Tesisatçı 369 kez görüntülendi

Kombi petek temizliği nasıl yapılır, petekler nasıl temizleniyor ve petekler temizlenirken yerinden sökülüyor mu gibi merak ettiğiniz her konuyu bu yazımızda değinmiş olacağız. Yazılanlara rağmen kafanızda soru işaretleri hala var ise firmamızın deneyimli ustalarına hizmetin detaylarını da  sorabilirsiniz.

Petek temizliği ile kombi bakımını ayırt etmek gerek çünkü, bu iki hizmet arasında farklılık vardır. Petekleri kendim nasıl temizlerim veya evde petek temizliği nasıl yapılır için ilaç ve cihaz gerekliliği unutulmamalıdır.  Makinasız petek temizleme yalanı ile ortaya çıkanların yaptığı sizin evde yaptığınızdan farksızdır. Radyatör ve petek temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını bildiğinize göre petek temizleme makinası olmadan petek temizleme kimyasalı olmadan petek temizliğine de izin vermezsiniz.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır? Kalorifer petekleri nasıl temizlenir?

Kombi bakımı petek temizliğinden farklı bir uygulamadır. Kombi bakımındaki amaç; kalorifer tesisatına sıcak suyu üretip gönderen kombi parçalarında oksitlenme, tozlanma gibi arızaya neden olabilecek durumu ortadan kaldırmaktır. Kombinin uzun ömürlü sağlıklı çalışması adına kombi bakımı yaptırılmalıdır. Kombi bakımı kombinin kapağının açılması ile başlayan ve içindeki oksitlenen parçaların temizlenmesi ile devam eden bir süreçtir. Bu süreci kombi içini açmadan kombi bakımını yaptım diyen kişi bilmemektedir. Bu anlamda kombi bakımı yaptıracağınız kişi, kurum tecrübeli ve yetkin olmalıdır.

Petek temizliği yapılırken öncelikle petekler yerinden sökülmüyor. Özel kombi petek temizleme cihazı peteklere bağlanıyor. Daha sonra kalorifer tesisatı ve peteklerin içine özel bir kimyasal veriliyor. Petekler dahil bütün tesisatın içinde dolaşan bu kimyasal bütün kireç tabakalarını da çözdürüyor. Bunu kireç çözücüye benzetebilirsiniz. Ancak kireç çözücü gibi peteklere zarar veren bir kimyasal değildir. Özel olarak kombi petek temizliği için kullanılmak üzere üretilmiştir.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır | Bizim Tesisatçımız

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır | Bizim Tesisatçımız

Peteklerin bu şekilde her sene temizlenmesini tavsiye ediyoruz. Böylece peteklerin dibinde çökmüş olan çamur kalıntıları, diğer atık maddeler dahil, kireç tabakalarına kadar temizlik yapılmış oluyor. Kombi petek temizliği nasıl yapılır, işte bunun hakkında size bazı bilgiler verdik. Bundan sonra ısınma sorunlarıyla karşılaşmamak için petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Hatta tüm yakınlarınıza, komşularınıza bunu yaptırmasını tavsiye etmelisiniz. Hem yakıt tasarrufu sağlamak, hem de istediğiniz gibi ısınmak için petekleri temizletin.

Kalorifer Kombi Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizliği için ayrı fiyatlama, kombi bakımı için ayrı fiyatlama yapılır. Petekler temizlenecek ise evde kaç adet petek olduğu fiyatı belirleyen ana unsurdur. Ortalama evde 5 adet petek temizliği için verilecek fiyat 150 TL civarında olacaktır. Kombi bakımını da yaptırmak isterseniz 100-120 TL arası fiyatta kombi bakımı için vermeniz gerekecektir. Petek temizliğini yaptırdığınızda kombi bakımını da yaptırırsanız ikisi aynı anda yaptırırsanız mutlaka indirim olacaktır. “Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: