Tesisatçı 311 kez görüntülendi

Kombi çalışıyor petekler neden ısınmıyor acaba kombide mi bir arıza var diye düşünebiliriz. Böyle bir durumda kombi servisi çağırıp kombiyi baktırdığınızda kalorifer peteklerinin tıkandığını öğrenebilirsiniz. Böylece petek temizliği yaptırmanız gerektiğini de öğrenmiş olursunuz. Kombi çalışıyor ama petekler ısınmıyor, kombi çalışıyor neden petekler ısınmıyor gibi sorularda cevap bulmuş olur. Sürekli havası alındığı halde ısınmayan petek yapılacak petek temizliği ile ısınacaktır.

Kombi yandığı halde kalorifer petekleri ısınmıyor, bazı petekler ısınmıyor veya son petek neden ısınmaz gibi sorunlu durumlar için tek cevap çözüm olmaz. Peteklerde hava olabilir, petek kanalları tıkanmış olabilir veya kombi kaynaklı bir durum olabilir. Ancak önceden ısındığınız halde sonradan ısınma sorunu yaşanıyor ise petek temizliği gereklidir.

Peteklerin ısınmasına içinde oluşan kirli ve aktı su veya hava engel olur bu nedenle petekler ısıtmaz. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ile kombi musluk suyunu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor farklı sorunları işaret eder. Eğer kombi musluk suyunu ısıtıp peteklere hiç sıcaklık gitmiyor ise kombi arızası olabilir. Ama şu bir gerçek, peteklerde dolaşan kirli su kombi içinden geçer ve kombi arızalarına neden olur.

Kombi Çalışıyor Petekler Neden ısınmıyor Yorumları

Kombi bakımını ihmal etmeden yaptıran herkes kışın sorunsuzca ısınmanın keyfini yaşar. Ancak pek çok kişiden duyduğumuz kadarıyla kombi çalışıyor petekler neden ısınmıyor şikâyeti olabiliyor. Bunun tek bir sebebe bağlamak çok reel olmasa da en çok karşılaşın nedeni peteklerin kirliliğidir. Peteklerin ısınmamasını hemen kombiye bağlamamanız gerekiyor. Bunun nedeni petek temizliğini, petek bakımını ihmal etmiş olmanızda olabilir. Kalorifer peteklerinde ters bağlantı dediğimiz hatalı bağlantı şeklide olabilir.

Petek temizliği yapılmadığı zaman kombi çalışsa bile maksimum ısınmayı hayal bile etmeyin. Çünkü peteklerdeki kireç tabakası, çamur tabakası temizlenmediği için petekler ısınmaz, doğal olarak evinizde ısınmaz. Bu konuda firmamızdan bilgi alarak kafanıza takılan sorulara cevap bulabilir , petek temizliği hizmeti alabilirsiniz. Kalorifer tesisatını ve petekleri temizletin. Petek bakımı ile çamur, tortu, korozyon kireç tabakaları temizlensin. Bu uygulama ile ısınmayı daha kolay ve daha az yakıt tüketerek sağlayın.

Kombi Çalışıyor Petekler Neden ısınmıyor | Bizim Tesisatçımız

Kombi Çalışıyor Petekler Neden ısınmıyor | Bizim Tesisatçımız

Kombi çalışıyor petekler neden ısınmıyor, bunun cevabı yukarıda da yazdığımız gibi tek nedene bağlanamaz. Şunu net bilmenizde fayda var; petekleri temizletmediğiniz takdirde kombi sağlıklı olarak çalışmaz bu sebebe dayalı olarak ta petekler ısınmaz. Üstelik kombide zarar göreceğinden kombi arıza yapar, ömrü kısalır. Bu duruma hemen müdahale etmeli ve tesisat ustaları çağırmalısınız. Petek temizleme cihazı ile kimyasallı temizlik hizmeti almalısınız. Peteklere zarar vermeyen bu kimyasal sadece kireçleri temizler. Cihazda çamur kalıntılarını, atık maddeleri peteklerin içinden çıkararak kalorifer tesisatındaki ve peteklerdeki sıcak su sirkülasyonun sağlıklı olmasını sağlar.

Kombi Çalışıyor Petekler ısınmıyor ise Petekten Hava Almak Çözüm Olur mu?

Kalorifer petekleri ısıtmadığında ve kombide bir sorun yok ise petek üstlerinde soğukluk var ise bu durumda petekte hava olma ihtimali yüksektir. Zira havanın yoğunluğu az olduğu için en üst kısımda toplanır ve burada sıcak su dolaşımını engeller. Sıcak su peteğin üst taraflarında dolaşımda olmadığı için buralar soğuk kalır. Sonuç olarak petekten hava almak böylesi bir durumda çözüm olacaktır.

Kombi petekleri ısıtmıyor, kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor veya kombi çalışıyor petekler ısınmıyor sorunları için tek cevap anlamlı olmayacaktır. Örneğin, kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor durumu kombi arızası gibi durmaktadır. Fakat kombi çalışıyor petekler ısınmıyor durumu petekteki havada olabilir petek kanalları da tıkanmış olabilir.

Kombi çalışıyor petekler neden ısınmıyor konulu yazımız faydalı bulduysanız beğenin veya yorum bırakın. Yorumlarınız ve beğenilerinizi daha iyilerini yazmak için bizim enerjimiz olacaktır.

Benzer Gönderiler: