Tesisatçı 355 kez görüntülendi

Tatil öncesi tesisatı kontrol edin ki olası bir tesisat arızası durumunda, evde yokken evi su basmasın. Tatilden önce, su vanasının kapattığınızdan emin olun. Tatil öncesi hazırlıklar yapılırken, tatil öncesi bakım onarım gereklidir. Mesela, bir tesisat arızası var ise mutlaka yaptırın. Su tesisatının beklenmedik arızaları için her zaman hazırlıklı olmalısınız. Kendinizde bunun için bazı önlemler almalısınız. Özellikle tatil öncesi tesisatı kontrol etmenin ne derece faydalar sağlayacağı aşikardır. Çünkü siz tatildeyken bile tesisatınızda bazı sorunlar yaşanabilir.

Beklenmedik su kaçakları, borudan su sızması, boru tıkanıklığı, musluktan su damlaması gibi sorunlar oluşabilir. Siz tatilde olduğunuzda bu arızalar ortaya çıkabilir. Küçük bir sızıntı bile başınızı ağrıtmaya yeter ve tatil dönüşü büyük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tatil öncesi tesisatı kontrol edin. Gerekirse bir tesisatçı çağırın ve beklenmeyen sorunlar için önleminizi alın.

Tatil Öncesi Tesisatı Kontrol Edin | Bizim Tesisatçımız

Tatil Öncesi Tesisatı Kontrol Edin | Bizim Tesisatçımız

Tatil Öncesi Tesisatı Kontrol Edin ve Su Vanasını Kapatın

Tatile çıkmadan öncede suyu ana vanadan kesmeyi unutmayın. Bu önlem sizi olası bir sızıntı sorunundan koruyabilir. Muslukların su damlatma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz. Tatil öncesi tesisatı kontrol edin, kalorifer tesisatınıza da bakın. Bir ustadan destek alarak tesisatın her alanını kontrol ettirin. Elektrikli cihazları da yani bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi cihazların bağlantılarını da kontrol ettirin. Tatil öncesi önleminizi alın, tatil dönüşü beklemediğiniz tesisat sorunlarını yaşamayın.

Bu önlem için aslında tesisatçı özellikle bu gibi durumlarda çağrılarak kontrol yaptırılabilir. Normal şartlar kendiniz tesisat kontrollerini yapabilir vanayı kapatabilirsiniz. Özellikle ana vanayı kapadığınızda sular kesiliyor mu bunun kontrolünü yapın. Eğer vana bozuk ise siz suyu kapattığınızı zannedersiniz oysa su kesilmemiştir. Sis tatildeyken ev içinde bir musluk açık ise veya tesisat arızası olursa evi su basacaktır. Tatil dönüşü bu manzara hiç de hoş olmayacaktır.

Tatil Öncesi Tesisatı Kontrol Edin Su Kaçağının Önüne Geçin

Tatile çıkacağınız vakit komşuya anahtar vermek bir önlem değildir. Zaten bu önlem çağımızda güven olgusunun yok olması ile beraber yok olmuştur. Aslına bakılır ise evin anahtarını bir başkasına bırakmak bana da çok mantıklı gelmiyor. O yüzden tatile çıkmadan önce su vanasını kaptın. Tatil boyunca kafanız rahat olsun ve evde su tesisatı ile ilgili bir sorun oluşmasın. “Tatil Öncesi Tesisatı Kontrol Edin” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: