Tesisatçı 363 kez görüntülendi

Kat kaloriferi sisteminde kullanılan bir yöntem olan mobil tesisat, harika bir kullanım kolaylığı sunmaktadır. Normal kalorifer tesisatında kolon sayısı birden fazla olurken, tek kolonla bu tip tesisat kurdurmak daha avantajlıdır. Bu yöntem malzeme sarfiyatlarını, işçilik giderlerini ve kolon borusu kullanımını azaltmaktadır. Bu sizlere maliyet avantajı olarak geri döner. Mobil sistem pex boru ile cross link boru eşittir mobil sistemdir. Mobil doğalgaz kalorifer tesisatı, mobil ısıtma sistemleri mobil sistem avantajları dezavantajları elbette vardır.

Mobil sistem kalorifer tesisatı kurulurken gerek izolasyonda, gerekse malzeme ve işçilik maliyetleriniz önemli diyebileceğimiz miktarda azalmış olur. Sadece bununla kalmaz, evinizde döşenen kalorifer tesisatı sırasında ustalar fazla yerde kırma yapmadan çalışır.  Mobil kalorifer tesisatı hem estetik hem de avantajlıdır. Mobil sistem avantaj ve dezavantajları karşılaştırması yapıldığında elbette avantajları çok daha ağır basar.

Pex Boru ile Mobil Tesisat | Mobil Sistem Doğalgaz Tesisatı

Yerden ısıtma sisteminde kullanılan mobil tesisat kullanım kolaylığı olsun, olası bir arıza olması durumunda müdahale şansı olsun büyük avantajlar sağlar. Diğer taraftan panel radyatörlü ısıtma sistemlerinde de tercih edilen bu sistem sayesinde her panel peteğe kombiden direkt hat gider ve ısınma değeri yüksek olur. Herhangi bir petekte bir sorun olduğunda bütün sistemi pasif etmeden, kombiyi kapatmadan arızalı hat kapatılarak sorun çözülebilir. Pex boruda bir arıza olması durumunda kılıfından çekip çıkartılabilir ise boru tamir edilip tekrar yerine de takılabilir.

Mobil Tesisat | Bizim Tesisatçımız

Mobil Tesisat | Bizim Tesisatçımız

Tesisatçı yapacağı tesisat için öncelikle malzeme seçimini uygun ölçülerde seçmesi gerekli olup bu sistemin sağlıklı çalışması açısından etkilidir. Boru çapları da daire büyüklüğüne göre konulmalı sistem dolaşımı açısından dirsek faza kullanılmayacak şekilde montaj yapılmalıdır.

Bahse konu bu tesisat estetik görünümüyle olsun, sizlere sağladığı daha geniş kullanım alanıyla olsun büyük kolaylık sunar. Kalorifer tesisatındaki olası arızalarda müdahaleyi de kolaylaştırması bu sistemin önemini daha da arttırmaktadır. Mobil tesisat kurulurken borular koruyucu bir kılıftan geçirilir. Peteklerle olan tüm bağlantılarda sıva üstünde kalmış olur. Eğer kalorifer tesisatında arıza olursa, ustalarda tamiratı kolayca yapar. Giderek yaygınlaşan bu tesisat şık ortamlar yaratmada, evinizde boru kalabalığı yapmadan etkili olur. Bu yüzden mobil tesisat tercihi her zaman size avantaj sağlar.

Pex Boru ile Mobil Tesisat Sonradan Yapılır mı?

Doğalgazla ısındığınız bir evde normal kalorifer tesisat borularını sökmeden pex mobil tesisatı elbette yapılır ama bu tadilat demek, ev düzeninin bozulması demek ve para demektir. Yani keyfi böyle bir değişikliğin tarafı olmayın derim. Mobil tesisat inşaat aşamasında projeye uygun yapılması ne uygun olanıdır.

Benzer Gönderiler: