Petek Temizleme 3604 kez görüntülendi

Petekler evi ısıtmıyor ise evde istenilen sıcak ortam oluşmayacaktır. Buna neden olan durum temelde kalorifer tesisatında ve peteklerde oluşan çamurlaşma ve tıkanıklıktır.  Kalorifer tesisatı herkesin daha kolay ısınmak için tercih ettiği bir ısıtma sistemidir. Ancak bu sistemde çamurlaşma ve kirlenmeye dayalı bazı sorunları olabilir. Özellikle petek bakımı için gereken özen gösterilmediği zaman ısınma sorunları ortaya çıkabilir. Sizlerde böyle sorunlarda petek temizleme servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle kalorifer petekleri ısınmıyor veya peteğin üstü ısınmıyor diyorsanız peteklerde tıkanıklık vardır.

Soğuklar Geldi Petekler Evi ısıtmıyor, Ev Neden ısınmıyor?

Peteklerde kirlenme olduğu için petek kanalları tıkanacaktır. Sıcak su sirkülasyonu gerçekleşmeyeceğinden petekler  evi ısıtmaz. Bu durumda petek temizliğinin cihazla ve kimyasalla  yapılması gerekir. Firmamızın deneyimli bu konuda bilgili olan ustaları petekleri cihazla temizler. Özel petek temizleme makinesiyle evinizi ısıtmayan petekleri temizleriz.

Petekler düzenli olarak temizletirseniz böyle ısınma sorunu yaşamazsınız. Kalorifer tesisatının içinde dolaşan su zamanla peteklerde, borularda kireçlenmeye neden olur. Bu kireç tabakası kalınlaştıkça petekler ısıyı iletemez duruma gelir. Petek evi ısıtmıyor dediğinizde kireç tabakasının ne kadar kalınlaştığını anlayabilirsiniz.

Petekler Evi ısıtmıyor | Bizim Tesisatçımız

Petekler Evi ısıtmıyor | Bizim Tesisatçımız

Kireçler zamanında temizlenseydi, petek temizliği yapılmış olsaydı böyle mağdur olmazdınız. Bu aşamadan sonra petekleri temizletmeniz faydanıza olur. Tavsiyemiz temizliği ihmal etmemeniz gerektiği yönündedir. Bundan sonra da ihmal etmeden her yıl petek temizliği yapan servisimizi arayın randevunuzu alın.

Petekler Evi Isıtmıyor ise Ne Yapmalıyım?

Petekler neden ısıtmaz, kombi petekleri neden ısıtmaz, bazı petekler ısınmıyor nedeni nedir? Bu gibi ısınma sorunlarında ne yapacağınızı bilirseniz sorun çabuk çözülür. Peteklerin daha iyi ısınması için cihazlı petek temizliği yapıyoruz. Eğer petekler temizlendi ama ısınamıyoruz diyorsanız bir yerde sorun var demektir. Ya petek temizliği iyi yapılmamıştır yada tesisatta veya kombide bir arıza vardır. Petekler neden ısıtmaz sorusuna verilecek ilk cevaplar bunlardır. Ev neden ısınmıyor, peteklerin bazıları ısınmıyor gibi durumlarda petek temizliğini cihazlı yaptırın farkı görün.

  • Yılda bir defa küçük bir bütçe ayırarak kışı hasta olmadan, üşümeden atlatın.
  • Fazla yakıt tüketimi olmadan, düşük faturalarla kışı geçirin.
  • Kombi daha rahat çalışsın ve daha uzun ömürlü olsun. Hiç beklenmedik bir anda kombi arızası demek üşümek demektir. Mağdur olmak demek, paranızın cebinizden çıkması demektir.
  • Periyodik bakımları yaptırılan kalorifer tesisatı ve petekler kış ortasında ısınma sorunu yaşatmaz.

Petekler evi ısıtmıyor sorunu için yılda bir defa ayıracağınız küçük bütçe ile bunca avantaj sağlamak sizce de mantıklı değil mi?

Benzer Gönderiler: