Tesisatçı 675 kez görüntülendi

Kombi çalışıyor petekler neden ısınmıyor acaba kombide mi bir arıza var diye düşünebiliriz. Böyle bir durumda kombi servisi çağırıp kombiyi baktırdığınızda kalorifer peteklerinin tıkandığını öğrenebilirsiniz. Böylece petek temizliği yaptırmanız gerektiğini de öğrenmiş olursunuz. Kombi çalışıyor ama petekler ısınmıyor, kombi çalışıyor neden petekler ısınmıyor? Sürekli havası alındığı halde ısınmayan petek yapılacak petek temizliği ile ısınacaktır.

Kombi yandığı halde kalorifer petekleri ısınmıyor, bazı petekler ısınmıyor veya son petek neden ısınmaz? Bu gibi sorunlu durumlar için tek cevap çözüm olmaz. Peteklerde hava olabilir, petek kanalları tıkanmış olabilir veya kombi kaynaklı bir durum olabilir. Ancak önceden ısındığınız halde sonradan ısınma sorunu yaşanıyor ise petek temizliği gereklidir.

Peteklerin ısınmasına içinde oluşan kirli veya hava engel olur bu nedenle petekler ısıtmaz. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ile kombi musluk suyunu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor farklı sorunları işaret eder. Eğer kombi musluk suyunu ısıtıp peteklere hiç sıcaklık gitmiyor ise kombi arızası olabilir. Ama şu bir gerçek, peteklerde dolaşan kirli su kombi içinden geçer ve kombi arızalarına neden olur.

Kombi Çalışıyor Petekler Neden ısınmıyor Yorumları

Kombi bakımını ihmal etmeden yaptıran herkes kışın sorunsuzca ısınmanın keyfini yaşar. Ancak pek çok kişiden duyduğumuz kadarıyla kombi çalışıyor petekler neden ısınmıyor şikâyeti olabiliyor. Bunun tek bir sebebe bağlamak çok reel olmasa da en çok karşılaşın nedeni peteklerin kirliliğidir. Peteklerin ısınmamasını hemen kombiye bağlamamanız gerekiyor. Bunun nedeni petek temizliğini, petek bakımını ihmal etmiş olmanızda olabilir. Kalorifer peteklerinde ters bağlantı dediğimiz hatalı bağlantı şeklide olabilir.

Petek temizliği yapılmadığı zaman kombi çalışsa bile maksimum ısınmayı hayal bile etmeyin. Çünkü peteklerdeki kireç tabakası, çamur tabakası temizlenmediği için petekler ısınmaz. Buna paralel doğal olarak evinizde ısınmaz. Bu konuda firmamızdan bilgi alarak kafanıza takılan sorulara cevap bulabilir , petek temizliği hizmeti alabilirsiniz. Kalorifer tesisatını ve petekleri temizletin. Petek bakımı ile çamur, tortu, korozyon kireç tabakaları temizletin. Bu uygulama ile ısınmayı daha kolay ve daha az yakıt tüketerek sağlayın.

Kombi Çalışıyor Petekler Neden ısınmıyor | Bizim Tesisatçımız

Kombi Çalışıyor Petekler Neden ısınmıyor | Bizim Tesisatçımız

Kombi çalışıyor petekler neden ısınmıyor, bunun cevabı yukarıda da yazdığımız gibi tek nedene bağlanamaz. Şunu net bilmenizde fayda var; petekleri temizletmediğiniz takdirde kombi sağlıklı olarak çalışmaz. Bu sebebe dayalı olarak ta petekler ısınmaz. Üstelik kombide zarar göreceğinden kombi arıza yapar, ömrü kısalır. Bu duruma hemen müdahale etmeli ve tesisat ustaları çağırmalısınız. Petek temizleme cihazı ile temizlik hizmeti almalısınız. Peteklere zarar vermeyen bu cihazla basınçlı uygulama ile kireçleri, korozyonu temizleriz. Cihazla çamur kalıntılarını, atık maddeleri peteklerin içinden çıkararak kalorifer tesisatını ve petekleri temizleriz.  Temizleme sonrası peteklerdeki sıcak su sirkülasyonun sağlıklı olmasını sağlarız.

Kombi Çalışıyor Petekler ısınmıyor ise Petekten Hava Almak Çözüm Olur mu?

Kalorifer petekleri ısıtmadığında ve kombide bir sorun yok ise peteklerin bakımını yaptırmalısınız.  Petek üstlerinde soğukluk var ise bu durumda petekte hava olma ihtimali yüksektir. Zira havanın yoğunluğu az olduğu için en üst kısımda toplanır ve burada sıcak su dolaşımını engeller. Sıcak su peteğin üst taraflarında dolaşımda olmadığı için buralar soğuk kalır. Sonuç olarak petekten hava almak böylesi bir durumda çözüm olacaktır.

Kombi petekleri ısıtmıyor, kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor veya kombi çalışıyor petekler ısınmıyor? Benzer sorunlar için tek cevap anlamlı olmayacaktır. Örneğin, kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor durumu kombi arızası gibi durmaktadır. Fakat kombi çalışıyor petekler ısınmıyor durumu petekteki havada olabilir petek kanalları da tıkanmış olabilir.

Kombi çalışıyor petekler neden ısınmıyor konulu yazımız faydalı bulduysanız beğenin veya yorum bırakın. Yorumlarınız ve beğenilerinizi daha iyilerini yazmak için bizim enerjimiz olacaktır.

Benzer Gönderiler: