmıyor gibi durumlarda petek temizliğini ilaçlı cihazlı yaptırın farkı görün.

  • Yılda bir defa küçük bir bütçe ayırarak kışı hasta olmadan, üşümeden atlatın.
  • Fazla yakıt tüketimi olmadan, düşük faturalarla kışı geçirin.
  • Kombi daha rahat çalışsın ve daha uzun ömürlü olsun. Hiç beklenmedik bir anda kombi arızası demek üşümek demek, mağdur olmak demek, paranızın cebinizden çıkması demektir.
  • Periyodik bakımları yaptırılan kalorifer tesisatı ve petekler kış ortasında ısınma sorunu yaşatmaz.

Petekler Evi ısıtmıyor sorunu için yılda bir defa ayıracağınız küçük bütçe ile bunca avantaj sağlamak sizce de mantıklı değil mi?

Benzer Gönderiler: