Tesisatçı 472 kez görüntülendi

İstanbul petek temizleme servisi olarak kış geldiğinde petek temizleme için yoğun taleple karşılaşmaktayız. Ustalarımız bu uygulamayı profesyonel cihazla yapılması gerektiğini her fırsatta iletmeye çalışmıştır. Kışın ısınmak için kalorifer peteklerini tercih ediyorsanız, mutlaka petekleri belli zamanlarda temizletmelisiniz.

Kalorifer temizleme servisi, petek temizlemeyi petek temizleme makinesi ile yapan tesisat firmasıdır. En iyi petek tesisat temizleme firması Avrupa petek temizleme servisimiz basınçlı temizlik yapar. Petek temizliği kombi tesisat bakımı için makine kullanarak ısınma garantili iş yapar. Makine olmadan yapılan temizlik, petek temizleme yalanından öteye geçmez. Ancak bu  evde sizin kendi imaknlarınızla yaptığınız petek temizleme ile aynı olabilir. Bu açıdan baktığınızda sizde evde aynı işi yapıyorsunuz neden paranız boşa gitsin.

İstanbul Petek Temizleme Servisi Petek Temizleme Nedir?

Petek temizliği, tıkanan petek kanallarının ve kirlenen kalorifer tesisatının bakımıdır. Petek temizleme, kombi sonrası bütün tesisatın  makineyle petekleri sökmeden temizlenmesidir.

Sadece kombi bakımıyla yetinmek her daim bir tarafı eksik hizmet olur . Bu şekilde tam verim almayı beklemeyin. Nedeni, kombi bakımı ayrı bir işlem petek bakımı ayrı bir işlemdir.

 • Peteklerin kanalları tıkalı olmamalı ve kalorifer tesisatının çapı daralmamış olmalıdır ki, evinizi ısıtacak düzeyde olsun. Verimli ısınmanın yolu petek temizliği yapılmasından geçer.
 • Petekler suyun etkisiyle kireçlenmeye, çamurlaşmaya ve korozyona maruz kalır. Petek içlerindeki kirecin artması, kireç tabakalarının kalınlaşması ısınmaya engel olur.
 • Kombi tesisattaki suyu ısıttığında, sıcak su petek kanallarında dolaşımda bulunamaz ve petekler ısıyı yansıtamaz.
 • Vana iç kısımları, petek kanallarına tutunan çamur ve tortu tabakası tamamen temizleriz. Bu sayede dış ortama iletilecek sıcaklık derecesi çok daha yüksek olur. Bu sayede istenilen düzeyde ısınma sağlanmış olur.

Petek temizliği ile yukarıda yazdığımız olumsuzlar yaşanmayacağı için kış ortasında soğukta kalma riski de olmaz.

Kalorifer Temizleme Servisi Petek Temizleme işini Nasıl Yapar?

 • Banyodaki havlupanı sökerek petek temizleme makinesini buradan bağlarız.
 • Makineyi tek noktadan bağlayıp bütün kalorifer tesisatına ve peteklere buradan ulaşır ve tek noktadan temizlik yaparız.
 • Önce makine ile tesisata ve peteklere basınçlı su gönderilerek katılaşmış ısıyı engelleyen katmanlar çözeriz.
 • Sıvı hale gelen çamurlaşmış suyu tesisat dışına çıkarırız.
 • Sonda makine ile tüm petekleri tek tek temiz su ile temizleriz. Bu aşamada önce sıvılaşan çamurlaşmış su gelir sonra da temiz su gelmeye başlar. Tamamen su berrak gelinceye kadar her petek için bu işlemi yaparız.
 • Bu işlem bittikten sonra söktüğümüz havlupanı da makine ile temizleyip yerine takarız.
 • Kombi filtre temizliğini yapıp, kombiye su basma işini yaptıktan sonra kombiyi çalıştırırız.
 • En son petek havalarını alınıp ısı ayarlarını yaparız.
İstanbul Petek Temizleme Servisi | Bizim Tesisatçımız

İstanbul Petek Temizleme Servisi | Bizim Tesisatçımız

Petek temizliğini cihazla petekleri sökmeden yaparız. Kombi sonrası bütün kalorifer tesisatını ve petekleri kapsayan bu uygulama ile boru içlerini de temizleriz. .Radyatör petek temizliği sırasında ustalarımız petek temizleme makinesini kullanır.  Peteklerin içindeki kireçleri, çamur tabakasını petek temizleme makinesiyle temizleriz. Petek ve tesisat içinde ısıyı engelleyen kirli tabaka basınçlı suyla sıvı hale getirerek cihazla tesisat dışına atarız. Peteklerdeki kireci, çamur tortusunu, atıkları petek temizleme cihazı ile temizleriz.

Yukarıda bahsedilen hizmet bir anlamda kalorifer tesisat temizliği ile eş değerdir. Radyatör petek temizliği her yıl aksatılmadan yapılırsa, tasarruflu ısınmak sizin için daha kolay olacaktır.

İstanbul petek temizliği fiyatları

Petek temizleme fiyatlamasında petek sayısı başta olmak üzere petek tipide etkilidir. Alüminyum petek, döküm petek ve panel petek tipleri fiyatta etkendir. Fiyatı belirleyen ana unsur petek adedi olup 5 adet panel petek temizleme ücreti ortalama 1.000 TL civarındadır.

İstanbul petek temizleme servisi aracılığı ile radyatör petek temizliği hizmeti veren ustalarımızdan her zaman destek alabilirsiniz. Makinesiz petek temizleme yalanı ile ortaya çıkanlar ucuz fiyatlarla sizleri kandırmasın. Kombi petek bakımı İstanbul servisi ile irtibata geçerek kafanızda ki soruların cevaplarını bulun. İstanbul petek temizliği, radyatör petek temizliği için hemen arayabilirsiniz. Kışın ısınma sorunu yaşamamak için, petekleri temizletin yeni petek taktırmış gibi keyfini sürün.

Benzer Gönderiler: