Tesisatçı 324 kez görüntülendi

İstanbul petek temizleme servisi, kış geldiğinde yoğun talep aldığı bu uygulamayı profesyonel cihaz ve bilinen test edilmiş ilaçla yapılması gerektiğini her fırsatta iletmeye çalışmıştır. Kışın ısınmak için kalorifer peteklerini tercih ediyorsanız, mutlaka petekleri belli zamanlarda temizletmelisiniz.

Kalorifer temizleme servisi, petek temizleme işini petek temizleme makinesi ile yapan güvenilir tesisat firmasıdır. En iyi petek tesisat temizleme firması Avrupa petek temizleme servisimiz petek temizliği kombi tesisat bakımı için makine ve ilaç kullanarak ısınma garantili iş yapar. Makine olmadan ilaç olmadan yapılan temizlik, petek temizleme yalanından öteye geçmez. Ancak bu  evde petek temizleme ile aynı olabilir ki, onu sizde evde yapıyorsunuz neden paranız boşa gitsin.

İstanbul Petek Temizleme Servisi Petek Temizleme Nedir?

Petek temizliği, tıkanan petek kanallarının ve kirlenen kalorifer tesisatının yani kombi sonrası bütün tesisatın ilaçla ve makine ile petekleri sökmeden temizlenmesidir.

Sadece kombi bakımıyla yetinmek her daim bir tarafı eksik hizmet olduğundan tam verim almayı beklemeyin. Nedeni, kombi bakımı ayrı bir işlem petek bakımı ayrı bir işlemdir.

 • Peteklerin kanalları tıkalı olmamalı ve kalorifer tesisatının çapı daralmamış olmalıdır ki, evinizi ısıtacak düzeyde olsun. Verimli ısınmanın yolu petek temizliği yapılmasından geçer.
 • Petekler suyun etkisiyle kireçlenmeye, çamurlaşmaya ve korozyona maruz kalır. Petek içlerindeki kirecin artması, kireç tabakalarının kalınlaşması ısınmaya engel olur.
 • Kombi tesisattaki suyu ısıttığında, sıcak su petek kanallarında dolaşımda bulunamaz ve petekler ısıyı yansıtamaz.
 • Vana iç kısımları, petek kanallarına tutunan çamur ve tortu tabakası tamamen temizlenir. Bu sayede dış ortama iletilecek sıcaklık derecesi çok daha yüksek olacak istenilen düzeyde ısınma sağlanmış olacaktır

Petek temizliği ile yukarıda yazdığımız olumsuzlar yaşanmayacağı için kış ortasında soğukta kalma riski de olmaz.

Kalorifer Temizleme Servisi Petek Temizleme işini Nasıl Yapar?

 • Banyodaki havlupan sökülerek petek temizleme makinesi buradan bağlanır.
 • Makine tek noktadan bağlanıp bütün kalorifer tesisatına ve peteklere buradan ulaşır ve tek noktadan temizlik yapar.
 • Önce makine ile tesisata ve peteklere ilaç gönderilerek katılaşmış ısıyı engelleyen katmanlar çözülerek sıvı hale getirilir.
 • Sıvı hale gelen çamurlaşmış su tesisat dışına çıkarılır.
 • Sonda makine ile tüm petekler tek tek temiz su ile temizlenir. Bu aşamada önce sıvılaşan çamurlaşmış su gelir sonra da temiz su gelmeye başlar. Tamamen su berrak gelinceye kadar her petek için bu işlem yapılır.
 • Bu işlem bittikten sonra sökülen havlupan da makine ile temizlenip yerine takılır.
 • Kombi filtre temizliği yapılır ve kombiye su basma işi yapılarak kombi çalıştırılır.
 • En son petek havaları alınıp ısı ayarları yapılır.
İstanbul Petek Temizleme Servisi | Bizim Tesisatçımız

İstanbul Petek Temizleme Servisi | Bizim Tesisatçımız

Petek temizliği cihazla ve kimyasalla petekleri sökmeden yapılır. Kombi sonrası bütün kalorifer tesisatını ve petekleri kapsayan bu uygulama ile boru içleri de temizlenir.Radyatör petek temizliği sırasında ustalarımız petek temizleme makinesi kullanır.  Peteklerin içindeki kireçleri, çamur tabakasını petek temizleme kimyasalı ile temizler. Petek ve tesisat içinde ısıyı engelleyen kirli tabaka kimyasal ilaç ile sıvı hale getirilerek cihazla tesisat dışına atılır. Peteklerdeki kireci, çamur tortusunu, atıkları petek temizleme cihazı ile temizlenir.

Yukarıda bahsedilen hizmet bir anlamda kalorifer tesisat temizliği ile eş değerdir. Radyatör petek temizliği her yıl aksatılmadan yapılırsa, tasarruflu ısınmak sizin için daha kolay olacaktır.

İstanbul petek temizliği fiyatları

Petek temizleme uygulamasında fiyatlama petek sayısı başta olmak üzere petek tipi de etkilidir. Alüminyum petek, döküme petek ve panel petek tipleri fiyatta etkendir. Fiyatı belirleyen ana unsur petek adedi olup 5 adet panel petek temizleme ücreti ortalama 150 TL civarındadır.

İstanbul petek temizleme servisi aracılığı ile radyatör petek temizliği hizmeti veren ustalarımızdan her zaman destek alabilirsiniz. İlaçsız makinesiz petek temizleme yalanı ile ortaya çıkanlar ucuz fiyatlarla sizleri kandırmasın. Kombi petek bakımı İstanbul servisi ile irtibata geçerek kafanızda ki soruların cevaplarını alın.İstanbul petek temizliği, radyatör petek temizliği için hemen arayabilirsiniz. Kışın ısınma sorunu yaşamamak için, petekleri temizletin yeni petek taktırmış gibi keyfini sürün.

Benzer Gönderiler: