Tesisatçı 585 kez görüntülendi

Kat kaloriferi sisteminde kullanılan bir yöntem olan mobil tesisat, harika bir kullanım kolaylığı sunmaktadır.  Mobil sistem pex boru ile cross link boru eşittir mobil sistemdir. Mobil doğalgaz kalorifer tesisatı, mobil ısıtma sistemleri mobil sistem avantajları dezavantajları elbette vardır.

Pex Boru ile Mobil Tesisat | Mobil Sistem Doğalgaz Tesisatı

Yerden ısıtma sisteminde kullanılan mobil tesisatta kullanım kolaylığı öne çıkar. Mobil tesisata olası bir arıza olması durumunda müdahale şansı büyük avantajlar sağlar. Diğer taraftan panel radyatörlü ısıtma sistemlerinde de tercih edildiğinde avantaj sağlar.  Bu sistem sayesinde her panel peteğe kombiden direkt hat gider ve ısınma değeri yüksek olur. Herhangi bir petekte bir sorun olduğunda bütün sistemi pasif etmezsiniz. Kombiyi kapatmadan arızalı hat kapatılarak sorun çözülebilir. Pex boruda bir arıza olması durumunda kılıfından çekip çıkartılabilir ise boru tamir edilip tekrar yerine de takılabilir.

Mobil Tesisat | Bizim Tesisatçımız

Mobil Tesisat | Bizim Tesisatçımız

Tesisatçı yapacağı iş için öncelikle malzeme seçimini uygun ölçülerde  yapması gereklidir.  Bu husus önemli olup bu sistemin sağlıklı çalışması açısından etkilidir. Boru çapları da daire büyüklüğüne göre konulmalıdır. Sistem dolaşımı açısından dirsek faza kullanılmayacak şekilde montaj yapılmalıdır.

Bu tesisat estetik görünümüyle olsun, sizlere sağladığı geniş kullanım alanıyla olsun büyük kolaylık sunar. Kalorifer tesisatındaki arızalarda müdahaleyide kolaylaştırması bu sistemin önemini daha da arttırmaktadır. Mobil tesisat kurulurken borular koruyucu bir kılıftan geçirilir. Peteklerle olan tüm bağlantılarda sıva üstünde kalmış olur. Eğer kalorifer tesisatında arıza olursa, ustalarda tamiratı kolayca yapar. Bu yüzden mobil tesisat tercihi her zaman size avantaj sağlar.

Pex Boru ile Mobil Tesisat Sonradan Yapılır mı?

Doğalgazla ısındığınız bir evde normal kalorifer tesisat borularını sökmeden pex mobil tesisatı elbette yapılır. Ama bu tadilat demek, ev düzeninin bozulması demek ve para demektir. Yani keyfi böyle bir değişikliğin tarafı olmayın derim. Mobil tesisat inşaat aşamasında projeye uygun yapılması ne uygun olanıdır.

Benzer Gönderiler: