Tesisatçı 580 kez görüntülendi

Kombi petek temizliği nasıl yapılır, petekler nasıl temizleniyor? Petekler temizlenirken yerinden sökülüyor mu? Merak ettiğiniz her konuya bu yazımızda değinmeye çalışacağız. Yazılanlara rağmen kafanızda soru işaretleri var ise firmamızın ustalarına detayları sorabilirsiniz.

Petek temizliği ile kombi bakımını ayırt etmek gerekir. Çünkü, bu iki hizmet arasında farklılık vardır. Petekleri kendim nasıl temizlerim veya evde petek temizliği nasıl yapılır? Bu sorunun cevabında cihaz gerekliliği unutulmamalıdır.  Makinasız petek temizleme yalanı ile ortaya çıkanların yaptığı sizin evde yaptığınızdan farksızdır. Radyatör ve petek temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını artık biliyorsunuz.  Bunu bildiğinize göre petek temizleme makinası olmadan petek temizliğine de izin vermezsiniz.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır? Kalorifer petekleri nasıl temizlenir?

Kombi bakımı petek temizliğinden farklı bir uygulamadır. Kombi bakımındaki amaç; kalorifer tesisatına sıcak suyu üretip gönderen kombi parçalarının bakımıdır. Kombi parçalarında oksitlenme, tozlanma gibi arızaya neden olabilecek durumu ortadan kaldırmaktır. Kombinin uzun ömürlü sağlıklı çalışması adına kombi bakımı yaptırılmalıdır. Kombi bakımı kombinin kapağının açılması ile başlar. Kombi içindeki oksitlenen parçaların temizlenmesi ile devam eder. Bu süreci kombi içini açmadan kombi bakımını yaptım diyen kişi bilmemektedir. Bu anlamda kombi bakımı yaptıracağınız kişi, kurum tecrübeli ve yetkin olmalıdır.

Petek temizliği yaptığımızda öncelikle bilmeniz gerken şey petekleri yerinden sökmüyoruz. Özel kombi petek temizleme cihazını peteklere bağlıyoruz. Daha sonra kalorifer tesisatı ve peteklerin içine basıçlı suyu veriyoruz. Petekler dahil bütün tesisatın içinde dolaşan basınçlı suyla bütün kireç tabakalarını çözürüyoruz. Bunu kireç çözücüye benzetebilirsiniz. Ancak kireç çözücü gibi peteklere zarar veren bir uygulama değildir. Petek temizleme cihazı özel olarak kombi petek temizliği için kullanılmak üzere üretilmiştir.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır | Bizim Tesisatçımız

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır | Bizim Tesisatçımız

Peteklerin bu şekilde her sene temizlenmesini tavsiye ediyoruz. Böylece peteklerin dibinde çökmüş olan çamur kalıntılarını temizliyoruz. Diğer atık maddeler dahil, kireç tabakalarınıda temizliyoruz. Kombi petek temizliği nasıl yapılır, işte bunun hakkında size bazı bilgiler verdik. Bundan sonra ısınma sorunlarıyla karşılaşmamak için petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Hatta tüm yakınlarınıza, komşularınıza bunu yaptırmasını tavsiye etmelisiniz. Hem yakıt tasarrufu sağlamak, hem de istediğiniz gibi ısınmak için petekleri temizletin.

Kalorifer Kombi Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizliği için ayrı fiyatlama, kombi bakımı için ayrı fiyatlama yapılır. Petekler temizlenecek ise evde kaç adet petek olduğu fiyatı belirleyen ana unsurdur. Ortalama evde 5 adet petek temizliği için verilecek fiyat 1.000 TL civarında olacaktır. Kombi bakımını da yaptırmak isterseniz 500-750 TL arası fiyatta kombi bakımı için vermeniz gerekecektir. Petek temizliğini yaptırdığınızda kombi bakımını da yaptırın. İkisini aynı anda yaptırırsanız mutlaka indirim olacaktır. “Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: